Středa přinesla pro kališníky velmi hořkou porážku. Na led Kalich Areny zavítal poslední Most, posílen o několik hráčů z extraligového Litvínova. Stadion šel v zápase dvakrát do vedení, avšak hosté zvládli v obou případech vyrovnat a poslat tak utkání až do nájezdů, ve které o výhře posledního celku tabulky rozhodl v páté sérii Lukáš Válek. Šance Litoměřic na účast v předkole se tak drasticky zhoršily, svůj osud už nemají plně ve svých rukou.

50. kolo

2:3sn

2:1, 0:1, 0:0 - 0:0

HC Stadion Litoměřice - HC Most

Branky a nahrávky: 2. Ondráček (Nedvídek), 17. Nedvídek (Barák, Plášil) – 10. Smolka (Divíšek, Havlíček), 27. Smolka (Rod), rozh. náj. Válek. Rozhodčí: Zubzanda – Krátký, Šmika. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 830. Střely na branku: doplníme. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

HC Stadion Litoměřice: Pavelka (Šindelář) – Šulc, Jebavý, Smetana, Pavlas, Plášil, Barák, Bažant – Kalla, Veselý, Stoklasa – Kopta, Hanták, Loskot – Ondráček, Nedvídek, Valášek – Procházka, Miškář, Švagrovský.

HC Most: Spěšný (Pinc) – Frolo, K. Pilař, Hora, Šefl, Černý, Kokeš, Šesták – Kubinčák, Divíšek, Martynek – Rod, Babincev, Smolka – Doležal, Havlíček, Válek – Dufek, Šimeček, Stříbrný – Havelka.

Autor reportáže: Vojtěch Martinek

První třetina duelu Stadionu s Mostem nabídla kvalitní a rychlý hokej. Jako první se do útoku vrhli hosté, jejich prudký výpad však Litoměřice rychle rozbily a hra se rázem přesunula do opačnou stranu ledu. Úvodní střelu utkání měl na svědomí Filip Hanták, který se rozhodl reflexy Patrika Spěšného proklepnout prudkou dělovkou od modré čáry. Tu gólman Baníku vyrazil vysoko nad sebe.

Posílený Most hodlal kousat – v úvodu byl dravější a jeho hráči se pokoušeli Pavelku překonat ze všech možných úhlů, jenže domácí gólman se nachytat nenechal. I přes aktivitu hostujícího celku se první prosadili kališníci. Do útočné třetiny si s kotoučem na holi vyrazil Martin Ondráček, který nepřipraveného Spěšného pokořil prudkou střelou ke vzdálenější tyči – 1:0. Hra se v následujících minutách přelévala ze strany na stranu, šanci jednoho týmu střídala šance toho druhého. V šesté minutě se v rohu kluziště uvolnil Ondřej Procházka a povyjel si až před mostecké brankoviště, nicméně jeho pokus si strážce hostující svatyně pohlídal. Pár chvil na to z bezprostřední blízkosti potrápil Pavelku Divišek, stav ale stále zůstal příznivý pro Litoměřice.

Vyloučení Nedvídka ale už změnu přineslo. Divíšek našel před brankou úplně volného Pavla Smolku, kterého přesným pasem vybídl ke střele. Mladý útočník pak kotouč poslal přímo mezi betony Jaroslava Pavelky – 1:1. Hosté si po brance na krátkou dobu drželi nad Stadionem převahu, po chvilce se ale znovu do sedla posadili kališníci. Svou aktivitou donutili Mostecké faulovat a následnou přesilovku se jim povedlo přetavit v gól, když Lukáš Nedvídek z kruhu pro vhazování rozvlnil síť Spěšného klece – 2:1. Do konce třetiny měl největší šanci na vyrovnání Rostislav Martynek, který ale po bleskovém přesunu před Pavelku nezvládl adekvátně zakončit.

Úvod druhé dvacetiminutovky přinesl znatelné zhoršení herního projevu na obou stranách kluziště. Hru doprovázela řada nepřesností, kloudných šancí bylo k vidění poskrovnu. Mostečtí však měli o něco málo více ze hry a dokázali toho využít. Pavel Smolka převzal puk od Tomáše Roda a střelou z první z mezikruží srovnal stav zápasu – 2:2. Nedlouho na to byl vyloučen hostující Jiří Doležal a z následné přesilovky si domácí vypracovali několik slušných šancí, nicméně Spěšný stíhal všechny akce Stadionu vykrýt. Mosteckému gólmanovi se pak musel zatajit dech ve třiatřicáté minutě, když na něj osamocený mířil Marek Loskot, ale nakonec si mohl mladý brankář oddychnout. Loskota totiž na poslední chvíli dojel Stříbrný, který jej také patřičně odzbrojil.

Hra na začátku třetího dějství příliš dlouho vyrovnaná nezůstala. Mírnou převahu měli hokejisté Mostu, kteří se snažili Pavelku zaskočit prostřednictvím rychlých výpadů. Marně. Do dobrých šancí se pak později dostávali i kališníci – například ihned po vypršení jeho trestu se Ondřej Procházka chopil ve středním pásmu kotouče a udělal si rychlý výlet směrem k mosteckému brankovišti, přičemž jeho prudká střela nakonec mířila mimo svatyni. O pár minut později se pak blýskl na druhé straně ledu Pavelka, když se mu povedlo při přečíslení tři na dva perfektně přečíst zakončení Rostislava Martynka. Most v závěru základní hrací doby tlačil a domácí často nevěděli kudy kam, hosté ale své šance nevyužili a utkání pak putovalo do prodloužení.

V něm se i přes několik slušných akcí na obou stranách ledu o vítězi nerozhodlo a zápas tak dospěl až do nájezdů, ve kterých v páté sérii vystřelil Mostu bod navíc Lukáš Válek.

Miloš Říha (HC Stadion Litoměřice): Už před zápasem jsme věděli, že utkání s Mostem nebude jednoduché. Přijel sice poslední tým z tabulky, nicméně posílen o sedm hráčů z Litvínova včetně Martynka, Pilaře a dalších, kteří v Litvínově patří do základní sestavy. Myslím si, že utkání jsme rozehráli dobře. Za stavu 2:1 jsme měli šance na to, abychom soupeři odskočili na 3:1, ale gól jsme nedali. Paradoxně jsme dostali nesmyslný gól na 2:2 odrazem kotouče od plexiskla před naši bránu. V prodloužení jsme byli jasně lepší. Vytvořili jsme si velké šance, ale nevyužili jsme je. I přes dnešní kvalitu soupeře nemůžeme být s výsledkem spokojení. Chtěli jsme vyhrát za tři body, což se nám nepodařilo.

Aleš Totter (HC Most): Oběma týmům šlo v dnešním utkání o hodně. Domácím o desítku, my potřebujeme každý bod a podle toho to vypadalo. V zápasu byly pasáže, kde byl lepší soupeř a pak pasáže, kde jsme byli lepší my. Nakonec rozhodla šikovnost v nájezdech. I když v prodloužení měli více šancí domácí, tak na nájezdy se ukázala šikovnost našich hráčů a výborný výkon golmana. Náš tým po dlouhé době vyhrál venku, i když jen za dva body, a tak stále věříme malé šanci, že můžeme poskočit na třinácté místo. Toto je pro nás cenná výhra a dobré dva body.