Zcela jasný průběh mělo dnešní utkání, ve kterém Stadion přivítal soupeře od řeky Jizery. Už po první třetině díky hattricku Vítězslava Bílka vedli domácí nad soupeřem 3:0. Po první přestávce sice hosté snížili, ale tempo v zápase dále určoval Bílek, který soupeři vstřelil další dvě branky a stal se tak jediným litoměřickým střelcem v zápase s úctyhodnými pěti zásahy.

23. kolo

5:2

2:0, 2:1, 1:1

HC Stadion Litoměřice - HC Benátky nad Jizerou

Branky a nahrávky: 5. Bílek (Kalla, Rys), 17. Bílek (Kalla, Šulc), 23. Bílek (Kalla, Šulc), 31. Bílek, 59. Bílek (Rys, Kalla) – 26. Skořepa, 45. Pálek (Derner, Mikyska). Rozhodčí: Smitka – Jílek, Šperl. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 700. Střely na branku: 33:33. Průběh utkání: .

HC Stadion Litoměřice: Král – Šulc, Krstev, Míka, Plášil, Špelda, D. Bílek, Málek, Kolář – V. Bílek, Kalla, Rys – Schwamberger, Švagrovský, Novák – Z. Doležal, Jarůšek, Procházka – Brandejský.

HC Benátky nad Jizerou: Schwarz – Derner, Plutnar, Pabiška, Jandejsek, Niko, Pálek, Beránek – Vlach, Škořepa, Jonák – Víšek, Mikyska, Hrníčko – Krejčík, Miškovský, Vařecha – Bittner, Havlas, Maďar.

Úvodní minuty utkání patřily spíše hostujícímu celku z Benátek. Nejprve Král i trochu se štěstím vyrazil střelu Víška koncem hole a z následné buly musel zasahovat proti tvrdé ráně Mikysky. Domácí brankář dokázal podržet svůj tým skvělými zákroky a ten se mu odvděčil vstřelenou brankou. Kalla krásnou žabkou vyslal do úniku Vítězslava Bílka, který rychlou střelou nad beton překonal Schwarze.

Poté se v dobré palebné pozici ocitl Procházka, který po individuální akci a následné přihrávce Zdeňka Doležala zakončoval z první, Schwarz se ale stihl přesunout a vytěsnil jeho střelu. Na druhé straně se Král zapotil při dorážce Vařechy, které předcházela skrytá střela Pabišky. Benátky své šance nedokázaly prostě proměnit, za to tandem Kalla Bílek opět zaúřadoval v přesilové hře, když prvně jmenovaný našel před bránou osamoceného Vítězslava Bílka jenž uklidil kotouč za bezmocného Schwarze.

Po první přestávce litoměřický ostrostřelec dokončil svůj čistý hattrick! Kalla z poza brány přihrál k tyči Vítězslavu Bílkovi, jenž bez problémů uklidil kotouč do prázdné brány. Hostům se poté povedlo snížit stav utkání a to ve vlastním oslabení. Josef Skořepa se zmocnil kotouče, objel branku a pohotově zasunul kotouč do brány. V oslabení se poté prosadily i Litoměřice a opět u toho byl člen elitní litoměřické formace Vítězslav Bílek, který zachytil rozehrávku hostí, obhodil si benátskou obranu a v samostatném úniku se nemýlil.

Úvodem třetí tetiny Benátky podruhé v zápase skórovaly. Roman Pálek vystřelil od modré čáry a Královi kotouč propadl smolně mezi rukou a tělem. Benátky za stavu 4:2 ještě zkusily překvapit litoměřický tým odvoláním brankáře. Gól se jim však vstřelit nepodařilo a naopak popáté v utkání inkasovaly. Rys zavezl kotouč do útočného pásma, přenechal jej Vítězslavu Bílkovi, který trefil odkrytou hostující klec. Benátky odjely z Litoměřic bez bodů.

Jiří Doležal – HC Stadion Litoměřice

Dnes jsme hráli pouze na tři útoky, a i když jsme vyhráli, tak já v naší hře najdu vždy nějakou chybičku. Je to tím, že chceme být až moc dokonalí. Dnes jsme odehráli zápas velmi dobře, ať do útoku nebo dozadu. Všichni hráči dnes plnili to, co jsme chtěli. Myslím si, že to bylo kvalitní utkání. Ve třetí třetině nastala před naší brankou situace, kdy nám propadl puk do branky. Těchto situací bývá při zápase spousta a dost často jsou tyto puky zablokovány. Dnes nám tam ten jeden propadl. Benátky se samozřejmě snažily nastřelovat puky na naší branku, ale my jsme hráli dobře a puky dostávali docela rychle ven ze třetiny. Pár situací tam bylo, kdy to hořelo, ale celkově jsme odehráli zápas výborně. Za stavu čtyři ku dvěma nám rozhodčí odpustili jeden faul. Tam by mohla přijít obava o výsledek utkání, kdyby došlo k vyloučení a Benátky snížily. I v Mostě jsme se snažili a bojovali až do poslední minuty o body, ale to bylo jiné utkání. Bylo to utkání urputný a ne tak hokejový jako dnes. Teď nás čeká utkání v Ústí nad Labem a my máme dost posílené sebevědomí. V Ústí asi nastoupí také trochu jiná sestava než dnes.

Vladimír Čermák - HC Benátky nad Jizerou

Střetli jsme se s kvalitním soupeřem, kterému jsme byli po celý zápas rovnocenným partnerem. Bohužel jsme vytvořili v defenzivě spoustu chyb, které Litoměřice potrestaly. I my jsme měli dostatek příležitostí, ale opět se prokázalo, že nás trápí jejich proměňování. To se nakonec ukázalo jako rozhodující, a tak jsme odjeli bez bodu.