Na předchozí výhru proti Třebíči dokázali kališníci navázat v Mostě. O zápase rozhodla předevšim první třetina, když se postupně za sebou prosadili Zdeněk Doležal, Aleš Pavlas a Richard Kristl. Jediná odpověď ze strany Mostu přišla až ve druhé třetině, kdy se do Pavelkovy klece puk přeci jen dostal, ale Aleš Pavlas se prosadil i podruhé a třígólový náskok svému týmu opět vybojoval. Stav se již do konce utkání nezměnil a domácí si tak ze zápasu berou plný počet bodů.

39. kolo

1:4

0:3, 1:1, 0:0

HC Most - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 31. Kubinčák (Havlíček, Černý) – 3. Doležal (Kalla, Bílek), 12. Pavlas (Přeučil, Berger), 16. Kristl (Kalla, Piegl), 34. Pavlas (Plášil, Švagrovský). Rozhodčí: Valenta – Rozlílek, Coubal. Vyloučení: 2:5, navíc Slavíček (MST) 5 + DKÚ. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 361.

HC Most: Petrásek – Černý, Cvrk, Zeman, Strejček, Kokeš, Havelka, Pokorný – Kubinčák, Havlíček, Slavíček – Doležal T., Tauš, Smolka – Nedrda, Hanzl, Písařík – Rod, Rindoš.

HC Stadion Litoměřice: Pavelka – Toman, Bílek, Mikliš, Šulc, Pavlas, Piegl, Plášil – Kalla, Doležal Z., Kristl – Švagrovský, Rousek, Krátoška – Přeučil, Miškář, Berger – Brandejský.

Na úvod první třetiny byly Litoměřice aktivnějším celkem. Už ve 3. minutě po pravé straně ujel Zdeněk Doležal, pohodlně objel obránce Kokeše, natlačil se až před Petráska, kterého bekhendem po ledě překonal. Poté se i Most dostal k zakončení, ale Pavelku nepřekonal. Hrálo se nahoru dolu, ale žádná vyložená šance k vidění nebyla. V polovině třetiny došlo k prvnímu vyloučení na domácí straně. Mostečtí hráči se vzápětí provinili ještě jednou, a tak hra pokračovala 3/5. Až když domácí hráči hráli ve čtyřech tak se Litoměřice znovu prosadily. Ve 12. minutě skoroval Aleš Pavlas, který tak navýšil stav utkání na 0:2. Tento stav ovšem nevydržel dlouho. V 16. minutě navýšil na rozdíl tří branek Richard Kristl, který si stáhl puk z forhendu na bekhend a neomylně trefil prázdný kout domácí branky. První třetinu tak Litoměřice vyhrály 0:3.

Do druhé třetiny vstoupil Most o něco aktivněji. Dostal šanci v přesilové hře, kterou ovšem nevyužil. Následovalo vyloučení domácího Slavíčka na 5 + do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. Na druhé straně byl za hrubost vyloučen Krátoška. Hra pokračovala 4/4, jenže Litoměřice vzápětí znovu faulovaly a poměr hráčů na ledě se upravil na 4/3. Při tomto počtu se prosadili domácí hráči. Ve 31. minutě se na mezikruží dostal ke střele Vojtěch Kubinčák a snížil tak stav utkání na 1:3. To ovšem neplatilo příliš dlouho, protože Stadion ve 34. minutě znovu navýšil na 1:4 po střele Aleše Pavlase. Domácí poté dostali znovu šanci v přesilové hře, která jim nevyšla, a tak byl stav po druhé třetině 1:4.

Ve třetí třetině byl ve veliké šanci litoměřický Doležal, ale Petráska nakonec nepřekonal. Most se snažil s výsledkem něco udělat, ale příliš mu to nevycházelo. To se ovšem mohlo změnit, když se Litoměřice provinily a šly do oslabení. Ale ani tuto přesilovou hru Most nedokázal využít. Konečný stav zápasu se tedy zastavil na skóre 1:4 pro Litoměřice.