Utkání proti ostravské Porubě bohužel nevyšlo kališníkům zcela dle jejich představ. Sice vstup do utkání byl pro oba celky vyrovnaný, záhy ovšem Ostravští odstoupili a dokráčeli si za celkovou výhrou 9:1. Jediným střelcem litoměřického týmu v utkání se tak stal Jan Strejček, který v závěru upravil skóre na takový konečný výsledek.

NADS2

HC RT Torax Poruba - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 9. T. Jáchym (Rudl, D. Krejčí), 13. Špaček (D. Krejčí), 18. Slavík (M. Hlinka), 21. Gřeš (Hudeček, Slavík), 22. Špaček (Rudl), 24. Sikora (Hudeček), 27. Sikora (Gřeš, Hudeček), 39. Gřeš (Rudl, Hudeček), 47. Hudeček (Rudl, D. Krejčí) – 51. Strejček (Kangas, Jánský). Rozhodčí: Dědek, Kašík - Axman, Hranoš. Vyloučení: 3:1. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 512. Střely na branku: 37:34. Zblokované střely: 14:13. Vhazování: 37:27. Průběh utkání: 9:0, 9:1.

HC RT Torax Poruba: Dolejš – Slavík, Husák, Dundáček, Urbanec, Rudl, D. Krejčí, Dluhoš – Kanko, Zdeněk (C), J. Káňa (A) – Sikora (A), Hudeček, Gřeš – Špaček, T. Jáchym, Brodek – Ďurač, M. Hlinka, Ollender.

HC Stadion Litoměřice: Škorpík (24. Skokan) – Marcel (A), Walter, Jebavý (A), Klejna, Strejček, Houdek – Korkiakoski, Jícha, M. Kadlec – Voženílek (C), Štohanzl, Jánský – D. Sklenář, M. Havelka, Kangas.

Do utkání vstoupily oba týmy opatrně a první vážnější akci si tak připsal až ve čtvrté minutě porubský Jan Káňa. Ten byl ale vzápětí vyloučen a pro Stadion se otevřelo několik příležitostí. První vstřelený gól si ovšem připsal Tomáš Jáchym a Poruba vedla 1:0.

Úvodní branka Ostravany nabudila a o tři minuty později se prosadil Marek Špaček. Stadion mohl snížit, největší šanci měl Josef na holi Jícha, jehož nahození se odrazilo od porubského gólmana na Martina Kadlece. Ten ovšem následně neprostřelil Marka Sikoru. Další gól tak padl opět do litoměřické sítě, když Marek Slavík prudce napálil kotouč od modré a střelou pod víko překonal Škorpíka.

Úvod druhé periody patřil výhradně porubskému týmu. Hned třemi rychlými góly v podání Tomáše Gřeše, Marka Špačka a Marka Sikory vyhnali Ostravští z brankoviště Jana Škorpíka. Svou premiéru v Chance lize si tak odbyla opora juniorského týmu Stadionu, Ondřej Skokan.

I on byl ale pokřtěn prvním inkasovaným gólem. O ten se postaral Marek Sikora. Pak se ovšem hra víceméně uklidnila a několik pokusů zaznamenal Stadion, nejvýraznější z nich měli Markus Korkiakoski a Daniel Voženílek. Avšak gólová trefa z nich nevzešla. To se bohužel nedalo říct o akci Tomáše Gřeše. Po kličce kotouč lehce zvedl a poslal jej za Skokanova záda. Krátce před koncem druhého dějství tak Stadion prohrával již o osm branek.

Na startu třetí třetiny došlo na obou stranách k několika šancím. Daniela Dolejše prověřil Dominik Sklenář, Ondřeje Skokana Ivan Ďurač. Jinak se ale utkání dohrávalo víceméně v poklidu bez výraznějších příležitostí i důrazných osobních střetů. Přesto se ještě dokázala Poruba ve hře čtyři na čtyři střelecky prosadit. Již po dvaceti vteřinách této herní situace vsítil devátý gól Jan Hudeček.

Chvilku na to se pokusil o kontaktní gól Josef Jícha. Těsně u brankoviště mu ale zblokoval střelu Urbanec. Co se však nepovedlo v předchozí akci, vyšlo v té následné. Jan Strejček převzal na svou hokejku odražený kotouč , a ten přesně poslal do odkryté porubské branky. O další navýšení litoměřického skóre se pokusili Markus Korkiakoski, který natrefil Dolejšovi lapačku, a Josef Jícha po dravém přesunu po levé straně.

Stadion tak tentokrát na Porubu nevyzrál a z Ostravy si odváží prohru 1:9.

Ohlasy k utkání

Miloš Holaň (HC RT TORAX Poruba 2011): V krátké době nás čekal další kvalitní soupeř. Byl to pro nás vynikající výsledek a nechci říkat, že jsme jim vrátili ty vysoké prohry. Začátek utkání se nám docela nepovedl, ve čtvrté minutě jsme šli do čtyř a dali jsme Litoměřicím šanci. Postupem času jsme přebírali otěže a potom to už byla jednoznačná záležitost. Nám tam napadalo skoro všechno a v momentech, kdy trochu soupeř vystrkoval růžky, tak nás v brance podržel Daniel Dolejš. Jinak si myslím, že jsme měli celý zápas pod kontrolou a jsou to další cenné body proti velice silnému soupeři.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Zápas s takovým výsledkem je pro nás velice krutý. Nemůžu říct, že jsme tohle utkání odehráli špatně, ale domácím to tam už od začátku napadalo. Myslím si, že poměr střel a gólových šancí odpovídá vyrovnanějšímu zápasu. Ale bohužel ta produktivita domácích byla vysoká a docela jim to tam všechno spadlo. Musíme se z toho oklepat a jít dál, protože sezóna bude ještě dlouhá a takový zápas bohužel jednou přijde.