Další vyrovnaný duel a opět nervydrásající průběh. Tentokrát se šťastnou tečkou pro hostující Jihlavu. Stadion se sice bil ze všech sil a ještě pět minut před koncem vedl 3:2, Dukla však díky Bezúchovi vyrovnala a duel dospěl do prodloužení. V něm branka nepadla, a tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. Zatímco všichni tři jihlavští střelci uspěli, ani jeden litoměřický hráč nedokázal Lundströma překonat a Stadion tak prohrál 4:3. Díky vítězství se mužstvo z Vysočiny ujalo i vedené v celé sérii.

ČF3

3:4sn

0:1, 2:1, 1:1 - 0:0

HC Stadion Litoměřice - HC Dukla Jihlava

Branky a nahrávky: 25. Shchegolkov (Smetana), 25. Dluhoš (Korkiakoski), 50. Kropáček (Marcel, Jirásek) – 2. Bezúch (J. Pohl, A. Zeman), 31. Bezúch (J. Holý, A. Zeman), 55. Bezúch (Suchánek), rozh. náj. Čachotský. Rozhodčí: Doležal, Micka – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 27:47. Diváci: 1 750. Zblokované střely: 11:19. Vhazování: 39:50. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král (Michajlov) – Marcel, Pavlas, Smetana, Klejna, Jebavý, Dluhoš, Havlík – Voženílek, Korkiakoski, Jánský – Průžek, D. Merta, Šik – Shchegolkov, Štohanzl, Svoboda – Kropáček, Sklenář, Jirásek.

HC Dukla Jihlava: Lundström (Brož) – Kajínek, J. Pohl, Půža, Matějíček, Suchánek, J. Holý, Černohorský – Anděl, Skořepa, Čachotský – Harkabus, M. Hlinka, Dostálek – Jiránek, A. Zeman, Bezúch – Klíma, Osmík, Hrníčko.

První zápas na ledě Kalich Areny ještě ani pořádně nezačal a už se měnilo skóre. K smutku napěchované haly se však radovali hosté. Při Jánského vyloučení napřáhl od modré Pohl a Král měl plné ruce práce, aby jeho projektil vytěsnil. K dorážce se však na hranici brankoviště dostal Juraj Bezúch a v čase 01:57 poslal Jihlavu do vedení.

Srovnat mohl na druhé straně Štohanzl, jeho dělovku z levé strany však jihlavský gólman zneškodnil pomocí betonů. Zkraje prostřední periody se už kališníci vytoužené trefy dočkali. V průběhu 25. minuty ujel hostujícím obráncům Vadim Shchegolkov a samostatný únik vyšperkoval střelou mezi Lundströmovy betony – 1:1. To ale ale nebylo vše. O šestatřicet vteřin později si z pravé strany kluziště do oblasti mezi kruhy nabruslil Jan Dluhoš a parádní ranou přes bránící hráče propálil jihlavského brankáře.

Jihlava záhy ztrácela a musela zabrat. Z bezprostřední blízkosti se snažil zakončit Hlinka, Král si ale výborně pohlídal prostor u levé tyče a nedopustil, aby kotouč prošel za brankovou čáru. Přesně v polovině zápasu dostala Dukla výhodu dvojnásobné přesilovky, kterou po pár vteřinách dokázala zužitkovat. Oku lahodící akci po ose Zeman-Holý-Bezúch zakončil posledně jmenovaný Juraj Bezúch, který si počíhal u pravé tyče a po přihrávce napříč mezi kruhy zacílil z ostrého úhlu přesně pod víko.

V čase 49:45 zamířil od modré Patrik Marcel, do jeho rány ještě šikovně vložil hůl Vojtěch Kropáček a rozjásal domácí střídačku. Veselí ale nevydrželo kališníkům příliš dlouho. Světelná tabule se zastavila na číslicích 54:29, když mužstvo z Vysočiny opět vyrovnalo. I tentokrát měl prsty v jihlavské trefě Juraj Bezúch. Ten se po Suchánkově střele natlačil na brankoviště a dorazil puk za Králova záda.

V základní hrací době už další gól nepadl, a tak viděli hokejoví příznivci i prodloužení. Desetiminutovka navíc přinesla na obou stranách řadu šancí. Tou největší se blýskl jihlavský Holý, po jehož projektilu zacinkala horní tyčka. Ani jeden pokus však neskončil v síti. Proto musely rozhodnout samostatné nájezdy. Zatímco Tomáš Čachotský, Juraj Bezúch a Adam Zeman se trefili, Jánský, Korkiakoski a Shchegolkov neproměnili. Dukla si připsala výhru 4:3 a ujala se vedení v série 2:1.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Tento zápas nevyhrálo lepší mužstvo, ale to šťastnější. Utkání bylo naprosto vyrovnané, Jihlava si na rozdíl od nás v začátku zápasu pomohla přesilovkami. Velmi nás mrzí vyrovnávací gól na 3:3. Jinak ale musím kluky pochválit a věřím, že pokud předvedou v dalších utkáních podobný výkon, tak máme na to tuto sérii vyhrát.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): S vítězstvím jsme spokojeni.