V 6. kole Chance ligy zavítal do Kalich Areny Sokolov, úvod utkání patřil domácím, kteří se rychle dostali do vedení. Ve druhé části hry dokázali kališníci skórovat dvakrát, Sokolov ale na každou trefu odpověděl a do šaten se tak šlo za remízového stavu. Drama rozsekl až v závěru Kukla. Po něm ještě zpečetil výsledek Kangas. Stadion si tak připsal druhou tříbodovou výhru v ročníku a Sokolov porazil 5:3.

6. kolo

5:3

1:0, 2:3, 2:0

HC Stadion Litoměřice - HC Baník Sokolov

Branky a nahrávky: 8. Jánský (Střondala, Beran), 28. Jánský (Střondala, Beran), 31. M. Kadlec (Šalda, Štohanzl), 46. Kukla (Štohanzl, M. Kadlec), 60. Kangas (Korkiakoski, Voženílek) – 22. M. Zadražil (Vodička, Kuběna), 31. Švec (M. Zadražil, Osmík), 36. Vracovský (Stříbrný). Rozhodčí: Petružálek, Šindel – Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 750. Střely na branku: 32:24. Zblokované střely: 10:12. Vhazování: 23:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 5:3.

HC Stadion Litoměřice: Škorpík – Pavlas (C), Mlčák, Marcel (A), Kukla, Šalda, Strejček, Dajčar – Voženílek (A), Korkiakoski, Kangas – Beran, Střondala, Jánský – Štohanzl, Vitouch, M. Kadlec – Kropáček, D. Sklenář, Grim.

HC Baník Sokolov: Kuchař – Vodička, Přindiš (A), Kadeřávek, J. Tomeček, Michálek, A. Rulík – Osmík, M. Zadražil (A), Švec – Stříbrný, Kverka, Vracovský – Kovařík, T. Rohan (C), Kuběna – Bečvář, Vrána, Čurda – Čejka.

V úvodu byli aktivnější domácí, první ohrožení hostující branky měl na svědomí Kadlec, litoměřický hráč ale nedokázal zasunout za přesouvajícího Kuchaře. Stadion stále nepolevoval ve svém tlaku a vyslal na branku Sokolova několik střel, nejblíže ke skórování byl Voženílek, jeho střelu ale Kuchař zneškodnil.

V 7. minutě se poprvé radovali domácí, Střondala vyslal přesnou přihrávku před branku a Peter Jánský střelou z voleje překonal Kuchaře. První vážnější ohrožení domácí branky si připsal až v polovině první třetiny Vrána, jenž ihned po vhazování nevyzrál na Škorpíka.

Další střelu měl na svědomí Stříbrný, sokolovský útočník ale z úhlu domácího brankáře nepřekonal. V závěru první třetiny si šanci vypracoval Strejček, litoměřický hráč byl úplně volný mezi kruhy, Ondřej Kuchař jeho střelu zneškodnil.

Do první šance ve druhé třetině se probojoval Voženílek, jenž střelou z mezikruží prověřil hostujícího brankáře. V čase 21:24 v nabídnuté přesilové hře vyrovnal Matěj Zadražil, který dostal nabito na levém kruhu a střelou na vzdálenější tyč překonal Škorpíka. V dalších minutách Stadion dále obléhal branku Baníku, avšak bez úspěchu. Šanci si vypracoval i Kangas, litoměřický forvard ale z bezprostřední blízkosti nedokázal puk zasunout za Kuchaře.

V čase 27:28 si Stadion vzal zpět vedení, Střondala vyslal do úniku Petera Jánského, jenž kličkou překonal hostujícího brankáře. O 3 minuty později bylo znovu vyrovnáno. Zadražil vyslal přihrávku na Marka Švece, sokolovský hráč střelou mezi betony prostřelil Jana Škorpíka.

Vyrovnaný stav ale vydržel pouze 22 sekund! Martin Kadlec se dostal do úniku, ač atakován hráčem Baníku, dokázal střelou nad rameno překonat Kuchaře. Sokolov ale i potřetí vyrovnal, Tomáš Vracovský dokázal svou výstavní střelou pod víko překonat domácího brankáře.

V úvodu poslední periody se do šance dostal Kovařík, jenž před brankou marně dorážel. Vzápětí se ale domácí dostali znovu do vedení. Štohanzl vybídl přihrávkou na modrou čáru Miroslava Kuklu, který svým premiérovým gólem prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

V 50. minutě se před Škorpíkem zjevil Vracovský, jeho projektil ale skončil pouze na tyči domácí branky. Pojistku v závěru přidal Kristian Kangas, kterého mezi kruhy našel jeho krajan Korkiakoski. Stadion si tak připsal druhou tříbodovou výhru, když porazil Sokolov.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Myslím si, že to byl opravdu těžký zápas. Sokolov nás třikrát dotáhl a vyrovnal. Vítězství jsme urvali jen silou vůle a bojovností a obrovským chtíčem. Hokej se nám v poslední době nehraje lehce, měli jsme problém se střílením gólů, ale dneska jsme jich dali pět. Doufám, že nám to do dalších zápasů pomůže.

Karel Mlejnek (HC Baník Sokolov): Myslím si, že to bylo naprosto vyrovnané utkání, které rozhodly detaily. V žádném případě si nemyslím, že by Litoměřičtí byli lepší. Byl to vyrovnaný boj, který na stranu Litoměřic překlopil jejich nejzkušenější hráč.