Stadion v Olomouci narazil na nejlepší defenzivní hraz první ligy a proti domácím Kohoutům se nedokázali litoměřičtí střelci ani jednou prosadit. Domácí o své výhře rozhodli již během prvního dějství, kdy do litoměřické branky vstřelili hned tři góly. Svůj střelecký účet Mora postupně navyšovala a nakonec do sítě Severočechů nasázela šest branek. Kališníci se tak vracejí domu bez bodů.

43. kolo

6:0

3:0, 2:0, 1:0

HC Olomouc - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 6. Diviš (Vodný), 13. Vodný (Knotek, Diviš), 20. Pekr (Kindl, Matuš), 37. Kindl (Drtil, Staněk), 38. Herman (Kucharczyk, Kadela). Rozhodčí: Talpa – Štětina D., Štětina J. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 951. Průběh utkání: 6:0.

HC Olomouc: Halász – Cartelli, Ondrušek (C), Janáček, Jaroměřský, Drtil, Staněk, Kadela – Pekr, Kindl, Matuš – Kucharczyk, Herman, Selingr – Diviš, Knotek, Vodný – Heža.

HC Stadion Litoměřice: Král (41. Přikryl) – Žovinec, Kolář, Drábek, Husák, Šulc, Míka – Budinský, Koudelka, Čermák – Novák, Bahenský, Hašek (C)– Bajaruns, Rubeš, Švagrovský – Racek, Z. Doležal.

V rámci 43. kola vyzvala na domácím ledě Olomouc páté Litoměřice. Utkání slibovalo zajímavou podívanou, Kohouti od nového roku padli pouze třikrát a pokaždé jen o gól. I Kališníci se mohli chlubit slušnou formou, když poznali hořkost prohry v roce 2014 jen třikrát. Předpokladům zpočátku odpovídal i obrázek na ledě.

Hned v úvodu ohrozili branku Mory hosté, odraženého puku po střele Bahenského si ale včas všiml Kadela a kotouč uklidil do bezpečí. O chvíli později to zkoušel i Doležal, před jeho nebezpečnou střelou ale sklapl olomoucký strážce svatyně betony včas. Hostující Čermák měl hned několik šancí zapsat se mezi střelce, s tím ale olomoucký maskovaný muž nesouhlasil.

Poté se však slova ujali domácí a podle známého rčení „můj dům, můj hrad“ začali hostujícímu celku dokazovat, kdo je vlastně ve vymrzlé plecharéně pánem. Jako první rozsvítil červené světlo za bránou Litoměřic Richard Diviš , který se k puku dostal za bránou, mezi hostujícími hráči projel až před Krále a střelou po zemi mezi betony mu nedal šanci.

Pokračovalo se i nadále ve vyrovnané hře, ale pouze na chvíli. Litoměřice se snažili jednogólové manko dohnat a byly aktivnějším týmem. Paradoxně se ale z dalšího gólu znovu radovali domácí, když druhý gól do sítě Litoměřických poslal Michal Vodný . O chvíli později se do velké šance dostal David Švagrovský, na domácího brankáře si ale nepřišel. Pár sekund před koncem znovu zvedali ruce nad hlavu znovu Kohouti, když Matěj Pekr střelou z mezikruží prostřelil hostujícího gólmana pod lapačkou.

Druhá dvacetiminutovka byla, co do počtu velkých příležitostí mnohem bohatší. Už pár sekund po začátku se ve velké šanci ocitl Bahenský a Hanáci měli velké štěstí. Jeho pokus totiž skončil mimo olomouckou branku. O necelou minutu později to na druhé straně Jaroměřský, proti jeho pokusu ale zasáhl Král. Bahenský byl ale na ledě k nepřehlédnutí, stejně tak ale brankář domácích. Svého spoluhráče pak zkoušel napodobit i Koudelka, ani ten ale strážce hanácké svatyně překonat nedokázal.

Čtyři minuty před koncem, když už to vypadalo, že se v prostřední části fanoušci na zimním stadionu v Olomouci nedočkají, znovu úřadovali Hanáci. Nejdříve si kotouč prohodil Denis Kindl s Tomášem Drtilem a první jmenovaný mířil přesně do levého růžku. Olomoučtí tak využili jedinou, a to čtyřminutovou přesilovku. Necelou minutu poté se rozvlnila sít Litoměřic znovu, když střelou nad vyrážečku překonal gólmana hostů Jakub Herman .

Pátý gól vyhnal z klece Tomáše Krále a do poslední třetiny nastoupil Petr Přikryl. Litoměřice se rozhodně nehodlaly vzdát a v prvních minutách závěrečné části to zkoušeli z různých míst. Ani Čermákův pokus, ani spolupráce Švagrovského s Drábkem ale gólem neskončila. V polovině poslední periody ale znovu udeřili domácí. Jan Jaroměřský svou ranou od modré prostřelil všechno, co mu stálo v cestě a pokazil tak čisté konto i Přikrylovi.

Své štěstí zkoušel pár chvil po šesté vstřelené brance i Kucharczyk, zkušený hráč Mory ale minul odkrytou klec. Červenobílí se dál hnali za dalšími góly, střelci Mory ale byli nejspíš příliš zbrklí a téměř pětiminutové ostřelování litoměřické branky se nesetkalo s úspěchem. To šance hostů a především aktivního Zdeňka Bahenského likvidoval Halász. I když výsledek na světelné tabuli napovídal tomu, že je v podstatě dohráno, Kališníci zůstávali aktivními. Jejich snahu alespoň pokazit Halászovi čisté konto ale znesnadnilo ještě jedno vyloučení tři minuty před koncem utkání.

Litoměřice si tak domů odvezly vysokou porážku 0:6, výsledek byl ale pro hosty až příliš trpký. Herní projev obou celků byl totiž po většinu zápasu vyrovnaný, Kohoutů se ale drželo střelecké štěstí nebo úřadoval výborný Halász, který tak přidal další, už sedmou nulu do své sbírky čistých kont.

Petr Fiala (HC Olomouc): Pro hosty to bylo asi hodně kruté, protože šance měli. Ale my jsme opravdu měli v první třetině čtyři situace, ze kterých mohl padnout gól. My jsme tři dali, takže produktivita byla veliká. Druhou třetinu jsme odehráli špatně, hlavně v obranném pásmu, hosté toho ale naštěstí nevyužili. Tam nás podržel brankář. Ta třetí část se hrála v nejvyšším tempu z obou stran. Vypadalo to, že mělo utkání jednoznačný průběh, ale určitě ne. My jsme hráli dopředu velice dobře, ale v obraně to není ono. V dalších zápasech budou hrát hráči, kteří jsou ještě k dispozici, to znamená Jakub Lehečka, který hraje v Novém Jičíně a Olda Heža, který ten prostor zatím nemá, protože jsme nechtěli nechávat nikoho dlouho sedět a nechtěli jsme ty trhat lajny.

Jiří Doležal (HC Stadion Litoměřice): Musím poblahopřát domácím, protože podali skvělý výkon. Když vezmu tu první třetinu, udělali jsme asi dvě nebo tři chyby, které domácí potrestali, sehráli přesilovku, kterou využili, takže 3:0 asi zaslouženě vedli. Ve druhé třetině jsme chtěli něco změnit, a to se nám povedlo. Chtěli jsme o výsledek ještě bojovat, ale měli jsme smůlu a dostali jsme čtvrtý gól. Pak přišlo čtyřminutové vyloučení za sekání, kde nevím, kde to rozhodčí viděli, ale dostali jsme další dvě branky a to utkání bylo vlastně rozhodnuté.