Do Litoměřic v rámci 22. kola Chance ligy přijel českobudějovický Motor. První třetina přinesla vyrovnaný hokej a do šaten se šlo za vyrovnaného stavu po dvou brankách na obou stranách. Ráz utkání určila druhá část hry, kdy Motor odskočil až na čtyřbrankový rozdíl a o utkání tak bylo prakticky rozhodnuto. Stadion sice v závěru korigoval skóre, ale z bitvy s Českými Budějovicemi vyšel bodově naprázdno.

22. kolo

5:8

2:2, 1:5, 2:1

HC Stadion Litoměřice - ČEZ Motor České Budějovice

Branky a nahrávky: 12. M. Kadlec (Marcel, Jícha), 16. Korkiakoski (Kangas, Jánský), 28. M. Kadlec (Gaspar), 56. Střondala (Korkiakoski), 59. Střondala (Šik, Kukla) – 6. M. Novák (J. Kloz), 15. Plášil (J. Kloz), 23. M. Novák (Plášil, J. Kloz), 24. Holec (Venkrbec), 29. Prokeš (Pýcha, Plášil), 34. Z. Doležal (Pýcha, R. Přikryl), 39. Prokeš (Christov, Babka), 44. Prokeš. Rozhodčí: Zubzanda, Jechoutek – Flegl, Belko. Vyloučení: 15:13. Využití: 4:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1750. Střely na branku: 25:45. Zblokované střely: 2:13. Vhazování: 32:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:8, 5:8.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král (41. A. Beran) – Gaspar, Kukla, Marcel (A), Dajčar, Mlčák, Strejček, Krutil – Korkiakoski, Střondala, Jánský – Voženílek (C), Jícha, M. Kadlec – Šik, Vitouch, Kangas – M. Havelka, Přikryl, Kropáček.

ČEZ Motor České Budějovice: Klouček – Pýcha (C), Plášil, Suchánek, Babka, Lytvynov, Pavel – Gilbert, Venkrbec, Holec – M. Novák (A), J. Kloz, Endál – Karabáček, R. Přikryl, Z. Doležal – Christov, Prokeš, J. Veselý.

První ohrožení domácí branky zaznamenal Motor hned v první minutě, kdy při přesilovce pálil z levého kruhu Doležal, jeho pokus však Král vyrazil. Vzápětí se k ráně z mezikruží dostal i Prokeš, Mlčák však nebezpečí zažehnal dobrým obranným zákrokem.

V čase 5:14 šel Motor do vedení. Martin Novák si vybruslil mezi kruhy a střelou zápěstím poprvé překonal Tomáše Krále. Ve 12. minutě se Stadion dočkal vyrovnání. Při přesilové hře vyslal dělovku Marcel, jeho projektil ještě těsně před Kloučkem tečoval Martin Kadlec.

O dvě minuty později ale Českobudějovičtí opět vedli. Při početní výhodě se ke střele od modré odhodlal Karel Plášil a jeho pokus zaplul až za Králova záda. Gólové hody pokračovaly i nadále. Kloučkovi vypadl pokus fKangase a nejrychleji se k dorážce prorval Markus Korkiakoski, jenž dopravil kotouč do odkryté branky.

V úvodu druhé třetiny se do přečíslení dostali domácí, Vitouch se pokoušel o zakončení z bezprostřední blízkosti, na Kloučka však nevyzrál. Vzápětí Motor opět vedl. Plášil si vybruslil až mezi kruhy, jeho pokus sice Král zlikvidoval, na dorážku Martina Nováka už ale byl krátký.

O 37 sekund později Jihočeši odskočili na rozdíl dvou branek. Miroslav Holec se zmocnil kotouče na levém kruhu a ranou pod víko překonal domácího brankáře. Kališníci se však nevzdávali a o 4 minuty později snížili. Martin Kadlec unikl českobudějovické obraně a bekhendovou kličkou překonal Kloučka.

Gólové hody pokračovaly, do brejku se dostal Radek Prokeš a dělovkou pod horní tyč popáté zavěsil mezi tři tyče. V čase 33:05 Motor opět skóroval. Zdeněk Doležal si vybruslil až na hranici kruhů a střelou po ledě mezi betony překonal Krále. Těsně před koncem se Budějovičtí prosadili posedmé. Jeden z domácích obránců udělal chybu za vlastní svatyní a kotouč se objevil až před brankou, kde se nejrychleji zorientoval Radek Prokeš a zavěsil do odkryté klece.

Na začátku poslední periody opět ujel Radek Prokeš a svou kličkou překonal Berana. Ve třetí třetině bylo k vidění mnoho potyček, v závěru ještě korigoval skóre dvěma trefami Vojtěch Střondala. Motor si tak z Litoměřic odvezl tři body.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): "Budějovice v tomto utkání byly jasně lepší. Utkání se rozhodlo ve druhé třetině, kdy nám hodně odskočily. Škoda, že utkání bylo hodně rozkouskované a měli jsme hodně vyloučení. Z naší strany byla velká nervozita a myslím se, že za citlivějšího vedení zápasu, bychom my i fanoušci viděli lepší hokej."

Václav Prospal (ČEZ Motor České Budějovice): "Jsme moc rádi za předvedený výkon a tři body. Mrzí nás častá vyloučení, protože jsme soupeře nechali dát čtyři góly v našem oslabení, což musíme vylepšit. Ve shrnutí jsme si ten zápas zasloužili a jsem moc rád za kluky, kteří výhru vybojovali."