V rámci pátého kola skupiny o pořadí v play-off přijel do Litoměřic Havířov. Úvodní třetina nabídla hned sedm gólů, z toho čtyři na straně hostů. V první periodě se AZet dostal několikrát do vedení, avšak domácí dokázali třikrát srovnat, a to zásluhou dvou branek Kadlece a Voženílka. Ve druhé třetině padl jeden gól na obou stranách a do kabin se tak šlo za jednobrankového náskoku hostů. Pojistku havířovskému triumfu přidal v poslední části hry Procházka a soupeř si tak odvezl tři body.

NADS5

5:6

3:4, 1:1, 1:1

HC Stadion Litoměřice - AZ Heimstaden Havířov

Branky a nahrávky: 10. M. Kadlec (Jícha), 14. Voženílek (L. Doudera), 20. M. Kadlec (Voženílek, Jícha), 36. Korkiakoski (Jícha, Jánský), 59. Vitouch (Štohanzl) – 4. O. Procházka (F. Seman, Kotala), 14. Mrowiec (Malina, Werbik), 15. Kotala (F. Seman, O. Procházka), 17. Kachyňa (Chroboček, Kotala), 29. F. Seman (Kotala, Malina), 45. O. Procházka (F. Seman, Kotala). Rozhodčí: Souček, Grech – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:3. Diváci: 934. Střely na branku: 39:28. Zblokované střely: 10:6. Vhazování: 28:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5, 4:5, 4:6, 5:6.

HC Stadion Litoměřice: Sklíba (17. Zajíček) – Marcel, Walter, L. Doudera, Klejna, Strejček, Šiller – M. Kadlec, Jícha, Voženílek – Korkiakoski, Vitouch, Kangas – Štohanzl, Přikryl, Jánský – M. Havelka, D. Sklenář, Kropáček – Jindra.

AZ Heimstaden Havířov: Stezka (Matoušek) – Mrowiec, Matai, Chroboček, Kachyňa, Malina, L. Rutar, Nepokoj – Kotala, F. Seman, Toman – L. Bednář, Werbik, Baláž – Pawliczek, Doktor, O. Procházka – Fridrich, Maruna, Dvořák.

V úvodu sice byli lepší domácí, jenže první gól vstřelil Havířov. Po třech minutách hry dostal Ondřej Procházka přihrávku zpoza branky na pravý kruh a střelou pod horní tyč překonal Sklíbu. V polovině první části hry mohl po chybě Stezky skórovat Voženílek, avšak litoměřický útočník nastřelil pouze boční síť. V čase 9:38 však domácí vyrovnali. Martin Kadlec se ocitl ve velkém úhlu, to však litoměřické třináctce nevadilo a její pokus zapadl do horního rohu hostující branky.

O téměř čtyři minuty později si vzal AZet vedení zpět. Jaroslav Mrowiec obdržel nahrávku na modrou čáru a přízemní střelou překonal domácího maskovaného muže. Gólové hody však pokračovaly. Daniel Voženílek převzal kotouč ve středním pásmu, vybruslil si až před Stezku a ranou nad lapačku opět srovnal skóre. Vyrovnaný stav však zase netrval dlouho. Seman vyslal povedenou nahrávku na pravý kruh na Jakuba Kotalu, jenž střelou po ledě překonal Sklíbu.

V 17. minutě hosté odskočili na dvoubrankový rozdíl. Ondřej Kachyňa dostal přihrávku na modrou čáru a svou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě. Kališníci se ale nevzdávali a několik sekund před sirénou snížili. Martin Kadlec se probojoval k odraženému kotouči před Stezkou a pohotovou střelou potřetí překonal havířovského brankáře.

Na počátku druhé třetiny se v dobré příležitosti ocitl Přikryl, ten však nedokázal kotouč dorazit do odkryté hostující branky. O pár chvil později mohl slavit Havelka, který ale Kropáčkovu dobrou přihrávku minul. Litoměřičtí stále nepolevovali a vytvářeli si před Stezkou dobrý tlak, nejblíž ke gólu měl opět Kadlec, litoměřický útočník však z bezprostřední blízkosti zamířil pouze nad.

V čase 28:36 se AZet radoval popáté. Kotala našel před brankou Filipa Semana, jenž pouze vložil hokejku do jeho nahrávky a usměrnil ji za záda Zajíčka. Pět minut před koncem druhé části hry Stadion opět snížil. Střelu Jánského ještě dokázal Stezka vyrazit, avšak na dorážku Markuse Korkiakoskiho už byl krátký.

V úvodu poslední periody unikl Seman, na Zajíčka ale svou kličkou recept nenašel. O chvíli později ale Havířov navýšil vedení. Ondřej Procházka se probojoval k dorážce a z bezprostřední blízkosti překonal domácího brankáře. Tři minuty před koncem Stadion odvolal gólmana, což přineslo alespoň snížení. David Vitouch se probojoval k dorážce v předbrankovém prostoru a svou střelou nedal Stezkovi šanci. To už ale bylo vše a Havířov si odvezl z Kalich Areny všechny body.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „S šesti góly, které jsme obdrželi doma, můžeme jen těžko pomýšlet na body. Na druhou stranu musíme přihlédnout tomu, že máme čtyři obránce zraněné, další dva jsou na MS U20. Dva gólmani jsou nemocní a jeden po zranění. Zásah do sestavy je veliký, potřebujeme být trpěliví a pracovat, ale myslím si, že výkon byl lepší než v Přerově. Věříme, že s Chomutovem už nějaké body vezmeme.“

Jiří Režnar (AZ Havířov): „Do zápasu jsme vstoupili rychlým gólem. Následně to vypadalo, že nás to ukolébalo a přestali jsme bruslit i hrát. Kvalita našeho hokeje byla po celý zbytek zápasu téměř nulová, ale jsme rádi za tři body.“