Zápasové menu

Stadion v druhém utkání s Benátkami zabral, náprava se přesto nekonala. Tentokrát se sice kališníci ujali vedení, soupeř ale stav nejdříve dorovnal, a poté otočil. Naději na vítězství dal necelé tři minuty před koncem vyrovnávacím gólem na 2:2 ještě Zdeněk Doležal, netrvalo však dlouho, a doufání Litoměřických v prodloužení definitivně ukončil benátecký Josef Skořepa. Pokud tedy Litoměřice chtějí sérii vrátit zpět do Kalich arény, musí v Benátkách dvakrát zvítězit.

PO2

2:3pr

1:1, 0:1, 1:0 - 0:1

HC Stadion Litoměřice - HC Benátky nad Jizerou

Branky a nahrávky: 15. Švagrovský (Míka, D.Bílek), 58. Z.Doležal (Gorčík) – 18. Skalický (Jandejsek), 39. Jonák (Víšek), 63. Skořepa (Pabiška). Rozhodčí: Jílek, Bejček - Rozlílek, Toman. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 960. Střely na branku: 36:26.

HC Stadion Litoměřice: Král – Šulc, Šafář, Špelda, Hrbas, Míka, D. Bílek, Kolář, Málek – V. Bílek, Volek, Novák – Gorčík, Z. Doležal, Procházka – Dvořáček, Švagrovský, T. Doležal – Ondráček, Brandejský, Antončík.

HC Benátky nad Jizerou: Fučík – Kolmann, Říha, Pabiška, Niko, Jandejsek, Pálek, Beránek – Špaček, Skořepa, Dlouhý – Víšek, Miškovský, Jass – Jonák, Mikyska, Král – Kalfiřt, Vařecha, Skalický – Bittner.

S lehce pozměněnými sestavami nastupovaly oba týmy do druhého vzájemného střetnutí v Kalich aréně. Litoměřičtí totiž museli zareagovat na neúčast Kally a zraněného Ryse, na druhé straně Benátky se zas potýkaly s absencí Plodka a Ulrycha. Do služeb kališníků byl tak povolán Brandejský, v benáteckém dresu pak debutovala posila z extraligového Liberce - Koba Jass.

A byl to právě lotyšský levý křídelník, který mohl zosnovat první větší šanci v utkání. Na útočné modré ho totiž rozjetého výborným pasem našel Pálek. Jass byl však faulován, a nemohl tak plnohodnotně zakončit.

Následující minuty první třetiny a jejich průběh byly výrazně ovlivněny řadou vyloučení na straně Benátek. V polovině periody si dokonce kališníci zahráli půlminutovou přesilovku 5 na 3, ale stejně jako v předešlém utkání, ani tentokrát ji nevyužili.

Až v pořadí v té třetí litoměřické početní výhodě si puk našel cestu za Fučíkova záda. Bylo to ale jen těsně! Do vypršení Říhova trestu totiž scházelo pět vteřin, když Míka od modré krásným pasem našel u levé tyče osamoceného Davida Švagrovského, který zakončoval do poloprázdné brány.

O chvíli později mohl vedení Stadionu navýšit ještě pálící Špelda, Fučík však puk šťastně vyrazil. Těsné vedení kališníkům moc dlouho nevydrželo. Nepřesné Bílkovy přihrávky totiž využil Daniel Skalický, jenž se zmocnil puku a uháněl do útočného pásma, kde z pravého kruhu zavěsil do levé šibenice Královy branky a stav utkání ještě před sirénou dorovnal.

V druhé části se počet vyloučených hráčů přece jen redukoval a na hře to bylo znát. Výrazných šancí totiž rázem ubylo a hokej ve srovnání s první periodou ztratil na přitažlivosti. V závěrečných minutách se dosavadní bezbrankovou podívanou druhé dvacetiminutovky jal ukončit Vít Jonák. Benátecký forvard s číslem 22 udeřil v přesilové hře, když se ve skrumáži před Králem ze všech přítomných zorientoval nejlépe a doklepl kotouč za brankovou čáru. Litoměřice se tak opět ocitly v situaci, kterou věrně znaly z předchozího klání, kdy jsou nuceni se na soupeře dotáhnout.

Byli to Benátečtí, kteří do závěrečné části vstoupili aktivněji. Nenápadnou střelou se marně snažil vedení navýšit Pabiška, touš však pouze rozezvučel pravou tyč Královy svatyně. Odpovědnost na sebe o něco později vzal i Špaček, jenž obratně prolétl litoměřickou obranou a ocitl se před Králem sám. Ten ale jeho pokus s přehledem zneškodnil.

S ubývajícím časem Litoměřické na krku začal nepříjemně tlačit nůž, který na něj Benátčané druhým svým gólem přiložili. Doležalovi svěřenci proto zařadili vyšší rychlostní stupeň a po vyrovnání se začali doslova sápat. Bekhendovou kličkou se Fučíka nejdříve snažil oblafnout Volek, avšak nepochodil. Ten stál i u nadcházející příležitosti k vyrovnání. Jeho neúspěšný pokus se snažil dorážkou napravit Dvořáček, odkrytou klec ale přestřelil.

Už to vypadalo, že utkání skončí opětovně výsledkem 2:1 ve prospěch hostů. Nápravu ale za množství nevyužitých šancí zjednal Zdeněk Doležal, kterému k vyrovnávací trefě necelé tři minuty před koncem napomohl gólman Benáteckých, jenž si puk záhadným způsobem do vlastní klece srazil. Zda Litoměřičtí stav série vyrovnají, či Benátky navýší své vedené, se tak mělo rozhodnout až v prodloužení, či případných nájezdech.

Za Benátecké ale jinak pětiminutové prodloužení v jeho půli předčasně ukončil Josef Skořepa, který tečoval Pabiškovou dělovku od modré. Středočeši se tak v sérii ujali vedení 2:0 a k postupu do čtvrtfinále jim schází udělat pouhý bod. Výhodou pro ně navíc představuje domácí prostředí, ve kterém mají kališníky ve čtvrtek od 17:30 hodin přivítat potřetí.

Ohlasy k utkání

Antonín Nečas – HC Benátky nad Jizerou

Jsme dnes spokojeni za druhou výhru. Utkání to bylo opět těžké. Hráli jsme v první třetině dlouhou dobu v oslabení a stálo nás to dost sil. Mrzí nás vyrovnávací branka domácích v závěru zápasu, kdy jsme měli danou situaci vyřešit lépe. Ale prodloužení se nám povedlo. Série se nyní přesouvá k nám do Benátek a budeme se snažit pracovat na vítězství. Ale musíme opět hrát zápas od zápasu. Každé utkání je jiné. Věříme, že se nám dobře rozehranou sérii podaří ukončit co nejdříve.

Jiří Doležal – HC Stadion Litoměřice

Musím říci, že až na přesilové hry, které jsme hráli špatně, tak výkon týmu nebyl nejhorší. Dnes jsme hráli daleko lépe než v předchozím utkání. Klukům jsem v kabině řekl, klobouk dolů za vaši bojovnost. Až do konce jsme se o vítězství rvali. Ta branka nám tam nakonec se štěstím padla, ale stále máme více té smůly. Ale, jestli si za těmi góly takto půjdeme, tak se k nám musí štěstí přiklonit. Věříme tomu, že ještě můžeme vyhrát. Už se nám v Benátkách podařilo vyhrát, tak proč ne znovu. Budeme se snažit tuto sérii ještě zdramatizovat. Určitě jsme chtěli vyhrát i včerejší zápas, ale dnes jsme více stříleli a chybělo nám ke spokojenosti jenom maličko. Trochu se nám změnila sestava, ale každý je nahraditelný. Jsem rád, že kluci dnes hráli i za Jardu Kallu, který má rodinné problémy s malým synem a jen všichni doufáme, že všechno dobře dopadne. Škoda jen, že jsme mu dnes nemohli darovat naše vítězství.