Zápas v Benátkách byl opravdu chudý na góly. Za celý zápas padla jedná jediná branka, kterou vstřelili domácí začátkem druhé třetiny z přesilové hry. Zásah Josefa Skořepy se nakonec ukázal jako vítězný a do konce duelu už žádná branka nepadla. Stadion tak prohrál nejtěsnějším možným výsledkem a z Benátek odjel s prázdnou.

36. kolo

1:0

0:0,1:0,0:0

HC Benátky nad Jizerou - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 25. Skořepa (Říha). Rozhodčí: Petružálek – Kokrment, Toman. Vyloučení: 10:9. Využití: 1:0. Diváci: 263. Střely na branku: 32:22. Průběh utkání: 1:0.

HC Benátky nad Jizerou: Schwarz – Plutnar, Říha, Pálek, Pabiška, Jandejsek, Ulrych, Beránek – Miškovský, Skořepa, Špaček – Hrníčko, Plodek, Víšek – Dlouhý, Mikyska, Psota – Skalický, Jonák, Krejčík – Bittner.

HC Stadion Litoměřice: Přikryl – Šulc, D. Bílek, Míka, Plášil, Špelda, Kolář, Mikliš, Málek – V. Bílek, Kalla, Dvořáček – Novák, Švagrovský, Ondráček – Volek, Jarůšek, Procházka – Schwamberger, Doležal, Racek.

Ačkoliv libereckou kabinu momentálně vyprázdnila reprezentační přestávka, mnoho tygřích posil mezi Benátkami k vidění nebylo. Litoměřičtí se od úvodního buly do svého soupeře zakousli. Ve vystupňování jejich tlaku jim pomohla i klasická početní výhoda. Benátky tedy zakusily během několika úvodních minut před Schwarzem krušné chvilky. Pak se ale pomyslné misky vah začaly vyrovnávat a hra se přelévala ze strany na stranu, kde však k vyloženým šancím měla obě mužstva daleko. Z Benáteckých byl ve slušné pozici Plutnar, který od modré vypálil na Přikryla, jeho střela ale skončila v lapačce. Vítězslav Bílek zřejmě v paměti dobře uchoval poslední vzájemný duel, kdy Benátkám nastřílel pět branek. V druhé části první třetiny totiž opětovně kouzlil s pukem, když benáteckou obranou projel jako nůž máslem. Scházelo mu jen úspěšné zakončení. Na druhé straně na sebe roli kouzelníka o chvíli později vzal Matěj Psota, jenž pěknou kombinaci Benáteckých dekoroval ostrou střelou nad lapačku. Ani to, ale ani nebezpečné protiútoky Stadionu k úvodní trefě utkání během první dvacetiminutovky nevedly.

Vysoké herní tempo, bojovnost, rychlé a pohledné akce nechyběly ani ve druhé třetině. V 25. minutě ztrestal Josef Skořepa faul hostí, po kterém na ledě pár vteřin zůstal ležet benátecký Víšek. Ještě donedávna benátecký kapitán tečoval ránu Jiřího Říhy z mezikruží. Benáteckým úvodní trefa zvýšila herní apetit. Ti se tak nadále tlačili před Přikryla. Když ale za delší konec provazu zrovna tahal soupeř, byl to Schwarz v bráně, který ukázal svou pohotovost a vždy bleskově zasáhl. Ve vlastním oslabení si samostatný výjezd až před Přikryla dovolil Hrníčko, bránu však minul. Další atraktivní moment divákům naservíroval Jan Plodek, který se ve středním pásmu zmocnil kotouče a uháněl na Přikryla. V prostoru před ním si mazácky počkal na dojíždějícího Hrníčka, ten ale poloodkrytou bránu znovu přestřelil. Krátké nadšení hostí, menší bitku a především několik vyloučení měla za následek kontroverzní situace v závěru druhé části, kdy až po odpískání dopravil puk za Schwarzova záda jeden z hostí. To nebylo vše. Benátecké v závěru třetiny čekaly před Schwarzem horké chvilky i nadále. Ty vyvrcholily dvojnásobnou početní výhodou hostí, kterou Stadion promarnil, a Benátečtí těsné vedení 1:0 před začátkem třetí části uhájili.

Podobným scénářem pokračovala i závěrečná část utkání. Její průběh opět zdobily pěkné akce, jak ve hře 5 na 5, tak při přesilových hrách. Zejména v nich se Litoměřičtí silou parního válce tlačili před Schwarze. Ten jako stroj likvidoval jeden pokus hostí za druhým a pro domácí představoval v bráně jistotu. Pokořit vynikajícího Schwarze se v přesilové hře nepodařilo ani Vítězslavu Bílkovi, který dostal do jízdy šikovnou přihrávku a mohl zakončit nad jeho beton. Benátecký gólman se ale k levé tyči hbitě přemístil a včas zakročil. S ubývajícími minutami vrcholil tlak ale i nervozita Litoměřic, které cítily nutnost vyrovnat. Ty se v závěru na dvě minuty vlastním prohřeškem vyhnaly z útočného pásma a na koni byli opět domácí. Blízko gólu do prázdné, jenž by vítězství Benátek pečetil, byl třicet vteřin před koncem Miškovský. Daleko k vyrovnávací trefě neměli ani hosté, kteří se snažili ošemetnou hru bez brankáře přetavit v úspěch. Obětavost domácích a především jistý Schwarz ale dělbu bodů nepřipustili. Benátky tak letos poprvé zdolaly Stadion a vrátily mu fotbalovou porážku z desátého kola.

Filip Pešán (Benátky nad Jizerou): Střetly se dva farmářské týmy. Zápas měl vysokou kvalitu, co se týče držení herního systému i výkonů jednotlivců. Utkání se mi hrozně líbilo, i když padl jen jeden gól, což je ukázka toho, že oba týmy držely systém. Přesto bylo k vidění spousta šancí. Oba brankáři podali výborný výkon. U nás rozhodl fantastický Marek Schwarz.

Jiří Doležal (Litoměřice): Minule jsme tu 1:0 vyhráli, dneska skončil zápas přesně opačně. Na rozdíl od předchozího zápasu nám dnes vůbec nešly přesilové hry. Přesně tohle utkání rozhodlo.