Stadion přivítal na svém ledě Rytíře z Kladna a bylo se na co koukat. Utkání navštívilo 1650 diváků, což je nejvíc v letošní sezóně. V zápase bylo k vidění nespočet šancí na obou stranách, hra se přelévala od jedné branky k druhé a padlo devět branek. Jednoduše řečeno byla to reklama na hokej. O branky domácího týmu se postarali Vítězslav Bílek, který se stejně jako Dvořáček trefil dvakrát a jeden gól si připsali Novák a Švagrovský. Stadion si tedy připsal další výhru a cenné tři body.

7. kolo

6:3

1:0, 2:2, 3:1

HC Stadion Litoměřice - Rytíři Kladno

Branky a nahrávky: 3. Bílek (Dvořáček), 24. Dvořáček (Plášil, Doležal), 35. Dvořáček (Černoch, Špelda), 52. Novák (Šulc), 54. V.Bílek (Kalla, Rys), 58. Švagrovský (Novák, Chlapík) – 23. Kolářík (Redlich, Dalecký), 39. Růžička (Eberle), 54. Dalecký (Redlich, Lukáč). Rozhodčí:Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. Diváci: 1650. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 6:3.

HC Stadion Litoměřice: Král (Přikryl) – Krstev, Mikliš, Šulc, Bílek D., Míka, Špelda, Kolář, Plášil – Bílek V., Kalla, Rys – Novák, Švagrovský, Chlapík – Ondráček, Procházka, Doležal T. – Doležal Z., Černoch, Dvořáček.

Rytíři Kladno: Chábera (Vladař) – Růžička, Kania, Kehar, Kužel, Kolářík, Chalupa – Eberle, Havlíček, Rudovský – Tenkrát, Melka, Hořava – Redlich, Pitule, Dalecký – Lukáč, Strnad.

Začátek utkání patřil Stadionu, už jen proto, že skóre utkání otevřel ve třetí minutě pohotový Vítězslav Bílek, jenž dorazil kotouč po tvrdé střele Dvořáčka. Poté dostalo Kladno šanci vyrovnat při početní výhodě. Ta se ovšem vůbec nepovedla podle jejich představ, jelikož se nedostali na delší dobu do útočného pásma. Možnost navýšit náskok si vytvořili Kališníci v deváté minutě, kdy Ondráček hledal T. Doležala, ke kterému se přihrávka nedostala, protože obránce Kladna srazil kotouč přímo na Cháberu, jenž měl co dělat, aby na změnu směru puku zareagoval. Největší šanci Rytířů měl Růžička, který se dostal do samostatného úniku, ale jeho bekhendová střela neměla potřebnou razanci. Další příležitost domácích si vytvořil Procházka po úniku podél levého mantinelu a trefil Cháberovo rameno. Při Královi stáli všichni svatí, když ho trefila skrytá střela Tenkráta z levého bodu pro vhazování.

V úvodu druhé části byli opět aktivnější Kališníci, ale zahazovali jednu šanci za druhou. To se jim vymstilo ve třiadvacáté minutě, kdy se prosadil Václav Kolářík. Ovšem přišla okamžitá odpověď z hole Davida Dvořáčka, který tečoval prudkou střelu Plášila. Diváci v Kalich Aréně šíleli a bavili se. Jedním z důvodů byla střela Švagrovského, kterou se štěstím ramenem vytěsnil Chábera mimo branku. Diváci byli také hodně slyšet po hitu Šulce na Růžičku, po kterém celé Kalich Aréna tleskala. Při přečíslení dva na jednoho Černoch zvolil střelu a dojíždějící David Dvořáček doklepl kotouč ležící na brankové čáře. Chvíli poté dostali Rytíři výhodu jednoho muže v poli, avšak do obrovské šance se dostal Dvořáček, jenže jeho bekhendový blafák přečetl Chábera a vychytal jej. Poslední branku ve druhé třetině vstřelil David Růžička, jehož střelu Král vůbec neviděl a zapadla přesně k levé tyči.

Na začátku poslední periody se do velké šance dostal Chlapík po přihrávce Švagrovského, ale beton Chábery byl rychlejší. Kladenští se snažili zvrátit vývoj utkání na svojí stanu, bohužel pro ně v bráně domácích stál Tomáš Král. Celé utkání však dostalo nový rozměr ve dvaapadesáté minutě, kdy během minuty a osmapadesáti sekund padly hned tři branky. O první se postaral Martin Novák, jenž tečoval střelu Šulce od modré čáry. Rytíři nenechali na svou odpověď dlouho čekat a ve čtyřiapadesáté minutě se trefil Jan Dalecký, když vymetl šibenici domácí klece. Dvoubrankový náskok vrátil Stadionu Vítězslav Bílek po kombinaci se svými spoluhráči z útoku a z bezprostřední blízkosti prostřelil Cháberu. Po této brance už Litoměřice Kladno k ničemu nepustily, naopak přidali další branku. Novák z rohu kluziště hledal před bránou Chlapíka, který se však kotouče nedotkl a prošel až na druhou stranu, na hůl Davida Švagrovského, jenž z první poslal kotouč Cháberovi mezi betony. Kališníci si tak připisují cenný skalp ex extraligového týmu a zároveň další tři body do tabulky první ligy

Jiří Doležal- trenér HC Stadion Litoměřice

Dnes se hrál hezký hokej, jak pro nás trenéry, tak i pro diváky. Vše, co jsme chtěli hrát, tak v naší hře bylo. Bylo vidět, že i diváci to dnes opět ocenili. Byla nádherná atmosféra, a tak by to mělo být v každém domácím utkání. Hra měla hodně vysoké tempo a byli jsme z toho všichni dost překvapeni. Věděli jsme, že Kladno nemá kompletní soupisku, tak jsme s nimi to vysoké tempo chtěli hrát. Možná se nám to i vyplatilo. Hráli jsme na čtyři kompletní pětky a bylo to znát. Jsem rád, že jsme si ověřili, že jsme schopni v tomto tempu hrát a že to umíme.

Jiří Čelanský – trenér Rytíři Kladno

Chtěl bych pogratulovat domácím, protože podali velice dobrý výkon. Neočekávali jsme tento způsob hry, který byl plný soubojů a bruslení. Nechci říci, že bychom se s tím nedokázali vyrovnat, ale dělalo nám to problémy. My jsme trochu zklamali v koncovce. Chtěl bych poděkovat hráčům za pobrý výkon, ale opravdu nyní nedáváme branky.