Stadion rozdrtil kadaňské Trhače v základní hrací době 4:0. Hned v úvodu první třetiny se ve druhé minutě prosadil Tomáš Rubeš, kterému k brance asistovali Václav Pletka s Davidem Švagrovským. V závěru třetiny skóre zápasu zvýšil Jaroslav Kalla. Ve druhé třetině se kališníkům podařilo vstřelil další dva góly. Ve dvacáté sedmé minutě se prosadil Lukáš Nedvídek. Poslední gól přidal Milan Valášek za asistence Lukáše Nedvídka. Hráči Stadionu tak ukončili sérii vítězství Kadaně a berou zasloužené tři body.

26. kolo

4:0

2:0, 2:0, 0:0

HC Stadion Litoměřice - SK Trhači Kadaň

Branky a nahrávky: 2. Rubeš (Pletka, Švagrovský), 18. Jaroslav Kalla (Jebavý), 27. Nedvídek (Paločko, Jaroslav Kalla), 33. Valášek (Nedvídek). Rozhodčí: Bejček – Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1060. Střely na branku: . Průběh utkání: 4:0.

HC Stadion Litoměřice: Pavelka (Šindelář) - Šulc, Jebavý, Pavlas, Smetana, Piegl, Bažant, Bílek - Pletka, Rubeš, Švagrovský - Paločko, Nedvídek, Kalla - Valášek, Hanták, Ondráček - Procházka O., Pilař, Miškář.

SK Trhači Kadaň: Strmeň (Dvořák) - Trefný, Černý, Popela, Šimek, Chalupa, Šafář, Cestr - Chrpa, Kůs, Chlouba - Beránek, Hejcman, Hlava - Zadražil, Vrána, Kohout - Wágner, Osmík, Vaněk.

K první větší šanci se dopracoval tým z Kadaně, když z pravého kruhu na vhazování vybruslil Vrána. Ten se okamžitě jal prověřit Pavelkovo periferní vidění střelou ramenem, ale nepoštěstilo se. Kadaň pro jistotu zahustila střední pásmo natolik, že se jím domácí tým jen těžko prokousával. Při vybojovaném výpadu se prvnímu útoku Litoměřic povedl téměř husarský kousek – domácí formace projela kluzištěm jako nůž máslem a svůj přelet zakončila úvodní brankou tohoto utkání. Po přihrávkách Švagrovského a Pletky se k puku dostal Tomáš Rubeš, před kterým překvapený Strmeň neměl šanci.

I v dalších momentech hry se štěstí přiklánělo více na stranu kališníků, když za brankovištěm projíždějící Valášek přihrál na již připraveného Hantáka, stojícího přímo ve výhledu Strmeně. Ten však jejich pletichu zavčasu prohlédl a projektil vyrazil betonem. Hra v prvních deseti minutách vyvolávala neučesaný dojem a ani častá přerušení ji na kráse moc nepřidala. Zhruba ve stejné době se o slovo přihlásili mladí forwardi Miškář s Procházkou. První jmenovaný vyslal na svého spoluhráče dlouhou přihrávku, následná střela ale skončila na špičce Strmeňovy hokejky.

Před koncem první třetiny to už byla docela jiná podívaná. Oba týmy začaly více bruslit a hra tím nabrala vyšších obrátek. Do velké šance se tu dostali Trhači, kteří měli možnost využít nenadálého zmatku před Pavelkovou klecí. Nic se jim ke štěstí domácích ale vymyslet nepodařilo a hrálo se dál. Podobný závar nastal i před Strmeněm, tady nadvakrát pálil Paločko, ale ani jeho dorážka nenašla svůj cíl. Domácí tlačili dál a ze hry měli těsně před první přestávkou podstatně víc než tápající Kadaň. V osmnácté minutě to potvrdil lodivod týmu Jaroslav Kalla, který namísto přihrávky zvolil žabku přes Strmeňovu lapačku.

Počet hráčů se na ledě snížil teprve až ve druhé třetině, kdy jako první na trestnou lavici nahlédl domácí Rubeš. Hosté se okamžitě rozestavili do přesilovkové formace, ale o puk téměř v okamžiku zase přišli. Jakmile byli domácí v plném počtu, dělovku od modré vyslal Hanták. Jeho střela sice hladce pročísla kadaňskou defenzivu, připravenému Strmeni však na její zneškodnění stačilo jedno rychlé mávnutí lapačkou.

V sedmadvacáté minutě využil dobře promyšlené Paločkovi přihrávky Lukáš Nedvídek, který se zakončením neměl sebemenší problém. Velkou šanci připravil i Rubeš, který přenechal puk dojíždějícímu Pletkovi. Tomu se otevřela nechráněná klec, vystřelený puk ale po nárazu do boční tyčky změnil trajektorii směrem ven. Forward nevysokého vzrůstu to později zkusil pro změnu na Miškáře, ten ale s kotoučem na hraně minul.

Dvojnásobným trestem byl v průběhu hry pokárán Pletka, který se na trestné lavici připojil k Šulcovi. Kadaň si tak na patnáct vteřin střihla hru pět na tři, ale naprosto selhala a to i přes to, že vhazování proběhlo před Pavelkou. Buly vyhrál Milan Valášek, který okamžitě ubruslil přes celé hřiště jednomu z dotírajících obránců Kadaně. Z posledních sil vystřelil bekhendem, který byl pro Strmeně natolik špatně čitelný, že pročísl pavučiny v jeho kleci. Gól domácích ve dvojnásobném oslabení byl pro strážce branky s několika extraligovými starty natolik potupný, že své místo přenechal kadaňské dvojce tohoto utkání – Tadeáši Dvořákovi. Kališníci tak svého soupeře poslali do kabiny dokonale rozebraného a se čtyřbrankovým výpraskem.

Trhači naskočili do poslední třetiny s notnou dávkou agrese a Pavelka se díky jejich znovu objevené energii ani chvilku nenudil. Na druhé straně střílel Švagrovský, jeho přízemní projektil se ale odrazil od břevna do ochranné sítě. Nepříjemně dotírající Kadaň nakonec na svoji změnu taktiky doplatila dalším vyloučením, během kterého se ke krásné střele dostal i domácí Procházka. Jeden z hostujících beků se do cíle jeho palby obětavě postavil, ale zblokoval jej až po pádu na led svou bruslí.

Domácí tým se v dalších minutách spoléhal zejména na svoji jistotu v zádech, kterou mu několika šikovnými zákroky zajistil Pavelka. Ten čelil nejprve Wágnerově dělovce z mezikruží a v jeho lapačce skončilo i úsilí Osmíka, který si pro střelu musel dojet až z vlastní třetiny. Nebyly to ale jeho jediné zákroky vzhledem k tomu, že se valná část poslední dvacetiminutovky odehrávala v obranné třetině Litoměřic. Kadaň svůj tlak nakonec málem korunovala i první brankou, puk z hokejky Beránka ale v síti kališníků skončil i se svým střelcem a zmatené červené světlo okamžitě zhaslo a tím i naděje Trhačů na čestnou branku.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Věděli jsme, že se Kadaň v poslední době zvedla a měla výborné výsledky. Jsem rád, že jsme navázali na dobrý výkon z Benátek. Každá třetina dnes byla trochu jiná. My jsme chtěli hrát aktivně, což se nám v první třetině dařilo. Myslím, že jsme úvodní třetinu odehráli výborně a chvílemi jsme soupeře i přehrávali. Chtěli jsme v této hře pokračovat i v druhé třetině, bohužel jsme tam měli pět zbytečných vyloučení a trochu jsme vypadli ze hry. Kluci to ale výborně zvládli, a nakonec jsme přidali ještě gól. Ve třetí třetině jsme se chtěli soustředit na dobrou defenzivu, ale myslím si, že jsme pustili Kadaň zbytečně moc do hry, asi nám tento styl hry moc nesvědčí. Vybojovali jsme strašně důležité tři body a myslím si, že byly i zasloužené. Začalo se nám teď dařit a je potřeba v tom pokračovat.

Jaroslav Beck (SK Trhači Kadaň): Musím říct, že nás hodně zarazil ten náhodný gól na začátku utkání. Litoměřice podali dobrý a kvalitní výkon, mají zkušený tým. My jsme nesplnili to, co jsme chtěli. Hráči, od kterých už nějakou dobu čekáme plnohodnotný výkon, nás znovu nepřesvědčili. Potom, co se nám rozpadla první lajna a chybí nám čtyři obránci, tak dostávají šanci další hráči a kvalitní výkon od nich nepřichází. Dnešní zápas z naší strany nebyl dobře odehraný. Litoměřice byly lepší a my máme nad čím přemýšlet, takže blahopřejeme soupeřům.