Třetí vzájemné utkání se neslo zcela jasně v rytmu těch dvou předešlých. Litoměřice proti Motoru sehrály velice vyrovnané utkání, nějakou dobu dokonce vedly. Stejně jako v předchozích dvou duelech, i nyní došly kališníkům v závěru síly, díky čemuž strhl Motor definitivně vedení na svou stranu.

27. kolo

3:1

0:1, 1:0, 2:0

ČEZ Motor České Budějovice - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 21. Dostálek (Vampola, Čermák), 58. Galamboš (Vampola, Pajič), 60. Vampola - 14. Veselý (Bílek, Jeřábek). Rozhodčí: Doležal, Kopeček - Špringl, Zídek. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. Diváci: 5575. Střely na branku: 39:23. Zblokované střely: 9:6. Vhazování: 33:27. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

ČEZ Motor České Budějovice: Gába - Kutlák, Kučný, Kachyňa, Novák, Fillman, Pýcha - Bárta, Vampola, Nedorost - Dostálek, Rob, Čermák - Prokeš, Vlček, Heřman - Květoň, Pajič, Galamboš.

HC Stadion Litoměřice: Klouček - Smetana, Buchtela, Jeřábek, Kvasnička, Jebavý, Jandus - Kusý, Veselý, Bílek - Helt, Machala, Kantner - Řehoř, Šimeček, Stříbrný - Havelka, Hanták, Pilař.

Autorka reportáže: Denisa Józsová (hcmotor.cz)

Úvod utkání se nesl ve poklidném tempu. O něco více ze hry měl domácí tým, ale Klouček si nemusel připsat žádný těžší zákrok. Litoměřice začaly kousat, když dostaly možnost první přesilové hře. Skóre ovšem zůstalo bezbrankové. To se měnilo až při další přesilové hře Litoměřic, které vstřelily první branku utkání tři vteřiny před koncem této výhody. Bílek vypálil od modré a Jan Veselý tečoval kotouč nad Gábův beton – 0:1. Krátce nato dostali také Budějovičtí šanci zahrát si početní výhodu, ale žádná nebezpečnější střela nepřišla. První třetina rychle utekla a nebyl k vidění moc svižný hokej, jenž by lahodil divákovu oku. Motor tak šel do kabin s jednogólovým mankem.

Start do druhé periody měli Jihočeši skvělý, jelikož vstřelili branku po 41 sekundách. Vampola posunul zpoza branky puk na Čermáka, který vypálil a puk tečoval Vlastimil Dostálek1:1. Uběhlo pár minut a Litoměřice se radovaly znovu, ale zbytečně. Martin Havelka totiž kotouč, který Gába odrazil jen nad sebe, poslal do branky rukou, což pravidla neumožňují a branka nemohla být uznána. Vampola si mohl připsat další bod v utkání, jenže svou střelu neumístil mezi tři tyče. Velký tlak si Budějovice vytvořily, když hrály přesilovou hru, avšak hosty zachránil skvělá Klouček a jednou také tyč. Motor sice byl ve druhé části lepším týmem, a především v poslední dvouminutovce zmáčkl svého soupeře v obranném pásmu. Gólovou šanci si ale nepřipsal, a tak byl po druhé třetině stav vyrovnaný.

Ani třetí část se nenesla v duchu svižného hokeje. O něco více ze hry měl domácí tým, jenže hostující brankář chytal skvěle. Velkou šanci měl v oslabení Pajič, který jel vstříc Kloučkovi. Domácí útočník s číslem svou střelu neumístil mezi tři tyče. Ve stále probíhající početní nevýhodě si Motor připsal další stoprocentní šanci. Dostálek naše nádhernou křižnou přihrávkou Roba, proti kterému se skvěle přesunul litoměřický brankář, který tak držel naděje severočeského celku nad vodou. Další velmi zajímavou šanci si vypracoval Nedorost, jehož střela prosvištěla jen pár centimetrů vedle branky. Krátce před koncem dostal Motor možnost početní výhody po zbytečném faulu Kusého. A v té se domácí tým prosadil. Pajič vypálil a Peter Galamboš tečoval kotouč za bezmocného litoměřického brankáře - 2:1. Machala mohl vzápětí vyrovnat, ovšem obětavý hráč domácího celku srazil jeho střelu do ochranné sítě. Budějovičtí ještě vstřelili jednu branky, když si střelu Petra Vampoly srazil hostující obránce do vlastní sítě. – 3:1.

Luboš Rob starší (ČEZ Motor České Budějovice): "Můžeme být rádi, že jsme uhráli tři body. V první třetině jsme podali špatný výkon. Musíme mužstvo probudit, abychom neměli začátky takhle katastrofální. Soupeři je třeba pogratulovat k srdnatému výkonu."

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): "Vzhledem k tomu, že jsme hráli i v úterý, tak jsme hráli více zezadu, než jsme běžně zvyklí. Musím mužstvo pochválit, protože jsme dlouho sahali po bodech. I když jsme prohráli, tak pro naše mladé hráče to byla velká zkušenost."