V posledním domácím utkání základní části Litoměřice na svém ledě přivítaly celek Havířova a zápas to byl velmi důležitý. Stadion v zápase dvakrát vedl, ale hosté dokázali pokaždé vyrovnat. O vítězi nerozhodlo prodloužení, a tak na řadu přišly samostatné nájezdy, ve kterých bonusový bod pro domácí zařídil Jaroslav Kalla, který proměnil všechny tři svoje pokusy. O tom, zda Stadion postoupí do playoff přímo tak rozhodne poslední kolo na ledě Českých Budějovic.

51. kolo

3:2sn

1:0, 1:1, 0:1 - 0:0

HC Stadion Litoměřice - AZ Heimstaden Havířov

Branky a nahrávky: 14. Šafář (Ondráček, Z.Doležal), 32. Švagrovský(Špelda, D.Bílek), rozh. náj. Kalla – 24. Maruna (Klimša, Šlahař), 60. Růžička (Strapáč). Rozhodčí: Jílek – Černý, Šmika. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 940. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

HC Stadion Litoměřice: Král – Šulc, Šafář, Míka, D. Bílek, Špelda, Krejčí, Málek, Kolář – V. Bílek, Kalla, Rys – Novák, Švagrovský, T. Doležal – Procházka, Chlapík, Dvořáček – Z. Doležal, Gorčík, Ondráček.

AZ Heimstaden Havířov: Matoušek – Bezuška, Krisl, Horák, Stuchlík, Ostrčil, Foltýn, Lenďák, Bahounek – Tomi, Loskot, Fořt – Maruna, Šlahař, Klimša – Haas, Pechanec, Sztefek – Růžička, Strapáč, Bednář.

Stadion vlétl na soupeře s velkou chutí do hokeje a Matoušek měl od úvodních minut o práci postaráno. Ve třetí minutě havířovskému brankáři pomohla branková konstrukce po prudké střele od Zdeňka Doležala. V první početní výhodě Stadion svého soupeře zatlačil do obranné třetiny, ale branku však Litoměřice z přesilové hry nevytěžily.

Prosadit se Kališníkům podařilo až ve 14. minutě první třetiny. Čerstvá posila Severočechů Sebastián Gorčík nabil mezi kruhy Zdeňku Doležalovi, který vypálil a odražený kotouč se dostal přesně na hůl Ondřeje Šafáře, který vstřelil svůj první gól v dresu s Kalichem na prsou a zároveň i v první lize.

Havířovu se podařilo srovnat úvodem druhé třetiny. Hosté bleskově využili svojí početní výhodu a po patnácti sekundách slavili vyrovnání. Nádhernou kombinaci mezi Šlahařem a Klimšou dovršil Jan Maruna , na kterého zírala zcela prázdná branka. Matoušek poté předvedl skvělý zákrok proti Gorčíkovi, který v zápase byl hodně aktivní hlavně ve spolupráci se Zdeňkem Doležalem.

V polovině utkání se z přesilové hry prosadili také domácí bruslaři. Švagrovský zavezl kotouč do útočného pásma, přihrál na modrou obránci Špeldovi, který tvrdě pálil. Kotouč před Matouškem však stihl tečovat mimo dosah David Švagrovský hostujícího brankáře. Své vedení mohli Kališníci navýšit ihned po druhé brance. Dvořáček se u mantinelu šikovně zbavil svého obránce, vyjel s kotoučem před Matouška a švihem orazítkoval břevno havířovské branky.

Havířov se snažil v poslední dvacetiminutovce zvrátit zápas, ale Litoměřice držely své hubené vedení pevně. Ke konci třetí třetiny to však hosté zkusili se šesti hráči v poli a Matoušek sledoval počínaní svých spoluhráčů ze střídačky. Taktický tah hostům vyšel a 58sekund před koncem základní hrací doby Havířov srovnal stav zápasu. Strapáč našel na modré čáře volného Marka Růžičku který prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Na řadu přišlo pětiminutové prodloužení, ve kterém měli více ze hry domácí. Rozhodnout mohl Procházka, který se prodral po levém křídle až před Matouška a zkoušel přehodit beton havířovského brankáře, to se mu však nepovedlo. O vítězi zápasu musely rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých se opravdu činili střelci obou týmů. Bonusový bod pro Stadion zařídil Jaroslav Kalla, který proměnil všechny tři svoje nájezdy.

Jan Daneček -HC AZ Havířov 2010

Jeli jsme do Litoměřic a věděli jsme, že to bude přímí souboj o umístění do šestého místa. V zápase proti Prostějovu v minulém kole ve kterém jsme zvítězili, jsme si zajistili umístění do desátého místa, protože stále hrozila hrozba, že v případě porážky se mezi deset nedostaneme. První naše předsevzetí před dnešním zápasem bylo přání uhrát alespoň jeden bod, abychom měli v předkole výhodu domácího hřiště. Ústí a Benátky jely dnes za těžkými soupeři, a přesto, že i Ústí vyhrálo na nájezdy v Jihlavě, tak nám zde získaný bod zaručil to, že budeme nejhůře na osmém místě. Samozřejmě, když dáte ze čtyř nájezdů tři góly, tak je smůla, že nevyhrajete. Na druhou stranu domácí dali z pěti nájezdů čtyři branky, takže smůla pro nás.Teď to máme ve své moci a doma nás čeká těžký zápas s Jihlavou. Také bude záležet na tom, jak budou hrát Litoměřice v Budějovicích. Kdyby dnes domácí zvítězili za tři body, tak od nás měli pokoj. Takto se budou muset ještě hodně v Budějovicích snažit. Budou to oba zápasy na ostří nože. Budějovice dnes body také ztratily, takže je budou chtít získat zpět. Uvidíme, co provede Kadaň, i když ta je teď trochu oslabena, protože Chomutov si stáhl jednu svou pětku. Dá se říci, že do poslední chvíle nebude jisté, jak všechno dopadne. My jsme svůj cíl splnili. Chtěli jsme být do desátého místa a teď máme ještě výhodu domácího utkání a můžeme se dostat až na místo šesté. My jsme teď už spokojeni a s Jihlavou se o body popereme. Sehráli jsme s ní vyrovnaná utkání, takže uvidíme.

Jiří Doležal - HC Stadion Litoměřice

Dneska jsme odehráli dobré utkání. Způsob hry, který jsme zvolili byl správný. Bylo to vidět v průběhou prvních dvou třetin. Tím, že jsme vždy o branku vedli, tak jsme soupeře donutili hrát ve třetí třetině více dopředu. Měli jsme problém s jejich nahazováním puků do naší třetiny, kdy se snažili být na puku jako první a ono jim to vycházelo. Nám se naopak nedařilo dostávat puky za jejich branku. Soupeř získal v poslední třetině trochu navrch a vygradovalo to v poslední minutě, kdy se jim podařilo vyrovnat při hře bez brankáře. Vyšlo jim to. Chtěli jsme mít po tomto zápase jistotu tří bodů, ale bohužel to nevyšlo. Trochu se štěstím jsme nakonec vybojovali dva body. Zápas nás dnes bolel a bylo to vydřené. Teď nám chybí ještě malý krůček k tomu šestému místu. Je to teď na nás, jestli to uhrajeme. Je několik variant, jak všechno může skončit. Týmy nad námi ještě hrají o první čtyřku, aby hráli později lehčí soupeře, takže i oni ještě o něco hrají a poslední zápasy si nemohou dovolit vypustit. Je potřeba v Budějovicích uhrát bod a musíme si ho uhrát sami. Měli jsme dost příležitostí, které jsme ale promarnili. Teď nás to strašně mrzí. Pocit z dnešního zápasu mám dobrý. Udělali jsme všechno pro to,aby jsme měli dnes silný tým, což se nám podařilo. I kluci, kteří přijeli dnes poprvé, tak odehráli slušné utkání. Aby vše dopadlo dobře, tak k tomu nám dnes chyběla už pouze jedna minuta. Sestava na středu do Budějovic zůstane skoro stejná. Kluci s námi zůstanou a budeme bojovat dál.