V poslední derby mezi Stadionem a Slovanem padlo opět deset branek. Do utkání lépe vstoupili hosté, Koudelka se posadil již v první minutě hry. Slovan dokázal srovnat, ale Litoměřice poté díky třem gólům strhly vedení na svojí stranu a nakonec zaslouženě vyhrály 6:4. Dvě branky do sítě Lvů si připsal Spencer Humphries, který byl vyhlášen nejlepším hráčem Stadionu.

41. kolo

4:6

1:3, 1:1,2:2

HC Slovan Ústí n.L. - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 5. Loskot (Černý), 34. Černý (Roubík, Tůma), 44. Loskot (Sklenička, Grin), 53. Alinč (Pořický) – 1. Koudelka (Čermák, T. Doležal), 13. Humphries (T. Doležal), 18. Husák (Novák, Míka), 22. Bajaruns, 45. Chlapík (Novák), 52. Humphries (Koudelka, Čermák). Rozhodčí: Úlehla – Kis, T. Svoboda. Vyloučení: 9:5, navíc Míka, Husák (oba LTM) oba 10 min. [NESP]. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 437. Střely na branku: 34:33 (6:16, 12:9, 16:8). Průběh utkání: 0:1, 1:4, 2:4, 2:5, 3:6, 4:6. Zakázaná uvolnění: 2:9. Ofsajdy: 6:2. Vyhraná vhazování: 39:26 (11:6, 11:10, 17:10). Nejlepší hráči: Tomáš Rod - Spencer Humphries.

HC Slovan Ústí n.L.: Petrásek – Grin, Z. Sklenička, Vl. Brož, K. Černý, Holomek, Smetana – Loskot, Alinč, P. Přeučil – D. Tůma, Roubík, Rod – Baránek, M. Hanzl, Vávra – Videlka, D. Merta, Pořický

HC Stadion Litoměřice: Král – Humphries, Šulc, Husák, Míka, Drábek, Hrbas, Málek, Žovinec – Čermák, Koudelka, T. Doležal – Novák, Hašek, Chlapík – Budínský, Bajaruns, Suja – Z. Doležal, Rubeš, Škop

Diváci ještě ani nedosedli na svá místa, když po dvaceti vteřinách propálil Petráska litoměřický Martin Koudelka. Stadion se tak ujal vedení 1:0. V páté minutě se stav na tabuli měnil znovu. Černý našel dobře postaveného Marka Loskota a ten se střelou do odkryté brány nemýlil. Ústečtí Lvi tak vyrovnali stav skóre na 1:1. Hra se přelévala ze strany na stranu a na obou stranách byly k vidění parádní hokejové akce.

V polovině první části byl vyloučen Holomek, ale Litoměřice přesilovou hru nevyužily. Tento obránce se však znovu provinil ve 13. minutě. Tentokrát ale modrooranžoví vyloučení potrestali. Gólmana Ústí propálil Spencer Humphries a oranžovomodří se ujali vedení 2:1. Další branka padla opět do klece Petráska. Dvě minuty před sirénou Litoměřice úřadovaly znovu. Na 3:1 zvyšoval Patrik Husák.

Úvod druhé periody vyšel lépe Stadionu. Dvě minuty po hvizdu Petrásek při zásahu vyrazil kotouč před sebe a ten se nešťastně odrazil od Vávry do ústecké brány. Gól byl připsán Laurisi Bajarunsovi. Kališníci se tak dostali do vedení 4:1. Šelmy se znovu prosadily ve 35. minutě, když Krále v početní výhodě prostřelil Kamil Černý. Slovan tak snížil na 2:4.

Na ledě se strhla šarvátka a rozhodčí poslal za katr Přeučila z Ústí a Doležala z Litoměřic. Ale ani při hře ve čtyřech na obou stranách gól nepadl. Minutu a půl před koncem druhé části byl za vysokou hůl vyloučen Loskot. Stadion ale svou nedisciplinovastí o výhodu přišel. Poměr sil na ledě se vyrovnal, ale ani jeden ze soupeřů gól nedal.

Na začátku třetí třetiny ujel litoměřickým obráncům Brož, ale netrefil se. Úspěšný byl až o chvíli později Marek Loskot, který snížil na 3:4. Radost žlutomodrých ale netrvala dlouho. O půl minuty později prostřelil Petráska Adam Chlapík a zajistil pro Litoměřice dvoubrankový náskok 5:3. Ale ani toto nebylo ze strany Stadionu vše.

Osm minut před koncem pálil od modré Spencer Humphries a modrooranžoví vedli 6:3. Skóre zápasu se měnilo znovu v třiapadesáté minutě, když se zblízka prosadil Jan Alinč a snížil na rozdíl dvou branek. Lvi v samotném závěru ještě zkusili power-play, ale Litoměřice situaci uhlídaly. Po šedesáti minutách hry tak Slovan podlehl Stadionu 4:6.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Do utkání jsme šli s cílem zopakovat velmi dobrý výkon z Kadaně, hrát dobře z obrany, ale aktivně a disciplinovaně. Bohužel, ráz utkání určila dvacátá sekunda, kdy jsme dostali velmi hloupý gól po několika individuálních chybách. Od samého začátku utkání hráči ztráceli v bruslení, hlavně v osobních soubojích a v bojovnosti. A to se v takovémto zápase, kdy je to derby a má se hrát na krev nemůže stávat. Soupeř nám odskočil o tři branky a tak kvalitní mužstvo těžko podobný náskok pouští. Ve druhé třetině nás pro změnu brzdila častá vyloučení. Pro nás je to velké zklamání, protože mužstvo hrálo to, co mělo, pouze posledních osm minut a to je málo. Myslím si, že na čtyři branky doma bychom měli vyhrát. V neděli mají hráči volno a od pondělí se budeme připravovat na utkání v Berouně, kdy se bude opět hrát o šest bodů."

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): "Jedná se o cenné vítězství, naše první v ústecké Zlatopramen Areně. Začali jsme dobrou první třetinou, ve které jsme hráli hru, kterou jsme chtěli. Dopustili jsme se jedné chyby, kterou bohužel Ústí nad Labem potrestalo. Od druhé části jsme hru až moc otevřeli, nebyli jsme tolik důslední v obraně, a proto výsledek dopadl, jak dopadl. Důležitý byl vstřelený gól na 5:3, poté jsme utkání dohráli víceméně v klidu. Je vidět, že kluci si věří a že jsme díky výsledkům v herní pohodě. Byli bychom za obrovské hlupáky, kdybychom za této situace neuhráli play-off. Nechci říkat, kolik nám stačí bodů, ale máme před sebou jedenáct zápasů a těžkou sérii zápasů. Nechci ale nic zakřiknout. Hráči čerpají z kvalitní letní přípravy, kádr jsme poté doplňovali. V případě marodky můžeme čerpat hráče ze Sparty Praha nebo Lva Praha, kluci přináší svou kvalitu. Proti Slovanu nám dvěma góly pomohl Spencer Humphries. Kádr máme široký a kvalitní."