Kališníci se vydali na dlouhý trip do Českých Budějovic, kde začínala série tří venkovních utkání v řadě. Zápas v Budvar Aréně nezačal pro Kališníky dobře a po první třetině šli do šatny s dvoubrankovým mankem. To se jim ani ve druhé dvacetiminutovce nepodařilo smazat, naopak stále narůstalo. Zastavilo se až čísle pět, ale to už byla jednapadesátá minuta. Do konce utkání se ještě Stadionu podařilo zkorigovat skóre, díky trefám Martina Procházky a Jiřího Ryse. To však bylo ze strany hostů vše a odjíždějí tak z jižních Čech bez bodu.

26. kolo

5:2

2:0, 2:0, 1:2

ČEZ Motor České Budějovice - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 15. Rob, 19. Švihálek (Punčochář, Kuchejda), 24. Heřman (Nouza, Straka), 25. Straka (Růžička), 51. Heřman (Nouza, Straka) – 56. Procházka (Švagrovský, Plášil), 58. Rys (Kalla, Krstev). Rozhodčí: Petružálek – Rozlílek, Belko. Vyloučení: 8:6. Využití: 3:2. Diváci: 3945. Střely na branku: 30:31. Průběh utkání: 5:0, 5:2.

ČEZ Motor České Budějovice: Gába – Punčochář, Vráblík, Růžička, Mucha, Chmelíř, Semrád, Parýzek – Kuchejda, Pajič (37. Přibyl), Švihálek – Nouza, Straka, Heřman – Marek, Rob, Boháč - od 52. navíc Švec a Vaniš.

HC Stadion Litoměřice: Král – Krstev, Šulc, Plášil, Míka, D. Bílek, Špelda, Kolář – Rys, Kalla, V. Bílek -Procházka, Novák, Švagrovský - Schwamberger, Černoch, Doležal - Brandejský.

V brance Českobudějovických se letos poprvé představil David Gába. Jihočeši začali i díky početní výhodě aktivně, ale tlak Strakovy formace úvodní brankou neskončil. I hosté zahrozili díky přesilovkám, ale dvacetiletý mladík v domácí svatyni všechny ošemetné situace vyřešil. První branka padla na konci patnácté minuty. Luboš Rob si to z rohu kluziště namířil až před branku, kde protlačil kotouč za záda brankáře Krále. Krátce před závěrem první části byla Budvar aréna podruhé na nohou. Punčochářovo nahození v přesilovce před Králem šikovně tečoval Michal Švihálek a bylo to 2:0.

V úvodu druhé periody měl gól na holi Heřman, ale přihrávka od Straky před prázdnou branku byla nepřesná. Druhá domácí formace však nemusela smutnit dlouho. O chvíli později Straka vysunul do úniku Nouzu, ten si položil brankáře Krále, ale kotouč do branky nedostal. Puk však zůstal volný na brankovišti, kde ho do sítě v poklidu doklepl Martin Heřman. Uběhla další minuta a půl a Budvar aréna už si pomalu žádala pátý gól. V přesilovce totiž Josef Straka na nic nečekal a přes klubko hráčů prostřelil Krále počtvrté. Motor hrál v pohodě a diváci se dobře bavili. Potěšit je musel svým výkonem i David Gába, který si počínal hodně jistě. Po druhé části vedla Rosolova parta o čtyři góly.

Závěrečná třetina už se nesla částečně v duchu exhibice. Hrálo se v poklidném tempu, domácí se nikam nehnali a Litoměřice věděly, že se domů budou vracet bez bodového zisku. Pátý gól padl v 51. minutě a byla to branka výstavní. Straka v přesilovce klasicky hledal před brankou Nouzu, ten ještě posunul kotouč na Martina Heřmana, jenž do prázdné branky zvýšil náskok Motoru. Záhy ještě krásnou střelou trefil Rob spojnici. Částečně smutný mohl být nakonec David Gába, který pět minut před koncem přišel o čisté konto. Litoměřice v přesilovce vykombinovaly domácí obranu a Martin Procházka střílel do skoro odkryté branky. Dvě minuty před koncem ještě v další přesilovce snížil střelou z mezikruží Jiří Rys, ale to bylo ze strany hostů vše. Motor tak porazil Litoměřice 5:2 a přiblížil se jim v tabulce na dva body.

Petr Rosol (ČEZ Motor České Budějovice): „Na Litoměřice jsme se připravovali, jelikož hrají výborně, hlavně jejich první útok, který dělá většinu výsledků. Pětapadesát minut jsme hráli perfektní hokej, závěr jsme si ale zbytečnými vyloučeními pokazili, přestali jsme bruslit a inkasovali dva góly. Naše výhra je každopádně zasloužená. Gába chytal při své premiéře velmi dobře. Pokud bude v sobotu zdravý, znovu nastoupí.“

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Svými individuálními chybami jsme domácím nabídli laciné góly. Důslednost, která nás v minulých utkáních zdobila, tentokrát chyběla. I když jsme se na oslabení připravovali, špatně jsme je odbránili. Určitě to byl z naší strany nepovedený zápas.“