Po pouhých třiadvaceti sekundách hry již na světelné tabuli svítila první branka hostů, o kterou se zasloužil kapitán Jaroslav Kalla. AZet v průběhu první dvacetiminutovky vyrovnal, ale kališníci si v patnácté minutě opět strhli skóre na svou stranu po trefě Aleše Pavlase! V druhé třetině se nejprve prosadil Zdeněk Doležal, avšak AZet krátce před koncem třetiny snížil náskok Stadionu na jedinou branku. Po vyloučení Hronka v poslední části se prosadil Petr Kanko a bylo vyrovnáno. O pouhé dvě minuty později ale dorazil kotouč za záda Matouška Lukáš Nedvídek a rozhodl tak o litoměřickém vítězství.

28. kolo

3:4

1:2, 1:1, 1:1

AZ Heimstaden Havířov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 1. Kalla (Pavelka), 15. Pavlas (Plášil), 27. Doležal (Hronek, Vantuch), 49. Nedvídek (Beránek, Plášil) - 5. Sztefek (Korím, Pechanec), 39. Tomi (Sedláček), 47. Kanko (Okál, Mazanec). Rozhodčí: Fiala – Adamec, Poruba. Vyloučení: 7:13. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1510. Střely na branku: 36:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:4.

AZ Heimstaden Havířov: Laco (od 15. Matoušek) – Bahounek, Krisl, Štencel, Korím, Ostrčil, Mazanec, Graca – Štumpf, Pechanec, Sztefek – Kanko, Meidl, Okál – Kalus, Maliník, Tomi – Kotala, Hudeček, Sedláček – Gřeš

HC Stadion Litoměřice: Pavelka (Michaljov) – Krstev, Plášil, Pavlas, Málek, Bílek, Hronek, Piegl – Kalla, Vantuch, Doležal – Ondráček, Nedvídek, Beránek – Kopta, Berger, Rousek – Valášek, Racek, Procházka

Do třetiny vstoupili lépe hosté z Litoměřic. Ti tak dali zapomenout na pověstný domácí tlak Havířova a již po 23 vteřinách šli do vedení. O to se postaral Jaroslav Kalla, jenž si po vybruslení do útočného pásma připsal přesnou ránu k tyči brankáře Laca. Brankář Azetu musel rázem zachraňovat další akce hostí. Například útočný nájezd Ondráčka nebyl daleko od dosažení další branky, po následné hrubce obrany Havířova musel být zase ve střehu poslední obránce domácích.

Až poté se ozvali se svými šancemi také Havířovští. Střely Hudečka a Kanka ještě ztroskotaly na výborném Pavelkovi, v 5. minutě už to však domácím přeci jen vyšlo. O srovnávací branku se postaral Michal Sztefek, který využíval přesilovku po přesné dorážce z vrcholu kruhu, kterou vyrazil Pavelka přesně na jeho hůl.

Rázem nastala fáze domácího celku. Další branky se však již AZ do konce první části nedočkal. Úspěch nepřinesla další povedená střela Sztefka, ani Korímův pokus na hranici brankové čáry, který zachytil svou lapačkou Pavelka. V 11. minutě si naopak domácí vybrali kapku štěstí, když Beránek nastřelil svou střelou tyč havířovské svatyně. O čtyři minuty později už to však hostům vyšlo, rozdílovou branku vsítil v 15. minutě Aleš Pavlas, který nejistý zákrok brankáře Laca potrestal dorážkou za jeho záda.

To byl signál pro trenéra Mikeše, aby vystřídal brankáře. Svatyni domácích tedy od tohoto momentu převzal pod své žezlo brankář Petr Matoušek. A nakonec to mohl být právě havířovský brankář, který se opravdu mohl stát prvotním impulzem ke zlepšení výkonu domácích. Mega šance Pechance, před kterým stála prázdná branka, však zůstala nevyužita. Do konce první části se již toho více nestalo.

Výčet velkých šancí pokračoval hned po přestávce. Jen pár vteřin po úvodním buly druhé třetiny zahrozil před brankou Kanko, který si ale hned nadvakrát vylámal zuby na brankáři Pavelkovi. Ve 23. minutě pak Štumpf nastřelil tyč. Poté se branková síťka zavlnila, bylo to však na druhé straně. Ve 27. minutě bleskurychle využíval přesilovku pro hosty Filip Hronek, který uspěl se svou ranou ihned po buly přesně pod víko.

Nakonec se razítkovala i branková konstrukce na druhé straně. Valášek trefil ve 39. minutě svatyni brankáře Matouška až příliš přesně. Domácí z této šance dokázali rychle přejít do protiútoku a podařilo se jim ještě ve stejné minutě snížit na 2:3. Vojtěch Tomi se s pukem prodral až před branku a možná trochu překvapivě našel skulinku mezi sklapnutými betony brankáře Pavelky.

Kališníci sice vstupovali do třetí části hry s náskokem jedné branky, brzy o něj ovšem přišli. Po pěkném výstupu Štencela a pozdější palbě Kaluse ještě branka nepadla, ve 47. minutě už však srovnáno přeci jen bylo. Druhou přesilovku domácích v zápase využil střelou mezi betony brankáře Pavelky Petr Kanko.

Jenže ani radost Havířova dlouze nevydržela. Na srovnávací branku domácích našli Litoměřičtí velmi rychlou odpověď. Ve 49. minutě se k volnému puku před brankou dostal Lukáš Nedvídek, jenž kotouč došťoural do branky, čímž pro hosty využil rovněž druhou přesilovku v zápase.

Jak se později ukázalo, tato branka byla nakonec také vítězná. Domácí to ještě v samotném závěru zápasu zkoušeli při hře 5 na 4 i bez brankáře, nedokázali se však usadit v útočném pásmu. Litoměřice si tak zápas pohlídaly a dokráčely k vítězství v poměru 4:3.

Miloš Říha (HC Stadion Litoměřice): Pro nás to byl nesmírně těžký zápas se spoustou vyloučených. Je to škoda, protože tím trpí hra, a ani lidem se takový hokej nemůže líbit. Samozřejmě jsme rádi za tři body. Hodně nám pomohl první gól a velmi chci poděkovat hráčům, kteří to ubojovali v oslabení. Někteří jiní se nedostali tolik do hry, ale i jejich byl příspěvek byl důležitý.

Štefan Mikeš (AZ Havířov): Zápas byl těžký, protože jsme si ho těžký sami udělali. Vytvořili jsme si dostatek příležitostí, několikrát jsme netrefili prázdnou bránu, měli jsme přesilovky 5 na 3, ale nevyužili jsme je. Celkově jsme myslím byli lepším týmem, ale nebyli jsme dostatečně důrazní před soupeřovou ani naší brankou a to bylo hlavní příčinou porážky.