Kališníkům se povedlo další vyšší vítězství. Přes první třetinu, ve které Trhači trhali asi nejvíce, se prokousali díky mnoha střeleckým pokusům k vysokému vítězství. Velkou zásluhu mají dvougóloví střelci Matěj Chalupa a Jan Veselý. Hráčům Litoměřic se podařilo již potřetí v této sezóně Trhače porazit a získat další cenné tři body.

3. kolo

6:3

1:1, 2:0, 3:2

HC Stadion Litoměřice - SK Trhači Kadaň

Branky a nahrávky: 3. Komárek (Pavlas), 28. M. Chalupa (Kantner, Smetana), 33. M. Chalupa (Jandus), 41. J. Veselý (Pavlas, Bílek), 47. J. Šimeček (L. Doudera), 55. J. Veselý (Bílek) – 20. R. Černý (Hejcman), 45. Trefný (Hejcman, Chrpa), 57. Kadeřávek (Rob). Rozhodčí: Dědek, Kopeček - Lučan, Měkýš. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. Diváci: 810. Střely na branku: 6:3. Zblokované střely: 11:9. Hity: 8:5. Vhazování: 45:39. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 6:2, 6:3.

HC Stadion Litoměřice: Klouček (Michajlov) – Pavlas, Jeřábek, Smetana, L. Doudera, Strejček, Jandus – R. Pilař, J. Veselý, Bílek – M. Chalupa, Helt, Kantner – Jirásek, J. Šimeček, Stříbrný – Hanták, Komárek, M. Havelka.

SK Trhači Kadaň: Š. Lukeš (Tadeáš Dvořák) – Trefný, L. Chalupa, Kadeřávek, Szathmáry, R. Černý, Blaha – Tůma, Hejcman, Wágner – J. Müller, Rob, Chrpa – Kohút, Rindoš, Adámek – Ringler, Tupý, Macháček.

Autorka reportáže: Barbora Koťová

Utkání začalo svižně, hned v první minutách si obě mužstva dokázala vypracovat gólové příležitosti, a tak ve třetí minutě přišel první gól zápasu. Zmatenou situaci před bránou hostí využil Vojtěch Komárek a za asistence kapitána týmu Aleše Pavlase dostal Litoměřice do vedení 1:0. Dál zápas pokračoval ve stejném stylu, šance si vytvářely oba týmy. Ve třinácté minutě přišlo první vyloučení, na trestnou lavici se odebral hráč Stadionu. První přesilovku však Trhači nevyužili. O pár chvil později šli domácí opět do čtyř, hosté ale svou šanci k vyrovnání znovu nevyužili. Vše se ale změnilo jedenáct vteřin před první sirénou. Trhači potrestali chybu Kališníků a Robert Černý vyrovnal na 1:1.

Do druhé periody nastoupili aktivněji domácí, kteří uzamkli hostující tým v jejich obraném pásmu a tím si vynutili faul. V přesilovce si vytvořili gólové příležitosti, avšak ani jedna nevedla k další brance. V dalších minutách si ale domácí vše vynahradili. V průběhu pěti minut se dokázal hned dvakrát prosadit Matěj Chalupa a Litoměřice se tak dostaly do vedení 3:1. Převaha domácích pokračovala i nadále. Skóre se do konce druhé třetiny nezměnilo a domácí odcházeli do kabin s dvoubrankovým vedením.

V první minutě třetí třetiny zvýšili hráči Litoměřic svůj náskok o další branku. Za asistence Aleše Pavlase a Vítězslava Bílka dostal kotouč za záda kadaňského golmana Jan Veselý. Ve čtyřicáté čtvrté minutě se ale domácí dostali do dvojnásobného oslabení a tuto šanci na snížení si už Trhači ujít nenechali. Jakub Trefný svou tvrdou střelou prostřelil obranu Litoměřic a snížil na 4:2. Ve třetí třetině to vypadalo jakoby se s góly roztrhl pytel. Ve čtyřicáté šesté minutě Jaroslav Šimeček zvýšil náskok Kališníků na 5:2. Šestý gól Stadionu vstřelil autor čtvrtého litoměřického gólu Jan Veselý. Vzápětí byl vyloučen hráč Stadionu, tuto přesilovou hru Kadaň opět dokázala využít a Patrik Kadeřávek tak snížil na 6:3. Dále už se skóre neměnilo a Stadion zvítězil 6:3.

Miloš Říha (HC Stadion Litoměřice): Myslím si, že dnešní vítězství je zasloužené. Nebyl to vůbec jednoduchý zápas, věděli jsme, že Kadaň předtím třikrát prohrála a nás bude čekat těžké utkání, což v zápase potvrdilo. V první třetině nás podržel golman, špatně jsme četli hru. Od druhé třetiny se to zlepšilo a zápas jsme strhli na naši stranu. Ve třetí třetině jsme zápas zaslouženě dovedli k vítěznému konci.

Kamil Koláček (SK Trhači Kadaň): Bohužel nejsme schopni udržet koncentraci šedesát minut a to nás stojí góly. Nemáme tak zkušený manšaft, abychom byli schopni otáčet zápasy. Když si necháme dát góly a prohráváme, tak s tím pak máme problém. Někteří hráči to stále nechtějí akceptovat a my z toho budeme muset vyvodit důsledky.