Litoměřice na domácím ledě sehrály vyrovnaní utkání s lídrem soutěže z Mladé Boleslavi. Stadion se dostal do vedení, kdy přesilovou hru využil Hrbas střelou od modré čáry. Hosté dokázali ihned vyrovnat zásluhou Jarůška a do vedení Bruslaře poslal Nouza. O vyrovnávací branku Litoměřic se postaral kapitán domácích Jaroslav Hašek a opět to bylo z přesilové hry. Vítěznou branku utkání, si připsal Toman a Bruslařský klub si tak z Kalich Areny odvezl tři body.

42. kolo

2:3

1:1, 1:2, 0:0

HC Stadion Litoměřice - BK Mladá Boleslav

Branky a nahrávky: 14. Hrbas (Šulc, Čermák), 32. Hašek (Míka) – 15. Jarůšek (Klimenta, Broš), 27. Nouza (Mikulík, Pabiška), 38. Toman (Němeček, Broš). Rozhodčí: Souček – Šperl, Zíka. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1420. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

HC Stadion Litoměřice: Přikryl – Šulc, Hrbas, Míka, Husák, Drábek, Žovinec, Málek, Kolář – Čermák, Koudelka, Suja – Novák, Hašek, Chlapík – Budínský, Bajaruns, Škop – Doležal, Rubeš.

BK Mladá Boleslav: Valent – Němeček, Toman, Ovčačík, Jindra, Meland, Bohunický, Kurka – Nouza, Mikulík, Pabiška – Jarůšek, Broš, Klimenta – Marek, Vrbata, Kubica – Lenc, Starý, Musil.

Favorité z Mladé Boleslavi vstoupili do utkání velmi aktivně a od začátku se snažili mít převahu na ledové ploše Kalich Areny. Litoměřice se však nenechaly jen tak snadno zatlačit do obranného pásma a hrozily rychlými výpady na branku Valenta. Hosté se mohli dostat do vedení velmi brzo, střelu Broše v před brankovém prostoru však Přikryl s přehledem dokázal zlikvidovat. První branky začaly padat až v druhé polovině první třetiny a jako první se prosadili domácí z přesilové hry. První střelu Marka Hrbase sice dokázal obránce zblokovat, ale druhá dělovka litoměřické obránce prosvištěla za záda Valenta.

Radost z vedení Stadionu vydržela pouhou minutu. Klimenta nahodil kotouč před brankáře Přikryla, kde svojí hokejku přesně nastavil Richard Jarůšek, který tečoval kotouč k levé tyči litoměřické branky. Po první přestávce se Mladá Boleslav dostala do vedení v zápase. Mikulík vyslal do úniku Tomáše Nouzu a nejlepší střelec 1. ligy se svojí kličkou na Přikryla vyzrál. Domácí po druhé inkasované brance měli možnost srovnat z dvojnásobné početní výhody, ale tu nevyužili a Bruslářský klub stále držel hubené vedení.

Vyrovnat se Litoměřicím přece jen podařilo v polovině utkání a opět to byla branka z přesilové hry. Litoměřická formace tak dlouho kombinovala, až se k puku dostal kapitán domácích Jaroslav Hašek, který našel mezeru mezi tyčkou a betonem brankáře Valenta. Bruslaři poté dostali také šanci zahrát si dvojnásobnou přesilovku, kterou na rozdíl od domácích dokázali využít. Milan Toman si s pukem na holi sjel na vrchol kruhu a prudkou ranou do horního růžku poslal hosty opět do jednobrankového vedení.

Do poslední třetiny Litoměřice vstoupily hodně aktivně a byly jasně lepším týmem na ledové ploše. Na Valenta však nevyzrál Suja a po něm ani Čermák s Bajarunsem. Na druhé straně Jidrovu střelu vyrazil Přikryl pouze na volného Klimentu, který trefil jenom tyčku, z dorážky poté Jarůšek přehodil kotouč přes Přikrylova záda ven z branky. Vyrovnat se domácím nepodařilo a po bezbrankové třetí třetině si hosté odvezli z Kalich Areny tři body za výhru 3:2.

Jiří Doležal – HC Stadion Litoměřice

Myslím si, že jsme hráli vyrovnané utkání, i když chvílema byla Mladá Boleslav lepší a potvrdila své kvality. Dneska jsme na body mohli dosáhnout, nebýt té nešťastné druhé třetiny, kdy nám rozhodčí uznali obdržený gól po jasném icingu. Troufnu si říci, že tato branka utkání strašně ovlivnila. Na druhou stranu kluci hráli skvěle, dali do toho všechno a chci také poděkovat divákům, že to ocenili.

František Výborný – BK Mladá Boleslav

Utkání bylo velmi povedené. Litoměřice mají velmi kvalitní mužstvo a hrají o co nejlepší umístění do play-off, což bylo taky dneska vidět. My jsme druhou třetinu hráli trošku víc ze zkušenosti a chtěli jsme být aktivnější, což se nám podařilo. Co si pamatuji za ty dva roky, co jsem u Mladé Boleslavi, tak jsme nikdy nevyhráli výrazným rozdílem, vždycky ty zápasy byly o gól maximálně o dva a to se dnes taky potvrdilo. Jsme rádi za body s kvalitním soupeřem. Pro nás je to těžké, když vedete ligu o nějaké body, tak chtít po hráčích, aby každý zápas hráli na maximum. Pak to svádí hrát trošku z ruky. Když Litoměřice zabraly na začátku třetí třetiny, tak jsme se snažili neumožnit jim vytvořit si nějakou výraznou šanci. To se nám povedlo a utkání jsme dotáhli do vítězného konce.