V utkání s hokejisty Poruby bylo k vidění hodně branek. Za zmínku stojí minimálně ta první, kdy se Markus Korkiakoski trefil po sedmnácti sekundách první třetiny. Stadion se zejména díky využitým přesilovkám dostal do tříbrankového vedení a ačkoliv Poruba dokázala ze stavu 1:4 vyrovnat, Litoměřice si body nenechaly vzít a zaslouženě vyhráli.

36. kolo

4:6

1:2, 3:2, 0:2

HC RT Torax Poruba - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 6. Kanko, 30. Dufek (Alexejev), 37. Kanko (Guman), 39. Illéš - 1. Korkiakoski (Kloz, Kadlec), 8. Helt (Przybyla, Havelka), 24. Korkiakoski (Kadlec, Kloz), 25. Jícha (Smetana, Przybyla), 58. Voženílek (Eret, Málek), 60. Kadlec (Kloz). Rozhodčí: Čech, Fiala – Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 217. Střely na branku: 27:42. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 4:4, 4:6.

HC RT Torax Poruba: Dolejš (Kůdela) – Slavík, Ovčačík, Padrnos, Matějíček, Pastor, Šnajnar, Urbanec – Ollender, J. Káňa, Guman – Alexejev, Vymazal, Kanko – Toman, Pytlík, Illéš – Fojtík, Häring, Dufek.

HC Stadion Litoměřice: Král (Michajlov) – Pavlas, Marcel, Smetana, Málek, Jebavý, Strejček – Korkiakoski, Kloz, Kadlec – Voženílek, Jícha, Eret – Helt, Havelka, Przybyla – Machač, Matějček, Jirásek.

První třetina byla velmi zajímavá už od začátku. Po pouhých 17 sekundách hry se prosadil Markus Korkiakoski, kterému přesně nahrával Jan Kloz. Skóre bylo tedy téměř ihned po startu lichotivé pro kališníky.

Litoměřická radost ovšem netrvala dlouho. V šesté minutě Petr Kanko zachytil Královu rozehrávku a bylo vyrovnáno. Hra byla velice pestrá, puk se stěhoval ze strany na stranu.

O další příděl branek se postaral skvělým protiútokem Filip Helt, který byl na puku už od středu kluziště a hráči Poruby ho nedokázali odstavit. Dostal se ke krásnému zakončení a poslal Stadion zpět do vedení.

Do druhé periody vstoupili aktivněji domácí, ačkoliv Stadion začínal s početní výhodou. Tu se mu ale nepodařilo zužitkovat. Ve 24. minutě dostali kališníci další velikou šanci na změnu výsledku, tou byla více jak minutová přesilovka 5 na 3.

Po zhruba dvaceti sekundách dvojnásobné početní výhody se dokázal opět prosadit Markus Korkiakoski a zvýšil na 3:1. Tím gólový příděl nekončil. Minutu před koncem přesilové hry zakončoval do brány Josef Jícha a zvyšoval na tříbrankové vedení.

Projev hostujících hráčů dostal po dvou brankách nový rozměr. Jejich hra jako by dostala křídla. O která ve 30. minutě přišla díky gólu Jana Dufka. Potom kališníci trochu zamrzli a Poruba ostřelovala Tomáše Krále ze všech stran. Necelé čtyři minuty před koncem třetí třetiny snižoval na jednobrankový rozdíl Petr Kanko

Gólem do Královy branky nepříjemnosti pro Litoměřice nekončily. V 37. minutě řady Stadionu oslabil Daniel Voženílek, který za svou nedisciplinovanost vyfasoval dvě minuty na trestné lavici. Početní výhodu sice domácí nevyužili, ale těsně po jejím konci branka přece jen padla. Za střelce byl uveden domácí Jakub Illéš, ale puk do brány nejspíše srazil Patrik Marcel.

Třetí třetina začala spíše nadvládou domácích. Ve 46. minutě se do úniku dostal Petr Eret, ale domácího brankáře se mu překonat nepodařilo. Stadion měl několik šancí na změnu skóre k lepšímu, ale puk se do branky nedařilo dostat. Naopak Poruba dostala v 54. minutě příležitost v podobě početní výhody, kterou jim zajistil Dan Przybyla svým nesportovním chováním.

Přesilovku domácí nevyužili. Ale dvě a půl minuty před koncem se dokázal prosadit Daniel Voženílek a posílal kališníky zpět do vedení. Na poslední dvě minuty zápasu odvolala Poruba brankáře, dokonce zkusila hrát i na pět útočníků a jednoho obránce. Toho využil Martin Kadlec, který zvyšoval na 6:4 do prázdné branky.