Plyšáci na ledě, dvě kališnické branky a těsné vítězství. Stadion se ve 30. kole Chance ligy utkal se Vsetínem a po velké bitvě mohl oslavit triumf. Gólově setnul Valachy Kangas, který obstaral obě trefy Litoměřic. Zelenožlutým se sice jednou podařilo srovnat, pak už však nedokázali držet krok a odjíždí s porážkou. Kališníci díky tříbodovému zisku zakončili základní část soutěže na třetí příčce.

HC Stadion Litoměřice - VHK ROBE Vsetín

Branky a nahrávky: 7. Kangas (D. Sklenář, Kropáček), 42. Kangas (Jícha, Jánský) – 38. D. Tůma (Jeřábek, Ondračka). Rozhodčí: Souček, Grech - Belko, Doležal. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0.0. Diváci: 1 398. Střely na branku: 25:36. Zblokované střely: 13:8. Vhazování: 30:35. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

HC Stadion Litoměřice: Beran – Jebavý (A), Kukla, Marcel (A), Klejna, Dajčar, Strejček, Mlčák – Korkiakoski, Střondala, Voženílek (C) – Štohanzl, Jícha, Jánský – Kropáček, Havelka, Kangas – Sklenář.

VHK ROBE Vsetín: Gába – Slováček (A), Teper, Ondračka, Hunkes, Drtina (A), Jeřábek, Holomek – Jonák (C), Kucharczyk, Gorčík – Procházka, Rehuš, Hořanský – Karafiát, Pechanec, Tůma – Vašenka, Šilhavý, Volf.

Odpočet na světelné tabuli zamrzl na čase 06:03, když Kalich Arenu zaplavily stovky plyšáků, které na led vhodili fanoušci v rámci Charitativního týdne Chance ligy. Reagovali tak na první gól Litoměřic, jejž vsítil Kristian Kangas. Ten zachytil vyražený kotouč po Sklenářově střele a v pádu trefil zcela přesně odkrytou svatyni soupeře.

Následně se ve velké šanci ocitl Jánský. S jeho pokusem z bezprostřední blízkosti si však Gába poradil. Na druhém konci kluziště ujel do trháku Procházka. Tváří v tvář Beranovi ale selhal. Chvíli před polovinou základní hrací doby nabruslil od modré až na pravý kruh Korkiakoski a prudce vypálil. Vsetínský gólman vytáhl skvělý zákrok lapačkou a uchránil svůj tým od další inkasované branky.

Ve 38. minutě se hrstka hostujících příznivců mohla radovat z vyrovnání. Jeřábek pobídl přihrávkou Davida Tůmu, který dělovkou od modré nekompromisně prostřelil Berana. V prostřední periodě už domácí nestačili odpovědět, to ale stihli hned na začátku závěrečné třetiny. Stadion ukázal tribunách oku lahodící akci, na jejímž konci stál Kristian Kangas, jenž překonal Gábu projektilem nad rameno.

Těsný náskok mohl navýšit Jícha. Litoměřická jednadvacítka prosvištěla do rychlého brejku a prověřila brankáře hostí ranou z mezikruží. Vzápětí měl branku na holi Kangas, jeho jedovku z mezikruží však Gába ukryl do výstroje.

Poslední minuty zpestřilo několik potyček mezi oběma týmy, víc už se toho ale na ledě nestalo. A tak Stadion uzmul vítězství 2:1.

Ohlasy k utkání

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Chtěl bych moc poděkovat hráčům za dnešní výkon, ani ne tak po hokejové stránce, ale za to, jaké nasazení a obětavost předvedli. Tento zápas nás stál spoustu sil, protože hrajeme na tři pětky. Kluci tam dneska nechali všechno, a moc jim za to děkuji.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Jsme zklamaní, protože jsme přijeli vyhrát. Bohužel jsme nevyužili naše šance. Na druhou stranu měli jsme více střel, více šancí ale dvanáct oslabení, každý ať si o tom udělá obrázek sám, protože dneska se utkání rozhodčím hrubě nepovedlo, proto byli naši hráči podráždění a cítili nespravedlnost.