Speciální dresy s výročním motivem bohužel moc štěstí nepřinesly. Kališníci se velmi snažili, svého soupeře výrazně přestříleli, přesto se prosadili jen jedinkrát zásluhou Kristiana Kangase. Stadion tak poprvé v této sezoně zůstává zcela bez bodového zisku.

4. kolo

1:5

1:2, 0:3, 0:0

HC Stadion Litoměřice - AZ Heimstaden Havířov

Branky a nahrávky: 11. Kangas – 6. Žiak (Baláž, Fridrich), 12. Žiak (Fridrich, Baláž), 24. R. Veselý (Rašner, Kotala), 24. R. Veselý (L. Bednář, L. Rutar), 36. Maruna (Pořízek). Rozhodčí: Zubzanda, Kopeček – Ševic, Votrubec. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 790. Střely na branku: 29:18. Zblokované střely: 14:13. Vhazování: 29:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5.

HC Stadion Litoměřice: Škorpík (24.–40. Tomáš Král) – Kukla, Marcel, Pavlas, Mlčák, Strejček, Šalda, R. Procházka – Voženílek, Korkiakoski, M. Kadlec – Jícha, Střondala, Kangas – Svoboda, Vitouch, Jánský – Grim, Štohanzl, Kropáček.

AZ Heimstaden Havířov: Stezka – Mrowiec, Chroboček, Kachyňa, Rašner, L. Rutar, Malina, Nepokoj – Pawliczek, F. Seman, Kotala – Bambula, R. Veselý, L. Bednář – Žiak, Baláž, Fridrich – Dvořák, Pořízek, Maruna.

Úvod utkání přinesl oboustranně velmi aktivní hokej s řadou střel na Jana Škorpíka, jakožto i na Aleše Stezku. První se ovšem prosadili hosté, rychle mezikružím projel a poslal Havířovské do vedení Lukáš Žiak. Po vstřelení úvodní branky se ale na obrazu hry nic nezměnilo. Velké šance měli Josef Jícha na jedné straně, tak Radek Pořízek na druhé.

Vzápětí se prosadili i kališníci. Po povedeném úniku zpoza branky prostrčil kotouč k pravé tyči Kristian Kangas, který vrátil svůj tým do hry. Rychle ovšem střelecké hody pokračovaly. Znovu zaúřadoval Lukáš Žiak, jemuž se povedlo prostřelit Škorpíka z první, opět k pravé tyči.

Do konce třetiny se toho příliš nezměnilo, ani v pojetí hry obou týmů, ani v gólové listině. Havířov tak po jejím skončení vedl o jednu branku a vstupoval tak do další části zápasu s mírnou výhodou.

Počátek druhé periody přinesl velký tlak na Stezkovu branku. Gólman AZetu schytával mnoho střel, celkem obstojně si ale s nimi dokázal poradit. Další gól však padl z hole havířovských hokejistů. Po rychlém průniku AZetu se prosadil Radek Veselý.

Po třetím gólu do litoměřické branky došlo ke střídání gólmanů. Jana Škorpíka vystřídal Tomáš Král, jehož ovšem Radek Veselý pokřtil svou další trefou přesně mezi betony.

Kališníkům do další útočné fáze pomohla první přesilovka, v níž rozjeli kombinaci těsně před Stezkou a zahájili také jeho ostřelování. Což ale díky práci havířovské obrany nezůstalo příliš dlouho. Po vyrovnání početních sil tak musel Král čelit dalšímu výjezdu havířů.

Postupem času se stupňovala aktivita obou týmů.. Velkou šanci na litoměřické straně měl Přemysl Svoboda, který vyjel středem pole zcela sám, avšak nevystihl ideální moment ke střele. Díky tomu se rozhořel boj o kotouč před havířovským strážcem svatyně.

Záhy se ovšem projevilo do posledního detailu pravidlo nedáš – dostaneš. Jan Maruna dokázal procedit kotouč přes Krále a zvýšil tak vedení svého týmu o čtyři branky. Stadion ale dokázal v následné přesilovce dostat soupeře pod tlak, gólman hostí musel čelit několika dobrý pokusům domácích.

Druhá třetina se ovšem dohrávala před Tomášem Králem. Havířovští si najížděli často před branku, leč vystřelit nedokázali. Do branky se ale ještě těsně před koncem vrátil Jan Škorpík díky zdravotním obtížím Tomáše Krále.

Na začátku poslední třetiny se skvěle uvedl Vojtěch Kropáček, nejprve povedenou nahrávkou, následně i střelou na gólmana Stezku. Ani z jedné šance ale gól nepadl. Přesto se i ve vlastním oslabení drželi kališníci před brankou a ostřelovali ji.

Následně se dostávali do střeleckých příležitostí i hosté, Škorpík ale svůj tým podržel, naopak kališníci získali další početní výhodu, v níž zcela otočili těžiště hry. Strážce havířovské branky tak měl před sebou další kvantum práce.

Litoměřičtí hokejisté ještě v závěru třetiny museli zvládnout hned dvě vlastní oslabení. To ovšem přečkali celkem v poklidu, naopak sami se ještě několikrát dostali do šance. Žádný gól už ale nebyl k vidění, Stadion tak AZetu podlehl 1:5.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): Nejsme spokojeni s tím, jak jsme utkání odehráli, jak herně, tak výsledkově. Byli jsme nedůrazní před dvěma brankami, dostali jsme laciné góly s tím, že jsme tam nechali volné hráče a sami jsme si vytvářeli málo šancí, protože jsme nedostatečně bojovali o prostor. Pokud jsme je vypracovali, zakončení bylo nepřesné. Zápas se nedá hodnotit pozitivně.

Jiří Režnar (AZ Havířov): Jsme rádi. Za dobu, co jsem v Havířově, je to tady naše první výhra, prokletí se muselo jednou zlomit. Paradoxně to bylo ve druhé třetině, kdy jsme se dostali trochu pod tlak a dali jsme dvě branky, čímž jsme odskočili soupeři. Utkání bylo dále poměrně vyrovnané. Za tři body jsme velice rádi.