Stadion dokázal bodovat potřetí v řadě, z ledu Přerova si odváží dva body. V první třetině se vedení chopil Stadion. V oslabení ve dvanácté minutě se gólově prosadil nováček v litoměřickém dresu Filip Stoklasa. Domácí však vzápětí dokázali vyrovnat. Ve druhé periodě se do vedení dostal Přerov a jednobrankové vedení si udržel až do zaznění druhé sirény. Ve čtyřicáté první minutě přidal druhou branku Litoměřic Milan Valášek. Skóre se do konce třetí třetiny nezměnilo, a tak se prodlužovalo. Hned v úvodu prodloužení svou přesnou střelou zápas rozhodl Marek Loskot. Kališníci tak z vyrovnaného utkání s přerovskými Zubry vezou dva body.

45. kolo

2:3pr

1:1, 1:0, 0:1 - 0:1

HC ZUBR Přerov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 13. Sýkora (Procházka, Pšurný), 27. Berger (Sikora, Ferenc) – 12. Stoklasa (Hanták), 42. Valášek (Smetana), 61. Loskot (Barák, Hanták). Rozhodčí: Mikula, Kopeček – Zídek, Polák. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1647. Střely na branku: 37:26. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

HC ZUBR Přerov: Horčička (Klimeš) – Novotný, Ferenc, Chmelíř, Malina, Pala, Vágner, Šnajnar, Grof – Plášek, Berger, Sikora – M. Procházka, Sýkora, Pšurný – Goiš, Dvořák, Kratochvíl – Ižacký, Král, Kovařík.

HC Stadion Litoměřice: Pavelka (Šindelář) – Šulc, Pavlas, Plášil, Barák, Jebavý, Piegl, Smetana, Bažant – O. Procházka, Nedvídek, Ondráček – Pilař, Veselý, Valášek – Stoklasa, Hanták, Loskot – Miškář, Zajan, Dufek.

Ze hry neuplynulo ani pět minut a přerovský celek byl podruhé vyloučen. Obě oslabení však přečkal, aby následně došlo i na něj. Faul Jebavého nepotrestal i přes solidní tlak a mohl v něm pokračovat hned další přesilovkou. Další várka nebezpečí skóre neměnila. Naopak se ve čtyřech prosadili Litoměřičtí, když Filipové Stoklasa a Hanták pláchli do brejku, přičemž první jmenovaný v jeho litoměřické premiéře kličkou na Horčičku otevřel skóre.

To se ale během krátké chvíle srovnalo. Tomáš Sýkora skvěle zachytil puk na hranici ofsajdu, vyměnil si jej s Procházkou a bravurním švihem nedal Pavelkovi šanci. Hokej pokračoval v podobném obraze i nadále s převahou Přerova. Ten ale velké množství tutovek po dvaceti minutách přetavil jen v jedinou branku.

Nástup do prostřední části vyšel lépe hostům, Ondráček měl zajímavou pozici, ale Horčička jej vykryl. S 26. minutou přišlo vyloučení na modrobílé straně a domácí hokejisté ho brzy potrestali. Sikora zavezl touš do pásma, přenesl do středu na Jana Bergera, který se napodruhé prosadil do odkryté Pavelkovy klece. O pár minut později měl velkou šanci Zajan, na opačném konci kluziště Pšurný.

Zajímavá pasáž pokračovala. Hostující Procházka zahodil stoprocentní příležitost a v protiútoku Pavelku zachránilo zvonící břevno. Červené světlo za ním se sice rozsvítilo, ale branka nakonec uznána nebyla. Pátá přesilovka domácích toho příliš nenabídla podobně jako zbylých pár minut druhé třetiny.

Na branku se v poslední „dvacce“ dlouho nečekalo. Litoměřice držely kotouč v útočném pásmu, Milan Valášek z ničeho nic nahodil puk na bránu a ten se přes skrumáž těl dostal až za záda domácího gólmana. Ve 46. minutě usedl na trestnou hostující Šulc, ale svému celku nijak neuškodil. Akrobatickým skokem mu naopak pomohl Pavelka, když vychytal tutovku Kovaříka.

Hostující formace Ondráček – Procházka – Nedvídek i nadále stála u největších příležitostí Stadionu a bojovný hokej pokračoval i v závěrečných minutách. Přerov v nich znovu mohl rozhodnout. Pavelka koncem brusle tak tak vychytal samotného Pláška, který pak krátce na to neuspěl ani v přečíslení. Jeho další pokus pouze orazítkoval brankovou konstrukci.

Mač tak dospěl do prodloužení. To ale trvalo jen 39 vteřin. Berger upadl za vlastní kasou, čímž nechal osamoceného Marka Loskota přímo před bránou a ten si Horčičku mohl vychutnat, jak chtěl.

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Myslím si, že jsme dnešní utkání odehráli možná ještě lépe, než v pondělí. Nebyly tam taková hluchá místa, tak jako v první třetině s Ústím. Celý zápas jsme hráli aktivně a těžko dnes můžu někomu něco vytknout. Myslím, že kluci se na ledě vydali, nebyl tam nikdo, kdo by nebojoval za dobrý výsledek. Ale bohužel, někdo vymyslel pravidla, jaká jsou a hokej se hraje na góly. Ty my nedáváme. Ani do prázdné, ani sami před gólmanem. Je to pro nás neuvěřitelný rébus dostat se s pukem za brankovou čáru, a když už, tak jej rozhodčí neuzná. Teď momentálně asi není takové štěstí, abychom se v těch koncovkách více prosadili.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Když se podíváme na tabulku, tak vidíme, že to byl pro oba týmy hrozně důležitý zápas. Bylo to bojovné utkání, já myslím, že emoce plály na obou stranách, to k hokeji patří. Domácí asi byli aktivnější, s tím jsme počítali. Dobře jsme se na ně připravili a zaplať pánbůh jsme byli efektivní. Kluci odmakali super zápas, velká pochvala pro ně i pro Jardu Pavelku v bráně.