Ani druhý zápas proti Benátkám se Litoměřicím nevyvedl podle představ. Velmi vyrovnané utkání ve třetí třetině zvrátil na stranu Stadionu svým druhým gólem Tomáš Rousek, avšak domácí se nevzdali a v čase 59:59 se jim povedlo vyrovnat stav utkání na 3:3. V nájezdech poté uspěl pouze benátský Jan Víšek a Litoměřice odjíždějí ze středních Čech s další prohrou.

Přípr.

4:3sn

1:1, 1:1, 1:1 - 1:0

HC Benátky nad Jizerou - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 11. Říha (Volf), 24. Víšek (Říha), 60. Špaček (Hrníčko, Kajínek), rozh. náj. Víšek – 14. Švagrovský (Piegl), 34. Rousek (Kalla, Doležal), 54. Rousek (Kalla). Rozhodčí: Horinek – Kettner, Záhora. Vyloučení: 8:8 + Šulc (LTM) 10 min. OT + do konce utkání, Král (LTM) 10 min. OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 145. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 3:3, 4:3.

HC Benátky nad Jizerou: Schwarz (Sejpal) – Říha, Čermák, Jandejsek, Havlín, Kajínek, Pařízek, Mrázek – Dlouhý, Volf, Víšek – Ordoš, Plodek, Špaček – Matějček, Hrníčko, Havlas – Paločko, Bittner, Huňa.

HC Stadion Litoměřice: Král (Pavelka) – Šulc, Bílek, Málek, Piegl, Mikliš, Chmel, Šikner – Doležal, Kalla, Rousek – Valášek, Švagrovský, Ondráček – Racek, Berger, Procházka – Zajan, Sýkora, Brandejský – Krátoška.

Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří si během prvních pěti minut úvodní dvacetiminutovky vytvořili rovnou několik šancí, avšak se všemi si brankář Marek Schwarz poradil bez větších potíží. Nátlak na benátskou branku brzy přinesl ovoce, avšak nikoliv gólové, ale přesilovkové. Domácí Tomáš Havlín byl na dvě minuty vyloučen za sekání a většina diváku by počítala s tím, že jeho nedisciplinovaností poskytl Litoměřicím příležitost upevnit si jejich pozici a vstřelit úvodní branku utkání.

Stal se však pravý opak. Hostům se přesilovka vůbec nepovedla a rázem se dokonce Stadion ocitl v oslabení. Jiří Říha nachytal povyjetého Krále a otevřel střeleckou tabulku dnešního utkání. Benátky dále tlačily, ale Král byl připraven ve všech případech. V čase 13:52 poté srovnal stav utkání David Švagrovský, když jeho střela nešťastně propadla přes ruku Schwarze přímo do branky – 1:1. Ke konci třetiny zmařil Bílkův pokus benátský gólman betonem a obě mužstva tedy šla do první přestávky za vyrovnaného stavu.

Úvod druhé části patřil domácím. Nátlak hostů vedl k vyloučení Davida Švagrovského, které potrestal po čtyřiceti vteřinách přesilové hry Jan Víšek. Domácí nadále hladověli po gólech a jejich šance Král likvidoval prvních osm minut prostřední třetiny. S vyrovnávajícím se herním projevem však rostla i agresivita obou celků. Z menší šarvátky v polovině třetiny si obě strany odnesly dvouminutové tresty, o minutu později byl vyloučen hostující Krátoška. Po necelých padesáti sekundách jsme viděli další vyloučení, tentokrát na straně hostů.

V čase 31:51 měly Litoměřice opravdu na mále. Jan Ordoš se prokličkoval litoměřickou obranou a Král nebyl dostatečně mrštný na to, aby kotouč pokryl. Fanoušci Stadionu si však mohli oddychnout – puk se totiž zázračně zastavil na brankové čáře a Martin Ondráček hbitě kotouč zasunul pod beton Tomáše Krále.

Nepsané pravidlo "nedáš - dostaneš" se opět potvrdilo o pár chvil později, kdy Tomáš Rousek dorazil Kallovu střelu od modré za záda Marka Schwarze. S benátským publikem se v čase 35:44 musel předčasně rozloučit hostující Jakub Šulc, který o desetiminutovém osobním trestu s rozhodčím diskutoval tak dlouho, až byl ze zápasu vykázán úplně. Litoměřice s vyloučeními ještě neskončily, teprve devět sekund po vyloučení Šulce usedl na trestnou lavici asistent druhé branky Jaroslav Kalla. Hostům se však v oslabení náramně dařilo – Bílek se dokonce dostal do gólové šance, kterou ale neproměnil.

Hned z kraje třetí části se do šance dostal Doležal, který měl však s jeho střelou stejný úspěch, jako kolega Bílek. Hosté si neporadili ani s vyloučením Adama Dlouhého, na druhé straně prošlo vyloučení Aleše Krátošky bez větších šancí. V padesáté čtvrté minutě však Matějček a Dlouhý poskytly jejich tresty Litoměřicím šanci, které se nedalo nevyužít. Svým druhým průstřelem Schwarze dostal Stadion poprvé do vedení Tomáš Rousek přesnou dělovkou nad pravé rameno.

Domácí však nic nechtěli vzdát. Stupňující tlak, posílen Schwarzovým odjezdem na střídačku, vygradoval přesně v čase 59:59. Sekundu před koncem utkání k radosti 145 přítomných diváků poslal utkání do nájezdů lehkým příklepem Daniel Špaček. Jediným úspěšným střelcem v nájezdech byl Jan Víšek a domácí fanoušci tedy mohli odejít domů s úsměvem na tváři po výhře 4:3.

Antonín Nečas (Benátky nad Jizerou): S Litoměřicemi jsme sehráli kvalitní přípravné utkání, které se vyznačovalo bojovností. Trochu jsme se potýkali s disciplínou, což náš výkon sráželo. Pokud jsme hráli v plném počtu, tak to bylo dobré. Musím říci, že se nám dařily i přesilové hry.

Daniel Tvrzník (Litoměřice): Byl to vyrovnaný zápas. Oba týmy mají hodně mladý kádr, takže se hodně bruslilo. Myslím si, že toto utkání se muselo líbit divákům, protože viděli hodně šancí na obou stranách. Jsem rád, že naše výkony směřují k začátku prvoligové soutěže a že mají stoupající tendenci. Pořád nás ale čeká hodně práce.