Zápas se Slavií byl pro kališníky mimořádně úspěšný. Nejenže se bodově více odtáhli na svého tabulkového rivala, navíc jej poprvé po jeho pádu z extraligy poprvé porazili na jeho vlastní půdě. Z Edenu si tudíž litoměřičtí hokejisté odvážejí velmi cenné dva body. A to po dvou vydařených obratech, nejprve v první třetině a pak v samostatných nájezdech.

40. kolo

2:3sn

1:2, 0:0, 1:0 - 0:0

HC Slavia Praha - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 7. Heldák (Kohút), 49. Vlček (J. Veselý, J. Doležal) – 10. Marcel (Voženílek, Jícha), 19. Voženílek (Korkiakoski, Jícha), rozh. náj. Korkiakoski. Rozhodčí: Šindel, Valenta – Oudes, Polonyi. Vyloučení: 7:3, navíc Vlček (SLA) - 10 min OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 968. Střely na branku: 34:31. Zblokované střely: 12:15. Vhazování: 42:26. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

HC Slavia Praha: Honzík (Šorf) – Duda, J. Novák, J. Drtina, Saňa, Ryzák, Štibingr, Valík – L. Krejčík, Šagát, M. Ondráček – J. Doležal, Vlček, J. Veselý – Brož, Kverka, Procházka – Heldák, Kohút, Furch.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král (Michajlov) – Pavlas, Marcel, Smetana, D. Málek, Jebavý, Strejček, A. Rulík – Šik, J. Kloz, M. Kadlec – Voženílek, Korkiakoski, Jícha – Eret, Helt, J. Dvořák – Jirásek, Machač.

Do utkání vstoupily oba týmy velmi aktivně. Často se hra přesouvala z jedné strany na druhou a jak Tomáš Král, tak David Honzík dostali dostatek příležitostí k rozhýbání se. Paradoxně v době, kdy začaly být Litoměřice aktivnější využil chaosu před Králem Denis Heldák, který v sedmé minutě poslal sešívané do vedení.

Velmi rychle ale bylo srovnáno! Patrik Marcel obdržel křižnou přihrávku přes kruhy a z hranice levého kruhu dělovkou dokázal překonat gólmana Honzíka, čímž vrátil kališníky do hry. Byli to ale slávisté, kteří se díky tomu nadechli k útoku a zasypali Tomáše Krále nevídaným množstvím střel. Litoměřická obrana se ale statečně držela, čímž posléze vyrovnala hru.

A snaha se kališníkům vyplatila na výbornou! V závěru třetiny poslal Litoměřické do vedení Daniel Voženílek, který vymáchl prázdnou branku po povedené Jíchově přihrávce. Poslední minutu se pak již jen dohrávalo, čímž kališníci odcházeli do kabin po vydařeném obratu s mírným náskokem.

Počátek druhé třetiny vyšel lépe sešívaným. Hráčům v bíločervené se ihned povedlo zformovat se před Králem a prověřit ho větším množstvím střel. K drtivému tlaku na kališnickou branku jim navíc pomohla i početní výhoda. S přibývajícím časem se ale hra vyrovnávala a i hosté párkrát prověřili gólmana Honzíka. Zároveň se ale i vyostřovala, což vyústilo k potyčce dvou „osmdesátosmiček“ Patrika Marcela a Filipa Vlčka.

Její závěr pak patřil kališníkům. V pokračování akce jim ale obrana sešívaných dokázala vystavit stopku, čímž se do konce třetiny gólově nic nezměnilo. Stadion stále držel těsné vedení 2:1.

I třetí třetinu zahájili kališníci o něco aktivněji. David Honzík se tudíž s prvními sekundami rychle rozhýbal. Netrvalo ale mnoho času a sešívání srovnali herní tempo. Přesto měli litoměřičtí hokejisté několik nadějných příležitostí k navýšení gólového rozdílu, tu největší měl v přesilovce Petr Eret, který ovšem trefil pouze břevno Honzíkovy branky.

Místo toho ale došlo k vyrovnání, když se Filipu Vlčkovi povedlo najít s kotoučem odkrytý prostor u levé tyče branky Tomáše Krále. Sešívaní se díky tomu usídlili v útočném pásmu a započali výrazné ostřelování litoměřického gólmana.

Přes občasné litoměřické šance tlak Slavie v závěru třetiny ještě více gradoval. Postupem času ale rostlo i množství šancí hostujícího týmu. Oba celky se tudíž snažily vehementně urvat vedení na svou stranu. Ani jeden z celků ale nebyl úspěšný, o výsledku tak mělo rozhodnout prodloužení a případné nájezdy.

Prodloužení ale vítěze nepřineslo, přestože Stadion hrál téměř polovinu pětiminutovky v početní výhodě. David Honzík ve slávistické brance pochytal opravdu velké množství střel, čímž udržel svůj tým stále ve dvoubodové naději.

V nájezdech sice Stadion zkraje prohrával po trefě Jaroslava Brože, ovšem díky povedenému výkonu Tomáše Krále a hlavně trefám Martina Kadlece a Markuse Korkiakoskiho bere velmi důležité dva body proti jednomu z největších rivalů v tabulce.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha):„Utkání mělo podobný průběh jako v Litoměřicích. Měli jsme dobrý pohyb. Nemůžeme vytknout snahu, či úsilí. Měli jsme tlak, přečíslovali jsme je. Ale z šancí a střel pořád dáváme málo gólů. To je asi největší problém. A když už se dostaneme do prodloužení a nájezdů, je to vabank a bohužel nám chybí někdo, kdo to vezme na sebe a dá rozhodující gól. Navíc nám v rozhodující fázi chybí i štěstíčko.“

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Při pohledu na tabulku bylo všem jasné, o co se hraje. Nastoupili proti sobě osmý a devátý celek, což dodávalo zápasu punc důležitosti. Myslím si, že to na ledě bylo vidět. Oba celky hrály hodně bojovně a ve velkém nasazení. Zejména v první polovině pak vycházely ze zajištěné obrany. Před zápasem bychom samozřejmě dva body brali, po jeho průběhu můžeme být trochu zklamaní, zvlášť když jsme za stavu 2:1 nastřelili břevno a z dorážky nám to přeskočilo hokejku. Myslím si, že remíza odpovídá průběhu zápasu a jsme rádi, že jsme Slavii, alespoň malinko, odskočili. Po debaklu s Jihlavou je to pro nás strašně důležité vítězství.“