Utkání přineslo vyrovnaný hokej. V první třetině poslali povedenou akcí kališníky do vedení Martin Kadlec společně se Šikem a Marcelem. Ve třetí periodě jim domácí odpověděli rovněž gólově a Jaromír Kverka vyrovnal. V padesáté osmé minutě se utkání zdramatizovalo a oba týmy si připsaly branku. Tomáš Král vychytal všechny nájezdy a Stadion si odvezl pátou výhru v řadě.

21. kolo

2:3sn

0:1, 0:0, 1:2 - 0:0

HC Baník Sokolov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 41. Kverka (Vracovský), 58. Křemen (Vrána) - 13. Kadlec (Šik, Marcel), 58. Kropáček (Sklenář, Havelka), rozh. n. Jícha. Rozhodčí:Pavlovič, Valenta – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:2. Střely na branku: 26:33. Zblokované střely: 3:4. Vhazování: 43:31. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

HC Baník Sokolov: Bednář (Kuchař) – Přindiš, Kadeřávek, J. Tomeček, A. Rulík, Šafář, Michálek, Vodička – Švec, M. Zadražil, Osmík – Vracovský, Kverka, Stříbrný – T. Rohan, Vrána, Křemen – Kuběna, Bečvář, Kovařík.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král (A. Beran) – Marcel, Dajčar, L. Doudera, Kukla, Mlčák, Strejček, Krutil – Voženílek, Jícha, M. Kadlec – Korkiakoski, Střondala, Jánský – Štohanzl, Šik, Kangas – M. Havelka, D. Sklenář, Kropáček.

Pěknou střeleckou příležitost si ve čtvrté minutě vysloužil Voženílek, který překonal domácí obranu a sám se dostal před Bednáře, který si s ním ale hravě poradil. Do dvou minut provětral domácí obránce Ondřej Šafář i hostujícího Krále, který střelu také úspěšně zlikvidoval.

V čase 12:46 se kališníkům zadařilo v první přesilové hře a dostali se do vedení. Střelu Patrika Marcela od modré stihl Bednář vyrazit, ale na dorážku Martina Kadlece byl krátký. Asistenci si připsal také člen reprezentace U20 Otakar Šik.

Ke konci první periody se pokusilo prosadit finské duo, v němž Korkiakoski svou střelu od modré mířil přímo na domácího gólmana, jemuž se podařilo puk vyrazit ale jen na Kangase. Do branky se puk dostat nepodařilo.

Na začátku druhé třetiny měli hostující hráči opět zdvižené hokejky, ale rozhodčí gól neuznali. Při zákroku domácího brankáře došlo k posunutí brány a puk se do ní dostal až poté. Stav utkání se nezměnil.

Dvakrát po sobě se do výhodné střelecké pozice dostali domácí. Zadražil v situaci dva na jednoho pálil, ale jeho pokus zablokoval Doudera. Následně se Vracovský ocitl před odkrytou bránou, ale kotouč minul.

Čas 40:53 znamenal radost pro domácí, kterým se podařilo překonat Tomáše Krále. Jaromír Kverka dostal přihrávku zpoza branky od Tomáše Vracovského a umístil puk přesně do brány. Skóre svou trefou srovnal na 1:1.

Jánský dostal přihrávku od Martina Štohanzla a unikl sokolovské obraně. Avšak maskovaného muže se mu překonat nepodařilo. I domácím se naskytly dvě příležitosti. Obě měl Matěj Zadražil, který ohrozil litoměřickou branku. Hostující brankář podržel svůj tým a oba pokusy zneškodnil.

V 58. minutě se domácí dostali do vedení. Vrána před brankou našel Adama Křemena, jemuž se podařilo umístit puk do kališnické svatyně a zvýšit skóre.

Náskok Baníku nevydržel ani půl minuty. Vojtěch Kropáček si s pomocí Sklenáře a Havelky připsal první gól v sezoně a srovnal na 2:2. Tento stav zůstal do konce základní hrací doby i následného prodloužení.

Utkání se dostalo až do samostatných nájezdů, v nichž rozhodl Josef Jícha. Tomáš Král podržel svůj tým a žádný puk do brány nepustil. Stadion si ze Sokolova odvezl výhru.

Karel Mlejnek (Sokolov): Tento zápas mi hodně připomíná domácí duel s Přerovem, kdy jsme stejně jako dnes sahali po třech bodech. Bohužel tři body nemáme. Na druhou stranu si myslím, že jsme dnes neměli dobrý vstup do zápasu. Polovinu utkání jsme se hledali, nebyli jsme důslední, neměli jsme dobrý pohyb. Myslím, že se to zlepšilo ve druhé polovině utkání, především pak ve třetí třetině. Samozřejmě velmi nás mrzí, že tři body nemáme. Na druhou stranu dle vývoje utkání je dělba bodů po šedesáti minutách zasloužená. David Bruk (Litoměřice): Nám se hodnotí utkání dobře. Vzhledem k průběhu jsme dali jen dvě branky a bereme dva body. Ztratili jsme vedení na začátku třetí třetiny. V ní byli domácí lepším týmem a dali nám branku dvě minuty před koncem. To s námi vypadalo zle. Hodnotím to tedy, že jsme rádi za vítězství, ale byli jsme šťastnějším, a ne lepším týmem.