Kališníci si pro domácí fanoušky připravili pěknou laskominu. Na domácí půdu Stadionu dorazila pražská Slavia, která Litoměřicím v tabulce dýchá na záda. Hráči v modrooranžových dresech ale předvedli úžasnou kanonádu a porazili sešívané 6:2. Brankami se na triumfu podíleli Jirásek, Kloz, Havelka, Kadlec, Kantner a Korkiakoski. Domácí si tak po prohře v Jihlavě připsali vysoký triumf.

25. kolo

6:2

2:0, 2:2, 2:0

HC Stadion Litoměřice - HC Slavia Praha

Branky a nahrávky: 4. Jirásek (M. Zadražil), 15. J. Kloz (Voženílek, Pavlas), 30. M. Havelka (Šik), 33. M. Kadlec (Voženílek, Pavlas), 43. Kantner (Smetana, Gaspar), 49. Korkiakoski (M. Kadlec, J. Kloz) – 31. Furch (Štibingr, Šmerha), 35. Šmerha (TS). Rozhodčí: Wagner, Grech – Tvrdík, Votrubec. Vyloučení: 5:4. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 18:32. Diváci: 1 120. Zblokované střely: 20:7. Vhazování: 34:21. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 6:2.

HC Stadion Litoměřice: Michajlov (Sklíba) – Pavlas (C), Marcel, Smetana (A), Gaspar, Jebavý (A), Buchtela, Dluhoš – Korkiakoski, J. Kloz, M. Kadlec – Voženílek, M. Zadražil, Kantner – Šik, M. Havelka, J. Dvořák – Pour, Przybyla, Jirásek.

HC Slavia Praha: Šorf (20. Sochůrek) – Hrdinka, J. Novák, J. Drtina, Štibingr, Barák, Duda, Hejda – Kubica, Šagát, M. Ondráček – L. Krejčík, Vlček, J. Veselý – J. Doležal, Pochobradský, Tejral – Panna, Furch, Šmerha.

Tak to byl úvod jako hrom. Kališníci na soupeře vlétli jako velká voda a už od 4. minuty si dopřávali luxus vedení. Gólový zásah si připsal Filip Jirásek, který dostal do Zadražila pěkný příklep z pravé strany a z bezprostřední blízkosti překonal Šorfa.

Druhá trefa na sebe nechala čekat celých jedenáct minut a byli to opět Litoměřičtí, kdo zvedal ruce nad hlavu v oslavném gestu. Pavlas v čase 14:29 prudce vypálil od modré a slávistický brankář zvládl ránu pouze vyrazit. Kotouč se následně dostal k ostrostřelci Janu Klozovi a ten se z dorážky nemýlil.

Slávisté se ve zbytku třetiny nezmohli na žádný odpor a po přestávce zareagovali na dvoubrankové manko výměnou brankářů. Mezi tři tyče se tak místo Šorfa postavil Sochůrek. Ten udržel čisté konto do poloviny zápasu, kdy ho překonal Martin Havelka. Oranžovomodrá pětasedmdesátka dostala od Šika přihrávku do druhé vlny a přízemní ranou z pravého kruhu zacílila ke vzdálenější tyči.

Pražané se z otřesu rychle vzpamatovali a zhruba za minutu dokázali snížit. Po závaru před domácí svatyní doklepl koutouč za Michajlova záda Aleš Furch.

V čase 32:46 si však kališníci vzali zpátky tříbrankový náskok. Při hře v početní výhodě se po pěkné akci Litoměřic dostal na spodní hraně kruhu k puku Martin Kadlec a propálil Sochůrka.

Ve 35. minutě Slavia znovu kontrovala. Rozhodčí totiž nařídili trestné střílení a Tomáš Šmerha ho bez váhání zužitkoval. Na startu závěrečné periody Stadion utekl ve skóre už na 5:2. Nováček Matyáš Kantner se protáhl po pravé straně mantinelu, ujel všem obráncům a na konci vlastní akce pohodlně zavěsil.

Ze strany domácích to ještě ale nebylo vše. V čase 48:09 podrásal nervy sešívaných fanoušků další gól z hole Markuse Korkiakoskiho. Finský blesk přidal šestou trefu slušným projektilem z dorážky. Víc už se toho v Kalich Areně nestalo a domácí poslali Pražany do Edenu s přídělem 6:2.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice):„Výsledek vypadá jednoznačně, ale ten zápas určitě jednoznačný nebyl. Pro nás bylo utkání hodně těžké. Ale tentokrát jsme byli naštěstí hodně produktivní. Na druhou stranu tam bylo velké chtění, spousta zblokovaných střel, spousta soubojů. Vítězství nás stálo hodně sil a o to je cennější . “

Miloš Říha (HC Slavia Praha): „Soupeř byl vysoce efektivní v koncovce. Prakticky každou vážnější situaci proměnil v branku. Přestože jsme měli šance, abychom se vrátili do zápasu, tak nás vždycky Stadion potrestal nějakým gólem z protiútoku nebo z přesilovky. My jsme tolik efektivní nebyli a Litoměřice tomu šly víc naproti a vyhrály zaslouženě.“