Z prvního utkání dvojzápasu s Přerovem vyšly po triumfu 4:1 lépe Litoměřice. Do sobotního utkání vstoupil Stadion opět skvěle, když po dvou trefách Martina Havelky a Lukáše Válka vedl po první třetině již 3:0. Hosté dlouho dotahovali, ale konečný stav znovu vyzněl pro domácí. Kališníci zvítězili i podruhé, tentokrát těsným výsledkem 4:3. Vítěznou branku si připsal Jan Kloz.

11. kolo

4:3

3:0, 0:1, 1:2

HC Stadion Litoměřice - HC ZUBR Přerov

Branky a nahrávky: 7. M. Havelka, 9. Válek (Voženílek), 20. M. Havelka, 41. J. Kloz (Voženílek) – 24. Milan Procházka (Pšurný, Sikora), 42. T. Doležal (Hejcman), 49. Milan Procházka (Pšurný). Rozhodčí: Souček, Zubzanda – Tvrdík, Šimán. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 918. Střely na branku: 35:41. Zblokované střely: 9:10. Vhazování: 27:36. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:3.

HC Stadion Litoměřice: Dvořák (Michajlov) – Marcel, Kvasnička, Smetana, Gaspar, Jebavý, Buchtela, Dajčar – Korkiakoski, J. Kloz, M. Zadražil – Voženílek, Válek, Rousek – Šik, Flynn, Pour – J. Dvořák, M. Havelka, Jirásek.

HC ZUBR Přerov: Klouček (Klimeš) – Pala, Malina, M. Novotný, Zbořil, R. Černý, Padrnos, M. Pohl – T. Doležal, T. Sýkora, Moučka – Milan Procházka, Pšurný, Sikora – Goiš, Hejcman, Navrátil – Rachůnek, Š. Kratochvíl.

Zubři se po prohraném utkání z předchozího dne pustili do první třetiny o něco aktivněji, avšak domácí skvěle bránili útočné výpady svého soupeře. A tak skóre utkání otevřeli domácí kališníci, když se prosadil Martin Havelka. Jím vyslaný puk z bekhendové střely propadl za záda hostujícího brankaře.

Kališníci zvyšovali útočné tempo a Lukáš Válek se skvělou akcí dokázal proháčkovat přes hostující obranu až před Kloučka, se kterým si poradil velice zkušeně a zvýšil na 2:0. Jakoby domácím náskok o dvě branky nestačil a půl minuty před koncem první třetiny zvyšoval Martin Havelka na 3:0, když se po akci z protiútoku se nemýlil.

Úvod druhé třetiny přinesl poměrně dost nepřesností ze stran obou celků. Ve 23. minutě byl vyloučen domácí hráč za podražení a hosté dostali šanci na snížení stavu. Tu také využili, když se prosadil hostující Milan Procházka a překonal domácího Dvořáka.

Zanedlouho po snížení stavu však faulovali i hosté. Domácí ale měli problémy s dobýváním útočného pásma a přesilovku nevyužili. Na ledě se začalo přiostřovat a vyloučených hráčů přibývalo na obou stranách. Domácí měli ve své přesilovce mnoho šancí na zvýšení skóre, ale bez úspěchu. Od 30. minuty měli ze hry více domácí hokejisté, kteří několikrát ohrozili hostující Kloučka. Skóre však zůstalo po dvou třetinách 3:1.

Do třetí třetiny vstoupil Stadion s početní převahou 5 na 4. Ve skrumáži před brankou hostujícího Kloučka si našel puk Jan Kloz a nekompromisní střelou z pravého kruhu využil přesilovou hru Litoměřic. Stadion měl téměř hned po vstřelené brance k dispozici další přesilovou hru, nicméně do šance se dostal hostující celek a Tomáš Doležal snížil v oslabení na stav 4:2.

Přerov se snažil snížit na rozdíl jediné branky a dostat se na dostřel. Ve 49. minutě se hostům útočný tlak vyplatil a Milan Procházka se prosadil, když po zmatcích v litoměřické obraně zakončoval zcela do odkryté branky. Na ledě se začalo znovu přiostřovat a pěstmi si to museli vysvětlit domácí Patrik Marcel s přerovským Martinem Novotným. V závěru třetí třetiny se opět plnily obě trestné lavice a na Přerovu byla znát chuť srovnat skóre zápasu. Přerovští si vzali oddechový čas a zkoušeli štěstí ve hře bez brankáře. Domácí měli hodně namále a domácí Dvořák musel čelit velmi nebezpečným dorážkám. Poslední vteřiny ubíhaly domácímu celku velmi pomalu, ale nakonec si kališníci výsledek 4:3 pohlídali.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Porazit dvakrát po sobě s jedenácti juniory v týmu lídra tabulky je pro nás obrovský úspěch. Myslím, že za stavu 4:1 jsme zbytečně Přerovu umožnili návrat do zápasu. Třetí třetina byla pro obě mužstva velká zkouška vůle. My jsme ji dnes měli velkou a díky tomu bereme tři body.

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Dnes jsme chtěli odčinit včerejší výkon, který se nám moc nepovedl. V první třetině jsme se dopustili několika chyb a Litoměřice je dokázaly využít. Myslím si, že jsme dnes byli lepším týmem a osobně jsem přesvědčen, že lepší mužstvo nevyhrálo.