Litoměřice na domácím ledě nestačily na Prostějov a po sérií výher odešly z hrací plochy jak poražený celek. Stadion se sice už v úvodu dostal do dvoubrankového vedení, které v prostřední části ještě navýšil, hosté se však stále drželi v těsném závěsu a v průběhu závěrečné periody hned několikrát udeřili. Chvíli před sirénou vedli 5:3 a šli si za triumfem. Skóre už jen kosmeticky upravil Kloz a kališníci zapsali do tabulky pravdy porážku 4:5.

13. kolo

4:5

2:1, 1:1, 1:3

HC Stadion Litoměřice - LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 12. Flynn (Kvasnička), 17. Korkiakoski (J. Kloz), 37. Korkiakoski (Voženílek, Rousek), 60. Kloz (Kvasnička, Rousek) – 20. Nouza (Karpov, Divíšek), 40. Divíšek (Nouza, Havlík), 51. Starý (Račuk, J. Zdráhal), 57. Prokeš (L. Luňák), 58. Žálčík (Divíšek, Havlík). Rozhodčí: Kopeček, Čech – Štofa, Beneš. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 943. Střely na branku: 32:35. Zblokované střely: 10:7. Vhazování: 30:35. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:5, 4:5.

HC Stadion Litoměřice: Dvořák (Michajlov) – Marcel, Kvasnička, Smetana (C), D. Málek, Jebavý (A), Gaspar, Dajčar – Korkiakoski, J. Kloz, Řehoř – Voženílek, Válek, M. Zadražil – Rousek, Flynn, Pour – J. Dvořák, Jirásek, Šik.

LHK Jestřábi Prostějov: Štůrala (Neužil) – Bažant, Havlík, Rašner, Kellner, J. Zdráhal, Foltýn, Mikliš – Prokeš, Krejčiřík, L. Luňák – Starý, Karpov, Nouza – Račuk, Matýs, Divíšek – Žálčík, Antoníček, Venkrbec.

Od úvodního buly zápasu ještě neuplynula ani minuta a Stadion už velice nebezpečně vystrčil drápky. Po Jebavého nahození od modré se na straně domácích urodila pěkná akce, kterou zakončoval ranou z hranice brankoviště Flynn. Puk mířící k levé tyčce však na cestě za brankovou čáru stihl Štůrala včas zastavit.

V čase 11:51 už ale prostějovský gólman inkasoval. Oscar Flynn dobruslil nahrávku od Kvasničky, najel si do levého kruhu a parádní dělovku rozvlnil síť hostující klece. Na druhé straně měl velkou chuť srovnat Žálčík. Ten se prosmýkl do oblasti mezi kruhy, načež vyslal na Dvořáka prudký bekhendový pozdrav. Maskovaný muž v litoměřických barvách však proti jeho pokusu vytasil lapačku.

Následně se Stadionu podařilo zvýraznit náskok, když se prosadil Markus Korkiakoski. Finský rychlík si najel od mantinelu na pravý kruh a ostře vystřelil. Kotouč prosvištěl nad Štůralovým ramenem a zapadl do branky.

Dvoubrankové vedení ale kališníkům dlouho nevydrželo, chvíli před koncem třetiny se totiž dočkali gólu i Jestřábi. Hostující střídačku rozjásal Tomáš Nouza, který dostal pobídku zpoza branky a rychlou střelou z mezikruží uklidil puk pod horní tyčku.

Ve 27. minutě se ocitl v dobré pozici Kloz, Štůrala si však na jeho ránu k levé tyči počíhal a nastavil betony. Poté se pokoušel z bezprostřední blízkosti dorážet Voženílek, prostějovský brankář si připsal další úspěšný zákrok.

Na závěr prostřední periody to na ledě pěkně zajiskřilo. Mikliš nevybíravým způsobem „sundal“ Poura a hlediště si mohlo užít podívanou na pěstní souboj mezi jestřábím „drsňákem“ Miklišem a mstitelem Málkem. Bitku, při které tekla i krev, museli usměrnit rozhodčí. Pro hostující sedmaosmdesátku znamenal ostrý faul a pěstní souboj také osobní konec zápasu.

Časomíra se zastavila na čase 36:54, když Stadion udeřil potřetí. Krásnou akci po ose Rousek-Voženílek-Korkiakoski vyšperkoval posledně jmenovaný Markus Korkiakoski, jenž si počkal u pravé tyče a po Voženílkově pobídce zleva projektilem z první nekompromisně zavěsil.

Dvě vteřiny před sirénou se hosté dostali opět na dostřel. Tomáš Divíšek si na pravém kruhu srovnal puku a golfákem propálil Dvořáka. Litoměřičtí hájili náskok až do 51. minuty, kdy dostal Jestřáby zpět do hry o body Jan Starý.

Prostějov na samotném konci zabral a ze svého snažení vykřesal další dvě branky, jimiž zcela otočil vývoj utkání. Nejdřív se do statistik zapsal Radek Prokeš, poté se Dvořák musel sklonit i před uměním Lukáše Žálčíka, jenž po samostatném úniku rovněž skóroval.

Kališníci se ještě snažili výsledek zvrátit, z tlaku ale vytěžili už jen jednu trefu. Tu zaznamenal po závaru před hostující svatyní pouhé tři vteřiny před koncem Jan Kloz.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): Jsme samozřejmě zklamaní, že jsme nezískali žádný bod, protože jsme to utkání rozehráli velice dobře a dostali se do vedení. Bohužel jsme soupeři dovolili vždycky na konci první a druhé třetiny snížit a dostat se do zápasu. Musím ale říct, že soupeř byl velice silný a potrestal každou naši chybu. My jsme hráli velice dobře, vytvářeli si obrovské množství šancí, ale trochu jsme si vylámali zuby v koncovce. Přestože jsme nezískali body a ztratili utkání, tak svůj tým musím pochválit.

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov): Byl to ohromně těžký zápas, hra se přelévala ze strany na stranu. Ač jsme věkově byli starší než kluci z Litoměřic, tak musím říct, že jsme zápas odšlapali, oddřeli, odmakali. Kluci se na ledě vydali. Za cokoliv, co bychom odtud odváželi, bychom byli rádi, ale samozřejmě ty tři body jsou parádní. Hráčům děkuju za to, jak to odbojovali.