Tak to bylo o fous. Na světelné tabuli svítilo ještě takřka minutu před koncem základní hrací doby vyrovnané skóre. Stadion však na poslední chvíli udeřil a strhl vítězství na svou stranu. Vítěznou trefu zaznamenal Patrik Marcel, jenž obtěžkal konto Slavie celkem dvěma brankami. Jedním zásahem přispěli David Merta a Jan Strejček. Litoměřice tak v důležité bitvě o play-off zapsali plný počet bodů za triumf 4:3.

55. kolo

4:3

1:1, 2:0, 1:2

HC Stadion Litoměřice - HC Slavia Praha

Branky a nahrávky: 20. Strejček (Marcel, Jánský), 36. Marcel (Voženílek, Strejček), 40. D. Merta (Jánský), 59. Marcel – 16. Kverka (Vrdlovec), 42. L. Krejčík (Saňa, M. Ondráček), 52. Kverka (Vrdlovec, J. Doležal). Rozhodčí: Kostourek, Ondráček – Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 3:6. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 145. Střely na branku: 39:20. Zblokované střely: 6:18. Vhazování: 36:33. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3.

HC Stadion Litoměřice: T. Král (Michajlov) – Pavlas, Marcel, Smetana, Strejček, Jebavý, Dluhoš, Klejna – Ščegolkov, Korkiakoski, M. Kadlec – Voženílek, D. Merta, Jánský – J. Dvořák, Svoboda, Průžek – Sklenář, Štohanzl, Jirásek.

HC Slavia Praha: Šorf – Duda, J. Novák, Hejda, Saňa, Barák, Štibingr, Valík – J. Doležal, Kverka, Vrdlovec – L. Krejčík, Kubica, M. Ondráček – Šmerha, Kohút, Furch – Tejral, Šteiner, D. Hradil.

Přestože byl duel se Slavií od začátku plný šancí z obou stran, nechali si hráči obou týmů góly až na závěr úvodní dvacetiminutovky. Nejprve rozjásal hrstku sešívaných příznivců Jaromír Kverka, který si po přihrávce Vrdlovce z pravé strany nabruslil na vnitřní hranu levého kruhu a nekompromisní ranou pohodlně zavěsil.

Červenobílí se tak v 16. minutě dostali do vedení. Příznivý stav jim však nevydržel příliš dlouho. V čase 19:34 si Jánský mezi kruhy skvěle zpracoval kotouč letící od modré a posunul ho přímo před branku, kde číhal Jan Strejček. Ten zblízka zacílil, jak nejlépe mohl, a Stadion se dočkal vyrovnání.

Chvíli před polovinou základní hrací doby zahrozila dvojice Korkiakoski-Kadlec. Oba kališníci se vydali v tandemu na slávistickou klec a finský útočník po přihrávce od litoměřické třináctky prudce vypálil. Šor však proti jeho střele z úhlu vytáhl parádní zákrok betonem. Následně takřka zvedl diváky ze sedadel Schegolkov, jenž zamířil z pravého kruhu. V rozhodující moment však přestřelil.

Sešívaného brankáře notně vystrašil také obránce Pavlas. Jeho pokus z větší vzdálenost se však neujal. Ve 36. minutě se na vrcholu levého kruhu ocitl osamocený Patrik Marcel, který bez váhání vystřelil švihem. Šorf se za prudkou dělovkou stihl jen ohlédnout a kotouč rozvlnil síť hostující svatyně.

Kališníi se s těsným náskokem nespokojili a přesně v čase 39:59 ukončili třetin pověstnou trefou do šatny. Peter Jánský se protáhl podél pravého mantinelu takřka až k brance soupeře, kde naservíroval kotouč ještě Davidu Mertovi. Litoměřická osmička svou šanci neprováhala a dostrkala puk za brankovou čáru.

I s dvougólovým mankem vstoupila Slavia do závěrečného dějství a minutu a sedmnáct vteřin po prvním vhazování udeřila. Saňův projektil otečoval před litoměřickou klecí Lukáš Krejčík a trefil se přímo do mezírky mezi Královými betony.

Ze strany slávistů to ještě nebylo vše. Necelých deset minut před sirénou si najel na přihrávku do levého kruhu Jaromír Kverka a parádní střelou nedal Královi šanci.

Když to v Kalich Areně vypadalo, že diváci uvidí prodloužení, zaúřadoval Patrik Marcel. Domácí obránce vypálil od modré a rozhodl zápas. Kališníci vyhráli 4:3 a udělali další důležitý krok v bitvě o play-off.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): "Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Celý zápas jsme byli aktivnější, bohužel ve třetí třetině jsme udělali dvě chyby, za které jsme byli potrestaní. V závěru se nám přiklonilo štěstí a musím říct, že zápas byl oddřený. Musím hráče pochválit a myslím si, že i Slavia přispěla svojí hrou k dobrému hokeji."

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): "Určitě jsme sahali minimálně po bodu. Je to zklamání, zase nám to uteklo v posledních minutách. Když shrneme průběh toho zápasu, tak z naší strany byla asi nejslabší druhá třetina, tam nám Litoměřice odskočily na rozdíl dvou branek. Do třetí třetiny jsme se semkli, měli jsme dobrý pohyb, vytvářeli jsme si šance, srovnali jsme. Byla škoda, že jsme to nedotáhli do prodloužení a neporvali jsme se o další bod."