Ani ve třetím zápase nedokázali prostějovští Jestřábi přehrát rozjeté Litoměřice. Stadion do zápasu vlétl ve velkém stylu a první třetinu vyhrál díky brankám Procházky a Bílka. Ve druhé dvacetiminutovce nejlepší litoměřický střelec stihl dokončit svůj hattrick a Halász musel z branky pryč. Jeho místo zaujal Kocián, ale ani ten nedokázal svůj tým podržet a stejně jako jeho kolega dostal čtyři branky. Litoměřice deklasovaly Prostějov na jeho ledě 8:3 a vezou si domu zasloužené tři body.

27. kolo

3:8

0:2, 2:2, 1:4

LHK Jestřábi Prostějov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 27. Kajaba (Meidl, Indr), 40. Sršeň (Duba), 59. Stejskal (Husák, Venkrbec.) – 3. Bílek (Kalla), 19. Procházka (Bílek, Krstev), 28. Bílek (Kalla,Šulc), 30. Bílek(Procházka), 43. Procházka (Kalla), 49. Bílek (Šulc, Kalla), 53. Šulc (Kalla), 58. Šulc (Schwamberger,Volek). Rozhodčí: Doležal - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 9:8 + Karel Plášil (LIT) 10 minut OT z úder do oblasti hlavy a krku. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 1098. Střely na branku: 22:33. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:8, 3:8.

LHK Jestřábi Prostějov: Halász (30.Kocián) – Jedlička, Roupec, Malý, Husák, Řezáč, Skřivánek – Sršeň, Duba, Indra, Meidl, Kajaba, Venkrbec, Stejskal, Luňák, Cienciala, Kindl, Moučka, Kovařík, Černý.

HC Stadion Litoměřice: Král – Krstev, Šulc, Plášil, Míka, Bílek D., Špelda, Málek, Kolář – Procházka, Kalla, Bílek, Doležal, Novák, Švagrovský, Černoch, Volek, Schwamberger, Brandejský.

• Lukáš Majer

1.liga roztočila letošní kolotoč nejrychlejším možným způsobem, proto se nemohl nikdo divit, že již druhé utkání na hřišti Prostějova odehrály Litoměřice. Tým trenérů Doležala a Tvrzníka přijel na Hanou se svými největšími hvězdami, Jaroslavem Kallou a Vítězslavem Bílkem, kteří se později ukázali jako důležití aktéři duelu. Domácí kouč Petr Zachar nasadil do branky opět Tomáše Halázse, který v posledním utkání inkasoval 7 branek.

Ještě než stihla většina fanoušků dosednout na svá místa, začali hosté jasně diktovat tempo hry. Bez odezvy nezůstal jejich nápor, který hned v čase 02:32 byl okořeněn prvním gólem utkání. Jaroslav Kalla poslal kotouč směrem na Halásze, jenž jej pouze vyrazil hokejkou před sebe a pohotový VÍTĚZSLAV BÍLEK otevřel skóre zápasu – 0:1.

Hosté v první třetině stála prokazovali svoji aktivitu, brankář Kališníků Tomáš Král, příliš práce neměl a nepomohly tomu ani přesilové hry prostějovského výběru. Gólové slovo si Litoměřice vzali z rychlé akce v závěru třetiny, kdy krásné přečíslení vyřešil Vítězslav Bílek přesnou nahrávkou na MARTINA PROCHÁZKU, který usměrnil přesně do sítě – 0:2.

Rázem mohlo být s Prostějovem ještě hůře, když vyšší trest dostal Lukáš Duba a Kališníci hráli přesilovku, ale tu domácí výběr, i se štěstím, ubránil.

Jak již to bývá, druhé třetiny mají většinou Jestřábi na domácí půdě pozitivní. Bylo velmi pravděpodobné, že něco takového, se potvrdí i dnes. Lukáš Luňák se natahoval po dorážce v brankovišti, byl faulována, a hosté šli do čtyř. Rychlou přesilovou kombinaci pak zahrál Václav Meidl, když nabídl puk do prostoru na RENÉHO KAJABU, který bez problémů uklidil do sítě – 1:2.

Když to vypadalo, že se prostějovští zvednou, udělal Vladimír Stejskal faul v útočném pásmu a hosté se opět dostali do přesilové hry. Jaroslav Kalla našel križným pasem opět VÍTĚZSLAVA BÍLKA, který s porcí velkého štěstí procedil puk mezi betony Halásze – 1:3. Inkasovaný gól ještě nic neznamenal, Prostějov se tlačil do šancí, ale špatnou přihrávku vystihl Martin Procházka, který poslal do úniku opět VÍTĚZSLAVA BÍLKA a ten chytrou střelou přes nohy obránce upravil na– 1:4. Tohle bylo moc na trenéra Petra Zachara, který poslal do branky Ondřeje Kociána.

Určitou naději na dobrý výsledek vykřesala domácím čtvrtá útočná formace. Lukáše Duba zavezl puk do pásma, možná i trochu na slepo jej hodil do prostoru, tam říhal nikým nehlídaný TOMÁŠ SRŠEŇ, jenž nekompromisně prostřelil Krále – 2:4.

Na začátku třetí části se domácím naskytla šance snížit, Matouš Venkrbec se dostal mezi kruhy, ale ve vyložené šanci selhal. S tímto okamžikem jako by se zbortily poslední akcie Jestřábů na bodový zisk a byl to opět JAROSLAV KALLA, kdo stál na konci pohledné souhry – 2:5. Své hokejové dvojče napodobil o pár chvil VÍTĚZSTLAV BÍLEK, jenž vstřelil čtvrtý gól v utkání o – 2:6.

Domácí výběr se tlačil do šancí, měl zájem hrát, ale prostě kvalita a hra soupeře to příliš nedovolovala. Díky vyloučení Davida Švagrovského se naskytly příležitosti Marku Indrovi, nebo opět Venkrbcovi, ale Král v brance byl připraven. Naopak na druhé straně na co Stadion sáhl, byla branka. JAKUB ŠULC, napřáhl na modré čáře a jeho projektil skončil až v síti – 2:7.

Utkání se pouze dohrávalo, Litoměřice kontrolovaly průběh duelu a byl to stejný hráč, kdo se postaral o osmý gól hostí. Mladíček Daniel Schwamberger našel přesně hůl. JAKUBA ŠULCE, který prostřelil Kociána již po sedmé– 2:8. Gólový účet utkání pak uzavřel domácí VLADIMÍR STEJSKAL, který z vrcholu kruhu uklidil puk do sítě a korigoval tak na konečných – 3:8.

Petr Zachar (trenér LHK Jestřábi Prostějov): Dnešní utkání opět ovlivnil náš katastrofální nástup do zápasu, kdy jsme hned ve 3. minutě dostali první gól a posadili jsme soupeře na koně. Poté především ve druhé části zápasu byly Litoměřice lepší a po zásluze nás přehrály. Dali jsme branku na 1:2, ale v vzápětí faulovali a inkasovali. Stává se nám to celou sezónu a jsou to věci, které lámou celý zápas. Máme tristní bilanci z domácích zápasů a musíme s tím urychleně něco začít dělat.

Daniel Tvrzník (trenér HC Stadion Litoměřice): Myslím si, že dnes bylo jasně vidět komu se daří a na kom je trošku deka. My jsme momentálně ve velké pohodě, především se daří naší první lajně, která to dnes opět potvrdila. Na domácích bylo vidět, že nejsou v pohodě a myslím si, že nám to dnes hodně usnadnili. Již v první třetině bylo vidět, že jsme o kousíček lepší a ty naše dva góly, daly jasný ráz tomu zápasu.