Severočeské derby opět patřilo Litoměřicím. Stadion lépe vstoupil do zápasu a po brankách Procházky a Jarůška vedl po první třetině rozdílem dvou branek. Po první přestávce přidal třetí zásah Litoměřic kapitán Martin Novák. Slovan se poprvé prosadil poprvé až ve třetině zásluhou Roubíka a těsně před koncem zápasu ještě zkorigoval skóre Merta. Stadion si tak z Ústí nad Labem odvezl tři body za výhru 3:2.

24. kolo

2:3

0:2, 0:1, 2:0

HC Slovan Ústí n.L. - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 43. Roubík (Tůma, Kolafa), 58. Merta (Kloz) – 4. Procházka (Šulc, Bílek), 5. Jarůšek (Hašek, Míka), 22. Novák (Krstev, Kalla). Rozhodčí: Jílek – Beneš, Kreuzer. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1631. Střely na branku: 22:36. Průběh utkání: 0:3, 2:3.

HC Slovan Ústí n.L.: Petrásek – Holomek, Kolafa, Vágner, Brož, Smetana, Černý "A", Zdvořáček – Rod, Roubík "A", Tůma – Pořický, Kloz "C", Baránek – Přeučil, Gengel, Merta – Kuchynka, Suchan, Markulinec

HC Stadion Litoměřice: Přikryl – Krstev, Šulc "A", Plášil, Míka "A", Bílek, Špelda, Kolář, Málek – Procházka, Kalla, Bílek – Jarůšek, Hašek, Novák "C" – Schwamberger, Černoch, Doležal – Ondráček, Brandejský

Do zápasu vstoupily lépe Litoměřice, které se ve čtvrté minutě ujaly vedení zásluhou Martina Procházky, který jemnou tečí usměrnil kotouč za záda Michaela Petráska po střele Jakuba Šulce od hranice ofenzivního pásma. Gól padl v signalizované výhodě hostů. Netrvalo dlouho a za pětatřicet sekund se hokejisté Stadionu radovali znovu. Z bezprostřední blízkosti se bekhendem prosadil Richard Jarůšek, jenž poslal svěřence Jiřího Doležala a Daniela Tvrzníka do dvoubrankového vedení.

Domácí mohli snížit nepříznivý stav v minutě jedenácté, kdy Martin Baránek orazítkoval pouze tyč. Také Stadion si vytvořil několik zajímavých brankových příležitostí, proti ale stál hájce ústecké svatyně.

Také úvod prostřední dvacetiminutovky se vydařil více hostům. Již po osmdesáti devíti vteřinách hry překvapil kapitán Martin Novák z pravého kruhu maskovaného muže v ústeckém brankovišti. O pět minut později měl Slovan k dispozici čtyři minuty dlouhou početní výhodu, když dvojitý menší trest za vysokou hůl inkasoval od hlavního rozhodčího Jana Jílka útočník Jaroslav Hašek. Oslabení hosté bez větších potíží přečkali, Petr Přikryl nijak výrazně zasahovat nemusel.

Zbytek druhé části kromě další přesilové hry Ústí nad Labem zajímavé momenty nenabídl. Do šaten odcházely celky za stavu 0:3 z pohledu domácích.

Kvůli nedisciplinovanosti Stadionu si v početní převaze zahráli znovu žluto-modří. Ve čtyřicáté druhé minutě se v předbrankovém prostoru zjevil Jakub Pořický, jenž pálil jen do gólmana Petra Přikryla. V minutě následující se do černého zapsal kanonýr Slovanu Jaroslav Roubík, jenž se zapsal do černého po výstavní ráně z pravého kruhu do horního růžku.

Zbytek třetí třetiny nabídl ještě několik šancí, v závěru utkání ještě zdramatizoval přesným střeleckým pokusem pod lapačku David Merta. Slovanu k vyrovnání nepomohl time-out ani následná power-play. Tři body po výhře 3:2 si tak odváží z Ústí nad Labem hokejisté Litoměřic.