David tentokrát Goliáše nezdolal. Stadion padl podruhé v řadě na domácí půdě, tentokrát proti partnerskému Hradci Králové. I přes dvoubrankové vedení domácích po první třetině Mountfield nakonec potvrdil roli favorita a to díky špatné druhé části Litoměřic, ve které prošel puk za záda Jaroslava Pavelky celkem čtyřikrát. Hradec poté přidal dvě branky ve třetí třetině, kterými zpečetil svou výhru 6:3

Přípr.

3:6

2:0, 1:4, 0:2

HC Stadion Litoměřice - Mountfield HK

Branky a nahrávky: 10. Brandejský (Zajan), 19. Doležal (Švagrovský, Krstev), 37. Doležal (Švagrovský, Valášek) – 26. Kudrna (Šimánek), 29. Dej (Kukumberg), 32. Šimánek (Kudrna, Tvrdík), 33. Červený (Hronek), 53. Červený (Troliga), 54. Ihnacak (Čáp, Bednář) Vyloučení: 4:7 Využití: 0:2 V oslabení: 0:0 Diváci: 471. Průběh utkání: 2:0, 2:4, 3:4, 3:6

HC Stadion Litoměřice: Pavelka (od 41. Michajlov) – Plášil, Šulc, Bílek, Krstev, Málek, Piegl, Mikliš, Chmel – Kopta, Kalla, Rousek – Valášek, Švagrovský, Doležal – Krátoška, Racek, Berger – Půlpán, Zajan, Brandejský – Sýkora

Mountfield HK: Svoboda (Petr) – Vydarený, Pilař, Čáp, Pláněk, Jank, Frühauf, Dietz, Hronek – Kudrna, Šimánek, Knotek – Bednář, Ihnacak, Courchaine – Köhler, Kukumberg, Dej – Troliga, Tvrdík, Červený

Hned od začátku utkání potvrzoval roli favorita celek z Hradce Králové. Tým vedený kapitánem Jiřím Šimánkem naprosto dominoval v úvodní části hry, o čemž svědčí i fakt, že Litoměřice si poprvé na bránu vystřelily až na konci desáté minuty. Do velkých šancí se dostával hlavně Šimánek, Ihnacak a Courchaine. I přes nespočet šancí se však první prosadili domácí. Kalich aréna se poprvé mohla radovat v čase 9:59, kdy se JIŘÍ BRANDEJSKÝ dostal do úniku a šikovnou střelou mezi betony překonal hostujícího Adama Svobodu. Litoměřičtí měli šanci své vedení navýšit během následné přesilovky, kterou domácím nadělila nová posila Hradce Jaroslav Bednář. Stadionu se však prosadit nepodařilo a sám Bednář se dostal do velké šance v 17. minutě, avšak výborný Jaroslav Pavelka jeho střelu vykryl. Ke konci třetiny mohli domácí fanoušci jásat podruhé – tentokrát díky ZDEŇKU DOLEŽALOVI. Jeho střela se odrazila od lapačky Svobody do brány a Litoměřice si do první přestávky odnesly dvoubrankové vedení.

Druhá část byla však pro domácí katastrofální. Hra byla zpočátku velmi vyrovnaná, Litoměřice měly dokonce místy převahu. Vyloučením Zdeňka Doležala se však rozjela hradecká střelnice, kterou odstartoval slabou střelou z pravého kruhu pro vhazování JAROSLAV KUDRNA. O necelé tři minuty později vyrovnal RASTISLAV DEJ dělovkou od modré těsně po vhazování v litoměřickém pásmu. S dalším vyloučením Stadionu přišel obrat. Kalla s Rouskem sice v oslabení dvakrát potrápily obranu Mountfieldu, avšak veškeré naděje na rychlou odpověď na smršť hradeckých gólů překazil JIŘÍ ŠIMÁNEK. Než se Jaroslav Pavelka mohl vzpamatovat z Šimánkova gólu, byl za jeho zády další, tentokrát od RUDOLFA ČERVENÉHO. Kalich aréně naději dodal svým druhým gólem ZDENĚK DOLEŽAL v poslední čtvrtině třetiny. Stadion měl ještě velkou šanci dokonce třetiny vyrovnat, avšak s přesilovkou pět na tři si Hradec hravě poradil.

Zatímco první dvě třetiny se nesly v duchu přátelského utkání, v poslední tekly zejména hradeckým hráčům nervy. Adam Svoboda nejprve fauloval v brankovišti a následně nervy na uzdě neudržel Roman Kukumberg, který si za velmi nesportovní pěst do obličeje Zdeňka Doležala vysloužil od rozhodčího dvě trestné minuty, stejně jako hradecký gólman. S dvojnásobnou výhodou si však Stadion opět nevěděl rady a Hradec si stále udržoval jednobrankový náskok. V čase 52:37 se opět prosadil RUDOLF ČERVENÝ a o jedenačtyřicet vteřin později definitivně pohřbil naděje domácích na vyrovnání BRIAN IHNACAK. Stadionu již docházely síly a zbytek utkání se pouze dohrával bez větších šancí.

Daniel Tvrzník - HC Stadion Litoměřice

Dnešní utkání mělo pro nás stoupající tendenci, co se týče výkonu. Paradoxně jsme vyhráli první třetinu, která se nám zdála nejhorší. Stále nás sráží hloupé, individuální chyby, ale je to začátek přípravy a výkon je ještě syrový. Dnešní soupeř měl svoji kvalitu a ten takové chyby dokáže trestat. Chtěli jsme dnes postavit to nejlepší co můžeme, ale stále nám chybí pět zraněných hráčů, se kterými počítáme do základní sestavy. Pokud se nestačí uzdravit, budeme muset doplnit kádr, protože mladší hráči, bohužel, ještě na dospělý hokej nestačí. Kvalita hokeje jak v 1. lize, tak v extralize je ještě nad jejich síly.

Peter Draisaitl - HK Mountfield Hradec Králové

Z naší strany to byl první zápas sezóny. Střídaly se scény s dobrými projevy, ale také nesmysly, které do hry nepatří. My hráči nyní učíme jiný herní systém i jiný herní projev, takže jsem ani neočekával,že bude všechno tak, jak by mělo. Ale Litoměřice nám daly v první třetině lekci, jak by neměl vypadat přípravný zápas a tomu jsme velice rádi. Vezmeme si z toho hodně dobrých poznatků a je nám jasné, že nás čeká ještě spousta práce. Jako všechny týmy v létě. Já jsme dnes v Litoměřicích poprvé a nikdy jsem tady nebyl. Před zápasem jsme si sedli s vedením týmu Litoměřic a povídali jsme si o tom, jak to v Litoměřicích vypadá a pak jsme se podívali na zdejší zázemí. Byl jsem halou mile překvapen a doufám, že se zde budou naši kluci cítit jako doma. Taky doufám, že odbydou pro Litoměřice dobrou práci. Od toho ta spolupráce bude. Aby byla prospěšná nám i domácím. My si zde chceme připravit novou, nastupující generaci hráčů Mountfieldu a domácí by měli v 1. lize hrát důstojnou roli a předvádět kvalitní hokej svým příznivcům.