Stadion na Slavii těsně neuspěl. První dvě části zápasu se ani jeden z týmu nedokázal prosadit a skóre zůstalo na stavu 0:0. Bohužel pro kališníky, v závěrečné třetině už dva góly padly, a to do litoměřické branky. Přestože byl zápas velice vyrovnaný, dokázali se v posledních minutách prosadit pouze sešívaní a dostat puk za Tomáše Krále. Litoměřice už nestačily zareagovat a vrací se do Kalich Arény bez bodu.

10. kolo

2:0

0:0, 0:0, 2:0

HC Slavia Praha - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 51. Ondráček (Krejčík), 59. Najman. Rozhodčí: Barek, Kopeček - Doležal, Zídek. Vyloučení: 5:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 566. Střely na branku: 31:24. Zblokované střely: 10:16. Vhazování: 24:23. Průběh utkání: 2:0.

HC Slavia Praha: Honzík (Šorf) – J. Novák (C), Duda, J. Drtina, Valík, Hrdinka, Saňa, Štibingr – Panna, Šagát, Kubica – M. Ondráček, Najman, L. Krejčík – J. Doležal, J. Veselý, Šmerha – Tejral, Furch, Matějka.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král (Michajlov) – Pavlas, Marcel, Smetana, Gaspar, Jebavý, Kvasnička, Buchtela – Korkiakoski, J. Kloz, Pour – Voženílek, Válek, Rousek – Šik, Flynn, J. Dvořák – M. Havelka, Jirásek.

V první části začali aktivněji domácí. Hned po vyhraném úvodním buly letěl kotouč na litoměřickou bránu, ale rána byla nepřesná a skončila v ochranné síti. Následně měli nepatrně navrch slávisté, gól ale ze svých šancí nevytěžili.

Poté se kališníci dostali do oslabení, které ale výborně ubránili. V páté minutě se před brankáře Honzíka podíval Markus Korkiakoski, jenž se pokoušel z rohu nahrát před branku, ale bez úspěchu.

Ve dvanácté minutě se díky špatné litoměřické rozehrávce dostala do výrazné šance dvojice Kubica-Panna, ale Tomáš Král si své tři tyče ohlídal. Trvalo dvě minuty, než se do veliké příležitosti dostali také kališníci. Jan Kloz nahrával Korkiakoskimu, ten ale Honzíka nepřekonal.

Na konci čtrnácté minuty se Litoměřice dostaly do první početní výhody, kterou se jim i přes mnoho střel nepodařilo využít, a tak byl stav po první třetině bez branek.

Do druhé části zápasu vstoupily oba týmy podstatně aktivněji. Po dvaceti sekundách střílel opět Korkiakoski, ale Honzík puk vyrazil. Litoměřice hrály malinko aktivněji, ale poté, co se na ledě ocitly v šesti, šly do nepříjemného oslabení. Do velice dobré šance se při něm dostal domácí Najman, který jel sám na bránu. Přes Krále však kotouč nedostal.

Kališníci tak oslabení bez větších problémů ubránili. Ve 27. minutě se Stadionu naskytla obrovská příležitost, a to díky faulu na Lukáše Rouska. Rozhodčí totiž nařídil trestné střílení, v němž se ovšem Jan Kloz nedokázal prosadit.

Devadesát sekund před koncem druhé části to vypadalo, že sešívaní půjdou do přesilovky, a to se také stalo. Ovšem ne na dlouho, dvacet sekund po vyloučení Válka se za ním odebral také Hrdinka a pokračovalo se ve čtyřech. Ani v druhé periodě ale branka nepadla.

Poslední třetinu začal lépe Stadion, který se dostal do několika šancí. Deset minut před koncem zachránil Slavii brankář Honzík, když na něj mířila velice povedená střela od Poura. Domácí na tuto střelu dokázali velice rychle odpovědět, a to dokonce ve vlastním oslabení.

Puk za Králova záda dostal z otočky Martin Ondráček, kterému asistoval Lukáš Krejčík. A Slavia se tak dostala do vedení. Litoměřice se sice snažily o vyrovnání, ovšem došlo k pravému opaku. Dvě minuty před koncem se prosadil Ondřej Najman a pojistil tak Slavii domácí výhru.