Stadion vyrazil k prvnímu duelu nového roku na Slavii a vyválčil ve skupině o pořadí v play-off první výhru. Ta se zpočátku rodila snadno, když se kališníci dostali díky trefám Voženílka, Jíchy a Jánského dostali do vedení 3:0. Slavia však poté vyrovnala a v Edenu se začínalo odznova. Na vítěznou trefu se čekalo do 49. minuty, kdy Kadlec rozvlnil slávistickou klec a rozhodl o triumfu 4:3.

NADS7

3:4

0:1, 3:2, 0:1

HC Slavia Praha - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 29. Šmerha, 38. Ryzák (Vlček, P. Hořava), 40. Ryzák (Kubík) – 11. Voženílek (M. Kadlec, Jícha), 23. Jícha (Voženílek, Strejček), 29. Jánský (Jindra, Marcel), 49. M. Kadlec (Korkiakoski, Jícha). Rozhodčí: Sýkora, Hucl – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 7:6, navíc Šteiner (SLA) 10 min OT. Využití: 1:2. Diváci: 1 441. Střely na branku: 36:43. Zblokované střely: 13:7. Vhazování: 37:31. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:4.

HC Slavia Praha: Málek (29. Michajlov) – Hejda, J. Novák, P. Hořava, Valík, Barák, Ryzák, Hovorka – Šmerha, Kubík, Kuťák – J. Doležal, Vrdlovec, Vlček – M. Ondráček, Kubica, Šteiner – Jar. Brož, Kohút, Furch.

HC Stadion Litoměřice: A. Beran – Marcel, Walter, Jebavý, Klejna, Bártek, Strejček, Váchal – M. Kadlec, Jícha, Voženílek – Korkiakoski, Štohanzl, Kangas – Jindra, M. Havelka, Jánský – Bernat, Přikryl, Kropáček.

Už po dvou minutách hry se blýskl v pěkné akci Jánský, který ujel obráncům Slavie a hnal se na Málka. V rozhodující moment však pálil mimo. V čase 10:24 už se Litoměřičtí mohli radovat. Daniel Voženílek získal kotouč v pravém rohu pásma, nabruslil si před sešívanou svatyni a nekompromisně zacílil za brankovou čáru.

Zkraje druhé třetiny kališníci navýšili náskok, když se po dobré kombinaci Stadionu prosadil Josef Jícha. Ten dostal nabito z pravého kruhu od Voženílka a z oblasti mezikruží z otočky zasunul kotouč do sítě.

Ze strany Litoměřic to nebylo zdaleka vše. O chvíli později se proháčkoval za obránce Jánský a vyslal na Málka projektil z bezprostřední blízkosti. Po jeho ráně se Edenem rozezněla tyčka. V čase 18:01 už to ale bylo 3:0. A byl to právě Peter Jánský, kdo rozjásal hrstku severočeských fanoušků. Hostující šestaosmdesátka na pravém kruhu uzmula puk a poslala ho z první ke vzdálenější tyči.

Po třetí inkasované brance se z klece pakoval Roman Málek a mezi tři tyče se postavil exkališník Michajlov. Slavii přinesla změna brankáře slušný impuls. Už za jednadvacet vteřin totiž snížila gólové manko. Tomáš Šmerha si v rychlosti najel do levého kruhu, odkud přes bránícího hráče vystřelil přesně nad Beranův beton.

Závěr prostřední periody patřil rovněž slávistům. Vlček zacílil od modré, do jeho dělovky vložil před brankou hokejku Marek Ryzák a sešívaní se dostali na dostřel jediné trefy. Té se dočkali ještě před sirénou. Marek Ryzák se v čase 39:13 ihned po buly dostal kousek za modrou k volnému puku a nekompromisně zamířil přímo do sítě.

V průběhu 49. minuty Litoměřičtí přiklonili výsledek opět na svou stranu. Martin Kadlec prověřil Michajlova několika dobrými pokusy, až při tom třetím se ale zapsal mezi střelce. Přesný pas Korkiakoski kališnická třináctka jen otečovala a puk zapadl až do brány.

Slavia to v závěru zkoušela v šesti, vyrovnat už ale nestačila, a tak Stadion veze pod Radobýl výhru.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): „Měli jsme špatný vstup do utkání. V první třetině z naší strany chyběl pohyb a důraz před brankou. Důležitý byl náš první gól, kterým jsme se vrátili do zápasu. Litoměřice se zatáhly a srovnali jsme. Nepodařilo se nám ale navázat ve třetí třetině. Sice jsme se ke konci zlepšili, na vyrovnání už to ale nestačilo.“

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Zápas jsme odehráli velice dobře. Jenom jsme tam měli ve druhé třetině desetiminuový výpadek, kdy jsme po hrubé chybě v útočném pásmu inkasovali gól na 1:3, tím jsme dostali Slavii zpátky do zápasu. Ve třetí třetině se kluci zvedli a využili přesilovku. Myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli.“