Málo kdo by ještě dvě minuty před koncem dnešního zápasu čekal, že si Stadion připíše do tabulky bod. Skóre otevřel v sedmnácté minutě Petr Kolmann a po bezbrankové druhé části navýšil náskok Motoru v polovině poslední dvacetiminutovky Martin Heřman. V pětadevadesáté minutě ale vstřelil kontaktní branku Martin Procházka a než se Kalich Arena nadála, bylo vyrovnáno. O patnáct sekund později se totiž od modré trefil Filip Hronek a poslal tak utkání do prodloužení a posléze do nájezdů. V těch se ale prosadil pouze hostující Rok Pajič a rozhodl tak o vítězství Motoru.

29. kolo

2:3sn

0:1, 0:0, 2:1 - 0:0

HC Stadion Litoměřice - ČEZ Motor České Budějovice

Branky a nahrávky: 59. Procházka Ma. (Kalla, Ondráček), 59. Hronek (Kopta, Troliga) - 17. Kolmann (Žovinec, Mikyska), 49. Heřman (Zíb), rozh. náj. Pajič. Rozhodčí: Bejček - Rozlílek, Toman. Vyloučení: 10:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 020. Střely na branku: 32:25. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

HC Stadion Litoměřice: Pavelka (Michajlov) – Plášil, Šulc, Málek, Pavlas, Hronek, Vašíček, Piegl – Kalla, Ma. Procházka, Rousek – Ondráček, Vantuch, Beránek – Kopta, Troliga, Doležal – Valášek, Berger, Racek

ČEZ Motor České Budějovice: Gába (Bláha) – Kolmann, Kříž, Suchánek, Zíb, Bohunický, Žovinec, Klinecký – Květoň, Pajič, Chovan – Nouza, Straka, Heřman – Kuchejda, Mikyska, Švihálek – Guman, Prokeš, Babka

Začátek zápasu vypadal velmi slibně pro domácí borce. Litoměřičtí byli častěji u puku a svou aktivitou donutili soupeře faulovat – po necelých třech minutách hry byl vyloučen Petr Kolmann a Stadion nabyl příležitosti získat rychlý náskok. Dobrá obrana Motoru ale kališníky nepouštěla do větších šancí a hosté tak přežili první oslabení bez jakékoliv újmy. Domácí nadále ovládali průběh zápasu i po vypršení početní výhody a dostali se do nejedné šance.

Po vyloučení Dominika Málka se však vše změnilo. Motor si během první své početní výhody postupně vypěstoval tlak, který pokračoval i po konci nevyužité přesilovky. Do velké šance se v desáté minutě dostal Guman, jehož střela zasáhla pouze výstroj domácího gólmana. Následovala další početní výhoda Motoru, ve které se ale do největší šance dostal domácí Martin Ondráček. David Gába vyjel rozehrát puk až do pravého kruhu pro vhazování, ale místo spoluhráče ho naservíroval přímo na hůl domácího forvarda, který nakonec trefil pouze tyčku.

Nakonec se ale přeci jen Motor trefil. Po střele Petra Kolmanna kotouč vypadl Pavelkovi z výstroje a smolně doskákal až za záda domácího brankáře. Přesný zásah hostů ale kališníky nesrazil – následující oslabení ubránili na jedničku, jelikož hosty pomalu ani nepustili z jejich pásma.

Druhá třetina byla až nevídaně vyhrocená. Kališníci měli hned z kraje třetiny dvojnásobnou početní výhodu, ve které se jim ale příliš nedařilo. Úvod druhé části měl Motor kompletně pod kontrolou a litoměřičtí pouze odráželi útoky hostů. Po vyloučení Reného Piegla ale Litoměřice probral Martin Ondráček. Ten se dvakrát dostal do úniku a v tom druhém byl dokonce faulován – přesilovka Motoru tak nabrala rychlého konce. Následovala minuta vyrovnané hry ve čtyřech a po vypršení Pieglova trestu se během minutu dlouhé přesilovky kališníci dostali i do několika šancí.

Utkání postupně nabíralo na agresivitě, menší potyčky byly k vidění téměř po každém přerušení a rozhodčí měli problém udržet situaci pod kontrolou. Pouze málokdy se ale po šarvátkách vylučovalo.

Třetí část se prakticky odehrávala pouze na jedné polovině kluziště. Stadion se snažil zakončit ze všech možných úhlů a konečně prostřelit bezchybného Davida Gábu. Kališnický nápor nerozházelo ani první vyloučení Jiřího Vašíčka, během které několikrát vyhodili a drželi českobudějovické hokejisty na uzdě. Vašíček strávil mimo trestnou lavici pouhých patnáct sekund, než se na ní musel opět vrátit. Na druhé oslabení kališníkům již síly nestačili. Lukáš Zíb vypálil od modré pouze do betonu Jaroslava Pavelky, avšak u tyče přihravený Martin Heřman kotouč doklepl za Pavelkova záda – 2:0.

V Kalich Areně panovala ponurá atmosféra, pomineme-li zhruba třicet přítomných fanoušků Motoru. V padesáté deváté minutě se ale nálada na tribunách úplně otočila. V čase 58:11 zbavil Gábu neprůstřelnosti Martin Procházka, kterému se povedlo po několika dorážkách doklepnout puk za bezmocného gólmana. Ale pozor, to není vše! O pouhých patnáct sekund později od modré prostřelil Gábu Filip Hronek. Vyrovnáno, 2:2.

V nastaveném čase získali kališníci šanci dokonat jejich těžko uvěřitelný obrat. Sedmadvacet sekund po zahájení prodloužení bylo po faulu Petra Kolmanna nařízeno trestné střílení, které Martin Procházka ale neproměnil. Utkání tedy dospělo až do nájezdů, ve kterých nebyli Procházkovi kolegové o moc úspěšnější. Naopak na druhé straně se hned v prvním kole nájezdů prosadil Rok Pajič a zařídil Motoru zisk bodu navíc.

Daniel Tvrzník (trenér HC Stadion Litoměřice): Nemyslím si, že by dnešní zápas kvalitativně odpovídal například tomu proti Jihlavě. První dvě třetiny byly poměrně úporné. Těžko jsme se dostávali do tlaku a příliš nestříleli. Ve třetí třetině jsme chtěli hrát aktivně, což se nám podařilo. Naneštěstí nás zabrzdila dvě vyloučení, ale i tak jsme se dostali do prodloužení. Penalty nám bohužel dva body nepřinesly.

Petr Rosol (trenér ČEZ Motor České Budějovice): Trochu nás mrzí, že jsme ztratili jeden bod. Po celý zápas jsme hráli dozadu a domácím tak neposkytli mnoho šancí. Výjimkou byla taktická chyba na konci hry.