Litoměřice celý zápas srdnatě bojovaly, body domů ale nevezou. V první třetině se Havířov dostal do dvou brankového vedení. Pouhých třicet vteřin před zazněním první sirény snížil náskok domácích Ivan Řehoř. I v druhé dvaceti minutovce padly tři góly. O dva se opět postarali domácí hráči a o jednu branku Litoměřic se zasloužil Jan Veselý. Ve třetí třetině Stadion nic nevzdával a ve čtyřicáté páté minutě snížil náskok Havířova na pouhou jednu branku Jaroslav Šimeček. V padesáté deváté minutě byl ale Havířovu uznán technický gól a pro Litoměřice se tak situace velice zkomplikovala, přesto kališníci bojovali dál a dvacet čtyři vteřin před koncem snížil na 5:4 Martin Jandus. I přes tento napínavý závěr však Litoměřice Havířovu podlehly.

39. kolo

5:4

2:1, 2:1, 1:2

AZ Heimstaden Havířov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 7. Rác (Maruna, M. Kalus), 17. Kanko (Kotala, R. Havel), 23. Bambula (Pořízek, L. Bednář), 36. Fronk (Rác), 59. L. Bednář – 20. Řehoř (M. Kadlec, J. Šimeček), 35. J. Veselý (Pavlas, Michajlov), 45. J. Šimeček, 60. M. Jandus (J. Veselý, Kusý). Rozhodčí: Kopeček, Kašík – Adamec, Poruba. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1634. Střely na branku: 39:26. Zblokované střely: 9:12. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4.

AZ Heimstaden Havířov: Bláha (K. Šimeček) – Drtil, Krisl, Luža, Dudek, Chroboček, R. Havel – Tomi, Š. Stránský, M. Kalus – Fronk, Rác, Maruna – Kanko, Matai, Kotala – Gřeš, Pořízek, Bambula – L. Bednář.

HC Stadion Litoměřice: Michajlov (Wolf) – D. Málek, Pavlas, Smetana, Gaspar, L. Chalupa, M. Jandus, Jeřábek – Kusý, J. Veselý, Bílek – M. Kadlec, J. Šimeček, Řehoř – Stříbrný, Hanták, Machala – Toman, R. Pilař, Václavek.

Autor reportáže: Petr Miklas, hc-havirov.cz

Hned na začátku utkání dostali hosté možnost zahrát si přesilovou hru, když fauloval Tomi. Jenže hra v početní výhodě se jim příliš nepovedla. Na začátku 6. minuty dostali stejnou možnost domácí hráči a ukázali, jak se to dělá. Hrála se 7. minuta, když Maruna našel volného Romana Ráce, který z mezikruží zamířil přesně k levé tyči Michajlovovi branky. Havířov měl od té doby velkou převahu, hrál i další přesilovku, jenže gól nepřidal. To se povedlo až v 17. minutě, když Petr Kanko našel volný puk v Michajlovově brankovišti a procpal jej za brankovou čáru. V závěru třetiny si zahráli další přesilovku znovu hosté, sice tuto výhodu nedokázali proměnit v gól, ale chvíli po jejím skončení se po pěkné kombinaci prosadili. Kadlec našel zpoza branky Ivana Řehoře, který střelou z první nedal Bláhovi šanci. Po první třetině tedy AZ vedl 2:1.

Na začátku druhé třetiny fauloval hostující Málek a hráči AZetu si mohli zahrát přesilovku. Tu sice nevyužili, ale to je mrzet nemuselo, protože ve 23. minutě zakončil Pořízkovu akci Jan Bambula, jenž nadvakrát protlačil puk do sítě. Ve 35. minutě měl obrovskou šanci navýšit vedení AZetu Pořízek, který jel sám na Michajlova, ale forhendová klička mu nevyšla. Byl z toho rychlý protiútok, který Jan Veselý zakončil bombou k pravé tyči a snížil. Jenže přesně o minutu později, tedy v čase 35:21, nahrál Rác před branku, kde byl volný Jiří Fronk, který z blízka prostřelil Michajlova. Ještě v téže minutě měl obrovskou šanci domácí Matai, ale Michajlov mu tutovku z mezikruží zhatil. Ve zbytku třetiny se hrálo nahoru dolů, oba týmy měly šance, ale branka už nepadla. Po druhé třetině tak platil stav 4:2.

Atraktivní hokej pokračoval i ve třetí třetině, hrálo se nahoru dolů a ve 45. minutě Litoměřice snížily, když se Jaroslav Šimeček zmocnil puku, proháčkoval se do mezikruží a parádní střelou do levé šibenice skóroval. Vstřelená branka Kališníky povzbudila a měli více ze hry. Ve 48. minutě hrály Litoměřice přesilovku a byly blízko k vyrovnání, jenže proti Tomanově střele vytáhl Bláha perfektní zákrok. V závěru třetiny se Kališníci hnali za vyrovnáním, jejich tlak sílil. Domácí trenér si vzal oddechový čas, ale to nepomohlo. Minutu a půl před koncem totiž fauloval domácí Drtil a Litoměřice odvolaly brankáře. Hra vabank jim však nevyšla, když puk vybojoval Lukáš Bednář, který se kličkou dostal před branku, ale byl faulován a nemohl zakončit. Rozhodčí však branku uznali jako technickou branku, a tak AZet odskočil do dvoubrankového vedení. Kališníci se však nevzdávali, znovu odvolali brankáře a v pokračující přesilovce snížil necelou půl minutu před koncem třetiny Martin Jandus, jenž vymetl pavučiny v Bláhově brance. Ale víc už hosté nestihli, a tak nakonec zvítězil AZ Havířov 5:4.

Jiří Režnar (AZ RESIDOMO Havířov): Do zápasu jsme vstoupili stejně dobře jako v Přerově, tentokrát jsme se však dostali do vedení. Zápas jsme si zkomplikovali zbytečnými vlastními chybami, kterých se budeme muset vyvarovat, jinak budeme mít problémy. My musíme v poslední čtvrtině soutěže pokračovat ne zápas od zápasu, ale střídání od střídání a postupně si dojít k vytouženému cíli.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): My jsme neměli dobrý začátek utkání, domácí byli důraznější, agresivnější. To se ukázalo i na inkasovaných gólech, kdy Havířov důrazem na brankovišti vstřelil tři branky. Od 25. minuty jsme byli podle mě lepší, hokejovější, ale brankové příležitosti jsme neproměnili a až do konce zápasu jsme pouze dotahovali. Při hře bez brankáře, která byla zvýhodněná přesilovkou, jsme si věřili na vyrovnání, ale po individuálních chybách jsme inkasovali technický gól a to rozhodlo.