Na 2. svátek vánoční vyrazili hráči Stadionu do dalekého Přerova. V 6. minutě se domácí ovšem poprvé prosadili a odstartovali tak svou cestu za vítězstvím. Jediným kališnickým střelcem se stal v 50. minutě Lukáš Doudera, který upravil finální skóre na 1:4.

NADS4

4:1

2:0, 2:0, 0:1

HC ZUBR Přerov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 6. Navrátil (Krisl, Kubeš), 19.Kočica (Dvořák, Krisl), 24. Kubeš (Navrátil, Krisl), 34. Pšurný (Navrátil) - 50. Doudera (Havelka). Rozhodčí: Obadal, Cabák – Novák, Hanzlík. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1262. Střely na branku: 31:21. Zblokované střely: 1:5. Vhazování: 35:26. Průběh utkání: 4:0, 4:1. .

HC ZUBR Přerov: Petrásek – Krisl, Kubeš, Zbořil, Weinhold, Běhal, Šnajnar – Doležal, Pšurný, Navrátil – Moučka, Hejcman, Berger – Goiš, M. Kratochvil, Š. Kratochvil – Svoboda, Dvořák, Kočica – Indrák.

HC Stadion Litoměřice: Škorpík – Marcel, Walter, Doudera, Klejna, Strejček, Šiller – Kadlec, Jícha, Voženílek – Korkiakoski, Štohanzl, Kangas – Havelka, Přikryl, Jánský – Jindra, Sklenář, Kropáček.

Počátek utkání byl v MEO Aréně vyrovnaný. Na konci 4. minuty byl za podrážení vyloučen František Klejna a Zubři se dostali do početní převahy. První větší šanci měli domácí po čtyřiceti sekundách přesilovky, kdy jeden z Přerovských vypálil a kališnickému gólmanovi kotouč vypadl těsně před brankovou čáru. Škorpík ho ovšem bleskově zalehl a hra byla přerušena.

V čase 5:25 se žlutomodrým poprvé podařilo využít nerovnosti sil na ledě. Z pravého kruhu přihrával Jakub Kubeš na modrou, kde stál připravený Jiří Krisl. Ten ještě posunul kotouč na levý kruh Jakubovi Navrátilovi, jenž zavěsil do levého růžku.

V 6. minutě se dostali do útoku i kališníci. Po buly vypálil ze zákrytu Kangas, ale přerovský brankář neměl se střelou větší problémy. Dále se ale hosté museli opět bránit. Souhru v útočném pásmu předvedl Pšurný s Navrátilem. Jejich gólové ambice ale strážce litoměřické svatyně překazil.

V 19. minutě se skóre měnilo znovu. Nejprve od mantinelu vyslal dělovku Krisl. Jeho pokus ještě na hraně kruhu tečoval Filip Dvořák, ale Škorpík zvládl zasáhnout. Vyražený kotouč se ale dostal k Jonáši Kočicovi, jenž ho zasunul do prázdné branky.

Další změna stavu přišla v čase 23:16, kdy se Zubrům znovu podařilo využít početní výhodu. Jiří Krisl vypálil od hranice útočného pásma před branku, kde puk šikovně tečoval Jakub Kubeš a severočeský maskovaný muž byl bez šance.

Ve 34. minutě se síť za zády litoměřického gólmana rozvlnila znovu. Jeden ze svěřenců trenérů Bruka a Tvrzníka nezachytil touš na modré čáře vlastního pásma. Toho využil Roman Pšurný, jenž převzal kontrolu nad pukem a překonal strážce svatyně Stadionu.

O tři minuty později se do šance dostal Lukáš Doudera. Zpoza brány obdržel přesnou nahrávku od Kadlece, ale na Michaela Petráska nevyzrál. Před koncem druhé třetiny se před maskovaným mužem v zubří kleci ocitl ještě Peter Jánský, kterému se úspěšné zakončení také nepovedlo.

V polovině třetí periody se poprvé prosadili i hráči od Radobýlu. Z pravého mantinelu nahrával před branku Martin Havelka. Před Petráskovou svatyní stál připravený Lukáš Doudera, který prostřelil domácího gólmana pod vyrážečkou. Víc se toho už na ledě nestalo, a tak se kališníci vrací s prohrou.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): "Bylo to náročné utkání krátce po Štědrém dnu. Rozhodla první třetina, ve které jsme sice nehráli úplně dobře, ale dostali jsme se do vedení 2:0. Ve druhé části jsme náskok navýšili a ve třetí si už vítězství zlepšenou hrou pohlídali. Velké poděkování patří divákům, jež si v tomto čase nabitém hokejem našli cestu na stadion a přišli nás podpořit."

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): "Domácí byli v průběhu celého utkání lepší a zaslouženě vyhráli. Daleko lépe hráli přesilové hry, dobře se orientovali v obranném pásmu, dokázali nám zblokovat střely a v podstatě se dá říct, že nás k ničemu nepustili. Od začátku zápasu měli vývoj pod kontrolou."