Ve druhém ligovým kole Litoměřice zajížděly na led Pirátů z Chomutova, kde však narazily na dobře připravený domácí tým. Chomutov poslal do vedení Moore, ale Rys dokázal ihned odpovědět. Branky v utkání poté přidali pouze domácí, když se prosadili Dušek a Kämpf. Piráti potvrdili roli favorita a na domácím ledě zvítězili 3:1.

2. kolo

3:1

2:1, 1:0, 0:0

Piráti Chomutov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 10. Moore (Dušek), 16. Dušek (Hovorka), 34. Kämpf – 11. Rys (Kalla, Bílek). Rozhodčí: Sýkora – Jílek, Šperl. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 2613. Střely na branku: 25:20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

Piráti Chomutov: Kopřiva – Drtina, Koma, Scalzo, Rutta, Skinner, Rýgl, Šulák – D. Kaše, Růžička, Hovorka – Květoň, Dušek, Moore – Hřebejk, Kämpf, O. Kaše – Sinisalo, Gajovský, McGregor.

HC Stadion Litoměřice: Přikryl – D. Bílek, Krstev, Plášil, Míka, Mikliš, Šulc, Kolář, Špelda – Rys, Kalla, V. Bílek – Novák, Chlapík, Ondráček – Procházka, Schwamberger, Dvořáček – T. Doležal, Antončík, Švagrovský.

Na začátek zápasu připravil první šanci David Kaše, který po křídle pronikl do útočné třetiny a prověřil Přikryla střelou do jeho náruče. Posléze zahrozil otočkou zpoza brány Hřebejk, brankář Stadionu byl však připraven a puk vytečoval. Šanci měl i Scalzo, ale ani on nadvakrát neprostřelil gólmana. Na první branku letošního prvoligového ročníku si musela slušně zaplněná SD ARÉNA počkat až do 10. minuty, kdy puk za záda Přikryla dostal GREG MOORE – 1:0. Jenže odpověď Stadionu přišla záhy. V přesilovce se u tyčky zjevil JIŘÍ RYS a poslal puk do horního růžku branky – 1:1.

Hra pokračovala po krátké pauze, kterou zapříčinili hostující fanoušky, po jejichž oslavách zůstali konfety na ledě. Šanci si poté, co byl zápas opět v plném proudu, vypracoval Rutta. Sám před bránou poslal puk nad bránu. Na druhé straně zahrozil střelou Dvořáček, Kopřiva vyrážel. Gólovou radost si chvíli poté zopakovali domácí. ANTONÍN DUŠEK ujel obraně a prostřelil Přikryla – 2:1. Navýšit se vzápětí pokusil Hřebejk, brankář ale podržel kotouč. Za Stadion zahrozil Chlapík, avšak na Kopřivu rychlou střelou nevyzrál. Skóre se do konce třetiny tedy nezměnilo.

Do druhé třetiny si Piráti přenesli přesilovku a v ní potrápili soupeře, ovšem své vedení nenavýšili. Hra dostála navýšení tempa. Příliš se nepřerušovalo a do útoku se odvažovali i hosté. Rys po jedné z rychlých rozehrávek nastřelil tyč. Ostrou střelu Plašila poté musel pokrýt Kopřiva. Kýženého vyrovnání se Litoměřice nedočkali ani v přesilovce, kterou Chomutov srdnatě ubránil. V polovině třetiny se pak ke střele z mezikruží dopracoval Hřebejk. Puk po odrazu dorazil k Přikrylovi, který s klidem zasáhl.

Velkou šanci měl Ondřej Kaše. Po jeho střele poskakoval puk na brankové čáře, ale litoměřický obránce zakročil na poslední chvíli. Z chomutovských hokejových „dvojčat“ byl úspěšnější DAVID KÄMPF. Po chybné rozehrávce Litoměřic se rozjel na bránu, položil si Přikryla a poslal kotouč do odkryté sítě – 3:1. Litoměřice se nevzdávali a Antončík mohl snížit, ale trefil opačnou stranu síťoviny. Vzápětí na druhé straně trefil tyč Ondřej Kaše. V oslabení se poté zjevil před bránou Květoň, mířil doprostřed brány, tedy do náruče brankáře.

Třetí třetinu střelecky zahájil Procházka, jehož pokus prolétl podél chomutovské klece. Střelu zkusil i mladý David Kaše, tu však zblokovala obrana. Hru poté přiostřil nevybíravý zákrok Procházky na Sinisala. Rozhodčí vše vyhodnotili jako zásah do oblasti hlavy a krku a provinilec obdržel dvě minuty a deset minut osobního trestu. Přesilovou hru ale Piráti nechali nevyužitou.

Kvalitní hrou se prezentovala první formace domácích. David Kaše našel Růžičku a ten tvrdou střelou doprostřed brány nechal vyniknout Přikryla. Poté si Sinisalo dovolil hokejovou parádu alá Forsberg a jen beton brankáře jej připravil o gólovou radost. Posléze se do zajímavých situací dostávaly oba týmy, jenže koncovka obou celků postrádala přesnost. Litoměřice měli i možnost snížit během přesilovky. S tou však nenaložili nejlépe. Zápas se tak dohrál v nezměněném stavu a tři body zůstali Pirátům.