Do druhé půle základní části vstoupili kališníci ve středu na ledě Havířova, ze kterého si po velmi vyrovnané bitvě vezou domů jeden bod. Na úvodní branku čekalo téměř 1 300 diváků v K&K PNEU Aréně až do poslední minuty první třetiny, kdy domácí poslal do vedení Marcel Petran. Po dvou nastřelených tyčkách se nakonec v dvaapadesáté minutě prosadily i Litoměřice – odraženou střelu Nedvídka doklepl do sítě Jaroslav Kalla, bylo vyrovnáno. Zápas tak dospěl až do prodloužení, ve kterém se po pětadvaceti sekundách prosadil Marek Kalus a rozhodl tak o majiteli jednoho bodu navíc.

27. kolo

2:1pr

1:0, 0:0, 0:1 - 1:0

AZ Heimstaden Havířov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 20. Petran (Dvořáček, Kanko), 61. Kalus (Doudera) – 53. Kalla (Nedvídek, Paločko). Rozhodčí: Dědek, Kika – Reich, Otáhal. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1298. Střely na branku: 34:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

AZ Heimstaden Havířov: Laco (Šimeček) – Doudera, Petran, Chroboček, Krisl, Sedlák, Krenželok, Dudek – Dvořáček, Haas, Kalus – Štumpf, Hubáček, Gřeš – Kanko, Hlinka, Sztefek – Kotala, Bednář, Kurovský – Pořízek.

HC Stadion Litoměřice: Pavelka (Šindelář) – Šulc, Jebavý, Pavlas, Smetana, Piegl, Bílek, Bažant, Havránek – Veselý, Rubeš, Švagrovský – Kalla, Nedvídek, Paločko – Ondráček, Hanták, Valášek – Miškář, Pilař, Procházka.

AZet vstoupil do utkání zostra, už ve 2. minutě se na Pavelku řítil Štumpf, jenže jeho bekhendový blafák skončil na vyrážečce gólmana Litoměřic. Dlouho jsme pak pořádnou šanci neviděli, ani v přesilovce, kterou domácí hráli od konce 6. minuty.

Až ve 13. minutě šikovně tečoval puk před Pavelkou Sztefek, jenže na gólmana hostí si nepřišel. O dvě minuty později mohlo udeřit na druhé straně, ale Valášek neproměnil stoprocentní gólovku, když sám před Lacem zamířil jen do horní tyče.

V 17. minutě byl v dobré pozici domácí Dvořáček, jenže jeho ránu zablokoval obránce Litoměřic. Necelou půlminutu před koncem první třetiny se do brejku dostal hostující Procházka, ale jeho střela netrefila branku. Do konce první dvacetiminutovky scházela necelá minuta, když se při signalizovaném vyloučení trefil Marcel Petran, jehož rána se odrazila od horní tyče do Pavelkovy branky. Po dvaceti minutách tedy vedl AZet 1:0.

Do druhé třetiny vstoupily aktivněji Litoměřice, ale první velkou šanci měl v polovině 22. minuty domácí Pořízek, který se dostal před Pavelku, jenže gólman hostí předvedl výborný zákrok a šanci zhatil. Litoměřice mohly srovnat ve 28. minutě, když Kalla při přesilovce střílel z levého kruhu, jenže Laco vytáhl parádní zákrok lapačkou a puk chytil.

Ve 30. minutě Kanko vybojoval puk za brankou, našel volného Sztefka, ale toho v gólovce vychytal Pavelka. Následovala přesilovka domácích, ale i když ji AZet nesehrál špatně, gól nedal ani při této příležitosti.

A Pavelka držel svůj tým i dále. Ve 34. minutě nastavil betony Petranově bombě od modré, přestože mu před brankovištěm projel Štumpf, a o minutu později parádním zákrokem zastavil stoprocentní šanci Kanka.

Od konce 35. minuty hrály přesilovku Litoměřice, ale paradoxně v ní přišla velká šance AZetu, když se před Pavelkou zjevil Haas, jenže jeho ránu Pavelka vyrazil do rohu. V závěru třetiny přišla obrovská šance Litoměřic, jenže Jebavého dělovku Laco vytěsnil ramenem do ochranné sítě a po dvou třetinách tak stále platil stav 1:0 pro domácí.

Začátek třetí třetiny patřil Litoměřicím, které ve 43. minutě byly blízko vyrovnání, když Valášek pálil z mezikruží, ale Laco zastavil puk na brankové čáře. O chvíli později důrazný Valášek obral domácího obránce o puk a zakončil bekhendem, ale ani tato šance hostí se neujala.

Ve 45. minutě měl obrovskou šanci domácí Hubáček, který se dostal až do těsné blízkosti branky, jenže Pavelka zlikvidoval i jeho pokus. O minutu později zachránila domácího Laca po Miškářově bekhendové střele tyč. Velké šance Litoměřic pokračovaly mezi 50. a 51. minutou, kdy se hosté nejprve mohli prosadit při přesilovce, kdy byl puk volný v Lacově brankovišti, jenže nikdo z Kališníků toho nedokázal využít. Chvíli poté domácí gólman zlikvidoval v leže střelu Ondráčka.

Litoměřice se dočkaly až v 53. minutě, kdy Laco vyrazil Paločkovu střelu od modré i následnou Nedvídkovu dorážku, ale puk dostal na hůl Jaroslava Kally, který jej poslal do odkryté branky. V 57. minutě hráli hosté přesilovku, ale ujel jim Kanko, jenže jeho nájezd vychytal Pavelka, který zlikvidoval i následnou Kotalovu dorážku. V závěru třetiny jsme ještě viděli závar v brankovišti Litoměřic, ale i tuhle situaci Pavelka ustál. Zápas tak za stavu 1:1 dospěl do prodloužení.

Prodloužení však trvalo jen 25 vteřin, pak jej přesnou ránou do levého horního rohu Pavelkovy branky utnul Marek Kalus. Domácí tak berou dva body a potvrzují svou dobrou bilanci z posledních zápasů na domácím ledě.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Porážka v prodloužení nás mrzí, vzhledem k vývoji v tabulce potřebujeme každý bod. Letos nehrajeme vůbec špatně, ale nedáváme góly a to se dnes opět ukázalo. Začátek sice z naší strany nebyl dobrý, ale od poloviny utkání jsme se výrazně zvedli. Třetí třetinu jsme šli jasně za vyrovnáním, což se nám i podařilo. Nakonec jsme měli šance na zisk vítězství, ale na jeden gól se venku vyhrát nedá.

Martin Janeček (AZ Havířov): Na rozdíl od minulého domácího zápasu jsme dnes sice získali v prodloužení bod navíc, ale s výkonem rozhodně nemůžu být spokojen. Chybělo tomu spoustu věcí, nevyhrávali jsme osobní souboje a měli jsme horší pohyb. Takhle se před domácím publikem rozhodně hrát nedá. Pokud by to takhle mělo pokračovat, tak buď beze mně nebo bez některých hráčů. Je pravda, že naše sestava je ovlivněna velkou marodkou, zejména mezi obránci, ale i s přihlédnutím k tomu, to byl náš nejhorší výkon za poslední období.