Do Litoměřic zavítaly v rámci 16. kola Chance ligy Benátky. Gólový účet otevřel již v sedmé minutě Vitouch, ve druhé třetině se prosadili střelci na obou stranách. Nejprve vyrovnal Duda, poté však domácí znovu poslal do vedení Voženílek. Ve třetí třetině opět navýšil náskok Stadionu Jícha. Benátky se ale opět dostaly na dostřel zásluhou Wiencka. Výhru Stadionu ještě v závěru pojistil Voženílek. To už ale bylo vše a kališníci si po nepovedeném utkání ve Vsetíně připsali výhru 4:2.

16. kolo

4:2

1:0, 1:1, 2:1

HC Stadion Litoměřice - HC Benátky nad Jizerou

Branky a nahrávky: 7. Vitouch (Štohanzl, Přikryl), 32. Voženílek (M. Kadlec), 46. Jícha (M. Kadlec), 60. Voženílek – 25. R. Duda (Průžek, M. Zachar), 51. Wiencek (M. Zachar, R. Duda). Rozhodčí: Skopal, Ondráček – Šimánek, Hnát. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:2. Diváci: 871. Střely na branku: 37:35. Zblokované střely: 14:15. Vhazování: 51:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.

HC Stadion Litoměřice: Š. Lukeš – Marcel, Klejna, Gaspar, Kukla, Mlčák, Strejček, Dajčar – Voženílek, Jícha, M. Kadlec – M. Beran, Střondala, Korkiakoski – Štohanzl, Přikryl, Kangas – Kropáček, M. Havelka, Vitouch.

HC Benátky nad Jizerou: Žajdlík – Havlín, Bukač, Žůrek, Buchtela, Kunst, Aubrecht, Hampl – Průžek, M. Zachar, R. Duda – D. Špaček, Najman, Rychlovský – Šír, Chrtek, Jiruš – Wiencek, Šafařovský, Klapka.

První šanci si vypracovali domácí, když se k opuštěnému puku dostal před hostující klecí Jícha, jeden z hostujících hráčů ale dobrým obranným zákrokem zamezil téměř jistému gólu. Vzápětí se před brankou Benátek zjevil Střondala, jeho teč však mířila těsně vedle.

V čase 6:58 se Stadion dostal do vedení. David Vitouch převzal kotouč na modré čáře, projel až před Žajdlíka a bekhendovou kličkou poprvé překonal hostujícího gólmana. O chvíli později si nebezpečnou střelu připsal Najman, Štěpán Lukeš ale nadvakrát jeho pokus zlikvidoval.

Pět minut před koncem první třetiny se do přečíslení dostali domácí. Jícha nahrával Voženílkovi, litoměřický útočník však maskovaného muže hostů střelou z levého kruhu nepřekonal. Chvíli na to se před domácí brankou objevil Zachar, ten však nadvakrát Lukeše nepřekonal.

Hned v úvodu druhé periody se unikl Šír, benátecký útočník ale na domácího brankáře nevyzrál. Ve 25. minutě ale bylo vyrovnáno. Průžek přihrál před branku Radku Dudovi, jenž střelou pod horní tyč překonal Lukeše. O pár minut později se dostal k nebezpečné střele Kadlec, forvard Stadionu však trefil pouze lapačku Žajdlíka.

V čase 31:56 Stadion znovu vedl. Martin Kadlec přihrál na pravý kruh Danielu Voženílkovi, který svou střelou překonal přesouvajícího se hostujícího brankáře. Vzápětí se mezi kruhy objevil Duda, litoměřický brankář ale jeho projektil zlikvidoval.

Minutu po začátku poslední části hry projel až před domácí branku Rychlovský, jeho střelu z úhlu ale Lukeš jistým zákrokem vyrazil. Ve 46. minutě kališníci odskočili na rozdíl dvou branek. Josef Jícha dostal nabito mezi kruhy a střelou nad vyrážečku zvýšil na 3:1.

O pět minut později se Benátky znovu dostaly na dostřel. Petr Wiencek se probojoval k dorážce a z bezprostřední blízkosti zasunul puk za Lukeše. V závěru se o ohrožení branky pokoušel Korkiakoski, jeho pokus zblokoval jeden z bránících hráčů. Hosté to ještě v závěru zkoušeli v šesti, recept na domácí obranu ale nenašli. Pojistku ještě v závěru přidal Daniel Voženílek. Stadion tak přemohl Benátky 4:2.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Benátky pro nás byly nepříjemným soupeřem s rychlým pohybem a důraznou hrou. Bylo pro nás těžké prosadit se před brankou a zakončit. O to je vítězství cennější. Jsme za výhru rádi, protože utkání nás stálo mnoho sil, ale štěstí nám přálo."

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Hrál se velice svižný zápas. Hodně se bruslilo. Myslím si, že utkání bylo velmi hokejové. Troufnu si říci, že při hře pět na pět jsme byli lepším týmem, ale nemáme žádný bod, což mě mrzí. V závěru při power play jsme věřili, že dáme gól. To se nám ale nepovedlo, naopak jsme inkasovali. Klukům ale za nasazení a bojovnost patří poděkování. Nyní se už soustředíme na další utkání.