Litoměřický tým má za sebou další heroický výkon na půdě nevyzpytatelné jihlavské Dukly. Přestože se dlouho držel nahoře za vyrovnaného stavu, Jihlava pak bohužel v závěru otočila a definitivně ukončila tuto sérii. Hráči Litoměřic ale mohou mít hlavu vztyčenou, po všech pět utkání byli Jihlavě rovnocenným partnerem a sezónu zakončili s respektem.

ČF5

4:2

1:1, 2:0, 1:1

HC Dukla Jihlava - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 1. Skořepa (Kajínek), 33. Holý (Suchánek, Čachotský), 37. Pekr (Skořepa, Anděl), 60. Zeman (Holý) - 7. Korkiakoski (Kadlec), 49. Kadlec (Voženílek, Korkiakoski). Rozhodčí: Kopeček, Barek – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 3:5, navíc Suchánek (JIH) - 10 min OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2937. Střely na branku: 32:34. Zblokované střely: 8:18. Vhazování: 43:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.

HC Dukla Jihlava: Honzík (Brož) – J. Pohl, Kajínek (A), Matějíček, Půža, J. Holý, Suchánek, D. Váňa – Pekr, Skořepa (C), Anděl – Dostálek, Čachotský, Harkabus – Bezúch, A. Zeman, Jiránek (A) – Hrníčko, M. Hlinka, Osmík.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král (Michajlov) – Marcel, Pavlas (C), Klejna, Smetana (A), Dluhoš, Jebavý (A), Havlík – M. Kadlec, Korkiakoski, Shchegolkov – Jánský, Průžek, Voženílek – Svoboda, Štohanzl, Šik – Jirásek, Kropáček.

Do utkání vstoupil ve větším tempu jihlavský tým. Již deset vteřin po úvodní siréně se prosadil z levé strany za Králova záda Josef Skořepa. Jihlavští posléze v tlaku pokračovali, leč k trefě už nic nevedlo. Hra se posléze vyrovnala a ve vlastním oslabení dokázal úspěšnou trefou z mezikruží Markus Korkiakoski vyrovnat.

Do druhé poloviny vstoupily oba týmy ve velmi aktivním duchu a předháněly se ve výrazných střeleckých pokusech. Na straně Dukly mohl skórovat Skořepa, na straně Litoměřic Kadlec. Postupem času přebírali otěže hry hráči Litoměřic. Ovšem Honzík zůstal nepokořen a oba týmy odcházely do kabin za vyrovnaného stavu.

I úvod druhé třetiny patřil spíše jihlavským hokejistům, kteří více drželi kotouč na svých holích. Dlouhou dobu se ale nemohli dostat k vyložené šanci, ačkoliv jim k tomu mělo dopomoci i vyloučení Vojtěcha Kropáčka. Další přesilovku už ale Dukla zvládla lépe a díky Janu Holému a jeho dělovce od modré se dostala do vedení.

Stadion se ale pokoušel o další vyrovnání. Velkou šanci měl Martin Kadlec, který našel krásně na modré Vadima Shchegolkova, který ihned vypálil. Honzík ovšem vyrazil. I v dalších momentech se kotouč držel spíše na holích litoměřických hráčů.

To se však změnilo v další jihlavské přesilovce, při které poslal Marcela předčasně na led po rychlé kombinaci střelou z voleje Matěj Pekr. Samotný závěr druhé periody přinesl oboustranně velmi aktivní přetahovanou. Nikdo v něm však již neskóroval, Jihlava tak vstupovala do závěrečné třetiny s dvoubrankovým vedením.

Počátek třetí třetiny patřil jihlavským hráčům, kteří se zformovali do útočného pásma. Ve stejném duchu vypadal i další průběh, byť jej litoměřičtí hokejisté prokládali řadou útočných výpadů proti Honzíkovi. Množství litoměřických šancí, jakožto i důraznost a vyhrocenost hry s přibývajícími minutami ještě více narůstaly.

Z jedné takové pramenila i další gólová trefa Litoměřic! Martin Kadlec se u levé tyče nekompromisně opřel do kotouče a využitím přesilovky snížil na rozdíl jediného gólu. A hosté se tím pádem dostali na koně, vzápětí mohl srovnat Shchegolkov.

Jihlavská obrana ale vše přečkala, načež se opět hra vyrovnala. Domácí se dostávali do řady útočných pokusů, celé jim to však zmařilo oslabení v posledních devadesáti vteřinách. Krátce po jejím startu opustil ledovou plochu Král a Stadion to zkusil v šesti. Výsledkem toho byla celá řada střeleckých pokusů, leč gólman Dukly si s nimi poradil.

Třicet vteřin do závěrečné sirény se hrálo čtyři na čtyři. Přesto ještě Král opustil branku, což vytrestal gólovou trefou do prázdné Adam Zeman. Jihlava si tak pojistila postup do semifinále s vítězstvím v sérii 4:1.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Byl to pěkný play-offový zápas. Nevstoupili jsme do něj moc dobře, ale prvních pět minut jsme trošku vařili. Od vyrovnávacího gólu v oslabení jsme náš výkon nakopli a byli jsme až do konce zápasu Dukle vyrovnaným soupeřem. Byli jsme kousek od prodloužení série a za to musím klukům poděkovat. Trošku nerozumím metru rozhodčích. Petr asi bude mít jiný názor. Nechci hodnotit, jestli nás rozhodčí poškodili nebo ne. Chci se podívat na video, na naše vyloučení ve druhé třetině před druhým a třetím gólem před jihlavskými přesilovkami. Nechci ale v žádném případě říkat, že nás rozhodčí poškodili. Uvidíme na videu. Klukům děkuji nejen za dnešní zápas, ale za celou sérii. Byli jsme Jihlavě rovnocenným partnerem a škoda, že série skončila po pěti zápasech, protože naši mladí kluci, osm mladých juniorů, se zápas od zápasu zlepšovali. Bylo vidět, že jim roste sebevědomí a jsem rád, jak jsme sérii zvládli.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): Samozřejmě jsme rádi, že jsme sérii zvládli a dál to hodnotit nebudu, protože bych řekl něco, co bych říct nechtěl... Protože v životě jsem neviděl tolik odválených zápasů jako v sérii s Litoměřicemi. Někteří hráči soupeře více odleželi na ledě než odehráli.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): K tomu se vyjádřím. Tohle je opravdu přes čáru. Celou sérii jsme odehráli naprosto férově. Z naší strany jsem neviděl jediný likvidační zákrok. Běžte se podívat na Aleše Pavlase. Ten má několik tržných ran v obličeji. Má ruku a zápěstí jak já dva bicepsy, po zákroku Pekra. Hraje každý zápas pod prášky, pod injekcemi, a tady slyším tohle? My kdybychom sestříhali likvidační zákroky na naše hráče na hlavu a podobně, tak by stáli další jihlavští hráči. A já tady nebudu poslouchat takové nesmysly. Petře sorry, ale to si ze mě děláš pr*el. To jako snad nemyslíš vážně. Běž se podívat na kluky, jak jsou z Vašich zákroků pomlácení. OK, je to hokej, je to play-off. My jsme si nestěžovali, nebrečeli jsme, nepodávali jsme žádné protesty a ty mi řekneš, že jsme se odváleli? Tak se běž podívat na zákrok na vyloučení na Pekra, jak tam tvoji hráči skáčou a nikdo se nerozčiluje. Nikdo z nás nekřičí na rozhodčí. To je strašné.