V Jihlavě to na tříbodový zisk nestačilo. Byť se Stadion pral velmi statečně, dokonce po první třetině držel vedení, v závěru neodolal jihlavskému náporu a nenavázal na úvodní výhru z domácího utkání. Mnoho povedených šancí Litoměřic nakonec ve dvě gólové trefy proměnili Daniel Voženílek a Dan Przybyla.

24. kolo

5:2

0:1, 2:0, 3:1

HC Dukla Jihlava - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 29. J. Pohl (T. Havránek), 39. Zeman (Štebih), 46. Dostálek (J. Pohl, Werbik), 49. Werbik (Hrníčko, Dostálek), 53. Osmík (Dostálek) – 17. Voženílek (J. Kloz, Pavlas), 52. Przybyla (Dluhoš, Jebavý). Rozhodčí: Micka, Zubzanda – Coufal, Janíček. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1812. Střely na branku: 31:19. Zblokované střely: 12:12. Vhazování: 52:17. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2.

HC Dukla Jihlava: Brož (Chaloupek) – J. Pohl, Štebih, Kajínek (A), D. Váňa, Štindl, Vála, Mareš – Anděl, Skořepa (C), Pekr – Jiránek (A), Zeman, Dostálek – T. Havránek, Werbik, Osmík – Harkabus, M. Hlinka, Hrníčko.

HC Stadion Litoměřice: Král (Michajlov) – Pavlas (C), Marcel, Kvasnička, Gaspar, Jebavý (A), Buchtela, Dluhoš – Korkiakoski, J. Kloz, M. Kadlec – Voženílek, M. Zadražil, Pour – Šik, Przybyla, M. Havelka – Machač, Jirásek, J. Dvořák

Utkání začalo přetlačovanou na obě branky. Posléze se do akce dostala spíše Dukla, které navíc pomohlo první vyloučení Jakuba Poura. Během něho ale Jihlavští nepředvedli vážnější akci na branku Tomáše Krále. V druhé polovině první třetiny se začínal Stadion již více projevovat. To vyústilo v gólovou trefu Daniela Voženílka, který v přesilovce poslal kotouč těsně nad masku jihlavského gólmana.

Malou chvilku na to mohl srovnat Matěj Pekr, ovšem ten ve velké rychlosti minul branku, navíc byl sražen gólmanem. Díky tomu Stadion dohrával první třetinu v oslabení, přesto si dokázal udržet klid na ledě a zakončit první periodu s jednobrankovým náskokem na soupeře.

Do druhé třetiny vstoupila aktivněji domácí Dukla. Byl to opět Matěj Pekr, který měl další výraznou šanci na vyrovnání. Stadion se ale záhy dostal do hry, pomohla mu k tomu další početní výhoda. Útočný nápor Litoměřic navíc ještě více gradoval s přibývajícím časem, k samotnému ohrožení gólmana Brože ale nedocházelo.

Naopak se na druhé straně projevili hokejisté Jihlavy. Po rychlém nájezdu Krále překonal Jan Pohl. Díky tomu se Jihlava opět probudila a po přežitém oslabení si začala vytvářet další šance proti Králově brance. V závěru se i Stadion dostal k několika zakončením.

Jihlava ale strhla vedení na svou stranu. Díky uvolnění Mihy Štebiha přes několik litoměřických hráčů se dostal k zakončení na vzdálenější tyč Adam Zeman. V samém závěru mohl ještě vyrovnat Korkiakoski, ovšem Brož mu střelu vykryl a Dukla vstupovala do závěrečné periody s vedením o jednu branku.

Zkraje třetí třetiny se oba celky dostaly do velkých šancí. Ovšem ani Dostálek na jedné straně, tak Zadražil na druhé úspěšní nebyli. Právě Vlastimil Dostálek se posléze velmi snažil a předvedl ještě několik dalších šancí, přičemž v poslední srazil Werbíkovu nahrávku pod víko Královy branky.

Stadion se posléze i díky další přesilovce snažil snížit. Ovšem ani velký tlak na svou branku nezabránil Jihlavským k utrhnutí se a navýšení svého vedení. Protiútok Jihlavy využil úspěšně Nikolas Werbík.

Závěr utkání přinesl gólovou přestřelku. Nejdříve se povedlo snížit Danu Przybylovi, ovšem již necelých třicet sekund poté opět navýšil jihlavské vedení Martin Osmík. Litoměřičtí se ještě snažili o snížení, dokonce jim byla umožněna přesilovka pět na tři.

Snížení měl na své holi Martin Havelka, který ale Korkiakoskiho nahrávku do prázdné branky Jihlavy neposlal. Litoměřičtí hokejisté tak z tohoto utkání odcházejí bez bodu, byť to v úvodu vypadalo velmi nadějně.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): Zápas byl pro nás strašně těžký. Musím pogratulovat domácím, že zaslouženě vyhráli. Musím ocenit dvě třetiny, které jsme odehráli. Ve třetí dvacetiminutovce už jsme nevydrželi tlak domácích a projevila se i jejich kvalita. Lepší tým vyhrál.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): Do první třetiny jsme nevstoupili tak, jak jsme si představovali. Soupeř byl aktivní a i z toho vyplynul jeho gól v přesilové hře. Jak už bylo řečeno, postupem času jsme takovým cíleným tlakem a tím, že kluci se do toho nutili, zápas překlopili na naší stranu. Vyhráli jsme zaslouženě.