Opět to byl závěr utkání, ve kterém mohli Litoměřičtí zcela změnit průběh hry. Vsetínu se trefách Válka a Korkiakoskiho přiblížili na rozdíl jediné branky. I přes následnou dlouhou přesilovku se ale k vyrovnání nedostali a Valaši si na cestu domů ubránili všechny tři body.

7. kolo

2:3

0:1, 0:1, 2:1

HC Stadion Litoměřice - VHK ROBE Vsetín

Branky a nahrávky: 55. Válek (Pour, Buchtela), 58. Korkiakoski (J. Kloz, Pavlas) – 17. Rob (Jonák, Pechanec), 35. Jonák (Rob, Pechanec), 44. Rob Rozhodčí: Přikryl, Luczków - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 902. Střely na branku: 24:27. Zblokované střely: 14:9. Vhazování: 30:31. Průběh utkání: 0:3, 2:3.

HC Stadion Litoměřice: Král – Marcel, Pavlas, Smetana, Gaspar, Jebavý, Buchtela, Kvasnička – Korkiakoski, Kloz, Kadlec – Voženílek, Válek, Kusý – Pour, Flynn, Machala – Dvořák, Havelka, Jirásek.

VHK ROBE Vsetín: Šelepněv – Mikuš, Černý, Slováček, Teper, Rudl, Holomek, Jenáček – Theoret, Rác, Kuronen – Jonák, Pechanec, Rob – Jindra, Kucharczyk, Březina – Kopta, Podešva, Klímek.

V počátku první třetiny museli být oba gólmani velmi na pozoru. Hra se velmi rychle přesouvala od jedné branky k druhé, ovšem bez výraznější akce, ať už na jednu či na druhou stranu ledové plochy. Téměř nic na tom nezměnila ani úvodní přesilovka Stadionu. Tu sice domácí odehráli v útočném pásmu, ovšem Šelepněv byl víceméně bez práce.

Do počátku té následné přesilovky vstoupil Stadion ještě aktivněji, dokonce si připsal několik vážnějších akcí, ani jedna ale nevedla ke gólové trefě. Naproti tomu Vsetín svou první přesilovku využít zvládl. Luboš Rob dokázal nahodit kotouč z hranice kruhu, a ten následně propadl k bližší tyči Královy branky. Na konci třetiny pak byli Valaši aktivnějším celkem, na vstřelení branky to ale již nestačilo. Vsetín odcházel po první třetině do kabiny s těsným jednobrankovým vedením.

Druhou třetinu začali o něco málo aktivněji hokejisté Vsetína. Ani během dlouhé výhody a přesilovky na Krále nevyzráli. Postupem času si akce vytvářeli i kališníci. Aktivita Stadionu vygradovala až po Pechancově vyloučení v 27. minutě. Na pevný vsetínský blok ale recept domácí nenašli a po přesilovce se hra vyrovnala.

Valachům se oproti tomu povedlo navýšit vedení. Z hloučku hráčů před brankou Tomáše Krále dokázal puk do branky dopravit Vít Jonák. Pak následovala další litoměřická přesilovka. Gólově se ale během ní a ani po ní nic nezměnilo. Po druhé třetině vedl Vsetín již 2:0.

Závěrečná perioda přinesla zpočátku vyrovnaný hokej, z něhož se Vsetín posléze dostal k většímu tlaku. Z něho také vsítil třetí branku. Z hranice pravého kruhu vyslal rychlou střelu do branky Luboš Rob. Poté to ale byl Stadion, který se držel převážně v soupeřově útočném pásmu. Na Šelepněva však výraznější akce nepřišla.

Na druhé straně pak musel dvojnásobné oslabení bránit ve své svatyni Tomáš Král. Své role se zhostil velmi dobře. Poté se otevřela pro Stadion možnost přesilové hry. Až po ní se podařilo litoměřickým hokejistům skórovat! Před Lukášem Válkem se otevřela volná cesta v podobě odkryté klece a domácí útočník bekhendem poslal puk přímo do sítě.

Po vstřeleném gólu Stadion tlačil ještě víc. Dokonce i bez Tomáše Krále v brance. A početní výhodu využil k dalšímu snížení! Středem kluziště se dostal k úspěšnému zakončení Markus Korkiakoski. Po vstřelení gólu Tomáš Král opět velmi rychle opustil branku. Tomu dopomohlo ještě vyloučení Ondřeje Holomka. Tuto přesilovku ale Vsetín dokázal ubránit. Litoměřicím tak nyní obrat v závěru utkání jen těsně nevyšel a Valaši si připisují tři body.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice):„Do zápasu jsme bohužel vstoupili jako do těch předešlých. Vždycky inkasujeme branku, což náš mladý tým sráží. Přesto jsme první třetinu odehráli poměrně slušně. Ale máme trošku problém s druhou třetinou, vypadáváme ze systému a všechny zápasy potom doháníme v závěru. Doteď se nám to dařilo. Tentokrát jsme se v závěrečné části zase zlepšili, nebo spíš hráli podobně jako v té první, ale na rozdíl od úvodní dvacetiminutovky dali dvě branky. Jenže dohánět třígólové manko je strašně velký problém a nejde to donekonečna.“

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Vezeme domů z venku tři body, což je super a jsme za to rádi. Už jsme je velmi potřebovali. Dá se říct, že 55 minut jsme měli zápas pod kontrolou. Bohužel, v závěru jsme si to zkomplikovali a nechybělo moc, aby soupeř vyrovnal, což by pro nás bylo kruté. Dobře to ale dopadlo a jsme za to rádi. Musíme se teď připravit na středu a sobotu, kdy nás čekají dvě domácí utkání. Doufám, že je zvládneme jako tady.