Litoměřice odehrály už čtvrté utkání v jediném týdnu. Kališníci však nedali svou únavu znát a i s Třebíčí si nakonec dokázali poradit. Zápas byl velmi těsný a po gólu Jana Kloze a dvou vstřelených brankách Daniela Voženílka se mohl radovat právě Stadion ze zisku tří bodů.

18. kolo

3:2

1:2, 0:0, 2:0

HC Stadion Litoměřice - SK Horácká Slavia Třebíč

Branky a nahrávky: 10. J. Kloz (Korkiakoski, Rousek), 42. Voženílek, 49. Voženílek (M. Zadražil) – 13. Vl. Brož (Ferda), 15. L. Vágner (Kusko). Rozhodčí: Kopeček, Kostourek – Kotlík, Votrubec.. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 865. Střely na branku: 28:20. Zblokované střely: 12:5. Vhazování: 31:26. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

HC Stadion Litoměřice: Michajlov (Sklíba) – Marcel, Kvasnička, Smetana (C), D. Málek, Jebavý (A), Buchtela, Dajčar – Korkiakoski, J. Kloz, Rousek – Voženílek, Flynn, Řehoř – Pour, M. Zadražil, Jirásek – J. Dvořák, M. Havelka, Šik.

SK Horácká Slavia Třebíč: Dostál (Do. Svoboda) – Bilčík, Vl. Brož, D. Mikyska, Szathmáry, L. Vágner, Nedbal – Vodný, Raška, M. Novák – Mlynář, Nedvídek, Kusko – Paták, Tadeáš Král, J. Čejka – Havlát, Ferda.

Do zápasu proti Bílým hvězdám vyjeli kališníci opět s Martinem Michajlovem v bráně, který od začátku utkání musel několikrát zasahovat. Skóre utkání však otevřeli Litoměřičtí. Velmi pohledná akce začala nevydařenou střelou Markuse Korkiakoskiho, jenž se však rychle zorientoval a z otočky poslal puk do bránících hráčů Třebíče. Od nich se kotouč odrazil před Jana Kloze, a ten už přesně věděl, jak z pravého kruhu vypálit – 1:0 pro Stadion.

Těsný náskok domácích však netrval dlouho a Třebíč dokázala otočit skóre. Nejprve se prosadil Vladimír Brož, když tečoval střelu od modré. Vyrovnaný stav nesvítil na světelné tabuli ani dvě minuty a hosté zvýšili na 2:1, když si Lukáš Vágner povyjel od modré blíž k domácí brance a nekompromisní střelou propálil Michajlova. Do kabin se tak po první třetině odcházelo za stavu 2:1 pro hostující celek.

Markus Korkiakoski hned v úvodu druhé třetiny ukázal, že nahrávky jsou jeho zálibou, když do velké šance pustil Daniela Voženílka, jeho střelu však hostující brankář vychytal. K vidění bylo několik šancí, ale žádné nebyly nijak zvlášť ohrožující ani pro jednoho z brankářů. Stadion měl šanci na vyrovnání skóre hned třemi přesilovými hrami, ty však zůstaly nevyužité.

Velká příležitost přišla až v úplném závěru druhé třetiny. Domácí hráči dokázali natlačit puk až před Dostála, který neměl přehled o tom, kde má puk. Bohužel se kališníkům zmatené obrany hostujícího celku nepodařilo využít a stav zůstal po druhé třetině stejný.

Domácí celek věděl, že má poslední dvacetiminutovku na úpravu skóre, a tak se hned z úvodního buly přestěhoval před Dostála a vyslal na něj několik pokusů. Úvodní tlak se kališníkům také vyplatil! Vyrovnávací branku vstřelil Daniel Voženílek, na jehož přesnou střelu neměl Dostál šanci dosáhnout. Stadion však musel rychle otočit, jelikož přišla dvě vyloučení domácích rychle za sebou. Obě oslabení však Litoměřičtí úspěšně ubránili a hned poté se mohli pustit do přesilové hry.Bohužel bez úspěchu vstřelené branky.

To však domácí celek nemuselo mrzet dlouho, protože se z rychlé akce dokázal prosadit Daniel Voženílek. Po dvou střeleckých pokusech si sebral puk za brankou a po objetí zasunul puk do zcela odkryté třebíčské brány. Hostující celek však obdržená branka spíše nabudila a jedna z jejich akcí rozložila celou litoměřickou obranu.

Nicméně ležící obránce kališníků svým tělem zachránil celou situaci před vyrovnávací brankou. Obě mužstva si připsala několik velmi významných šancí a utkání nabíralo na obrátkách. Necelé tři minuty před koncem třetí třetiny dostal Stadion šanci na rozhodnutí zápasu další přesilovou hrou. Skóre se však již neměnilo a domácí si po těsné výhře 3:2 připsali čtvrtou výhru v řadě.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Odehráli jsme šest utkání v řadě a v tomto zápasu už na nás byla znát únava jak psychická, tak fyzická. Tři body jsou pro nás ale velice cenné a jsme rádi, že jsme navázali naše dobré výsledky. Teď nás čeká týdenní pauza od zápasů. Kluci dostanou dva dny volno a pak se už začneme připravovat na Frýdek-Místek.

Martin Sobotka (SK Horácká Slavia Třebíč): Myslím, že čtyřicet minut jsme hráli dobrý hokej, dokázali jsme se dostat do vedení 2:1. Přestože jsme se domluvili, že budeme hrát zodpovědně, tak jsme ve třetí třetině udělali dvě hrubé chyby, které soupeř potrestal a ujal se vedení. V poslední době nás trápí koncovka, což se potvrdilo i v tomto utkání.