Vstoupit do nového roku vítězně se hokejistům Stadionu nepovedlo a z ledu Havířova nevezou žádné body. Litoměřice sice poslal do vedení Husák, ale domácí poté převzali v zápase iniciativu a začali hrozit rychlými brejky. Hned čtyřikrát musel Král do první přestávky hasit samostatné úniky Azetu. Po přestávce Havířov díky dvěma trefám otočil vývoj utkání ve svůj prospěch. Vyrovnání zařídil Šlahář a do vedení domácí poslal Krisl. Pojistku v podobě třetí branky poté přidal v 51. minutě Kanko .

36. kolo

3:1

0:1, 2:0, 1:0

AZ Heimstaden Havířov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 26. Šlahař (Maruna, Jakúbek), 31. Krisl (Marosz), 51. Kanko (Pechanec, Škumát) – 6. Husák (Hašek, Chlapík). Rozhodčí: Přikryl – Novak, Luks. Vyloučení: 5:2. Bez využití: V oslabení: 0:0. Diváci: 3022. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

AZ Heimstaden Havířov: Daneček L. – Bezuška, Vosátko, Punčochář, Krisl, Deutsch, Koma, Jonáš – Daneček J., Šedivý, Sztefek – Jakúbek, Šlahař, Maruna – Říčka, Marosz, Klimša – Kanko, Pechanec, Škumát – Rimmel M.

HC Stadion Litoměřice: Král – Evan, Šulc, Husák, Míka, Žovinec, Drábek, Málek, Polášek – Budínský, Koudelka, Čermák – Chlapík, Hašek, Novák – Suja, Rubeš, Doležal – Škop, Brzobohatý, Racek

Zápas začal krátkým náporem domácích, poté převzaly iniciativu Litoměřice a ze svého tlaku vytěžily i první branku utkání. Od modré čáry se se štěstím prosadil Patrik Husák, po jehož nahození kotouč po několika odrazech prošel mezi Danečkovými betony do branky. Obdržená branka paradoxně nakopla domácí hráče, kteří zvýšili aktivitu.

Největší šance domácích přišly krátce po polovině první části, kdy se hned dvakrát dostali do samostatného úniku. Nejprve s kličkou do bekhendu neuspěl Pechanec, podobně se vedlo o chvíli později Šedivému.

Třetí obrovskou šanci měl v dalším samostatném úniku Marosz, jenže jeho pokus o rozhýbání Krále nevyšel a tak po první části vedli hosté 0:1.

Tlak domácích pokračoval i ve druhé třetině, kdy měli dobré příležitosti Kanko a Jan Daneček, ale překonat obranu Litoměřic se jim nepodařilo. Vyrovnání přinesla Azetu až v polovině 26. minuty akce Jana Maruny, který vybojoval puk za brankou a poslal jej volnému Jakubu Šlahařovi před branku, který z první prostřelil Krále.

V polovině utkání přišel druhý úspěch domácích, pěknou kličku zakončenou střelou mezi betony Krále předvedl obránce Jiří Krisl, pro kterého to byl první gól v sezóně. Ve 34. minutě mohl vyrovnat hostující Poláček, ten však trefil pouze boční síť polo odkryté Danečkovy branky.

I poté jsme viděli velmi atraktivní hokej se šancemi na obou stranách, dvě velké šance měl domácí Říčka, na druhé straně musel zasahovat proti Novákově střele Daneček. Obrovskou šanci k vyrovnání Litoměřic zhatil v závětu třetiny skvělým zákrokem betonem opět mág v brance Azetu. Po dvou třetinách tedy vedl Havířov 2:1.

Krásný útočný hokej pokračoval i ve třetí třetině. Azet dokázal odskočit na rozdíl dvou branek poté, co Pechanec nahrál zpoza branky volnému Petru Kankovi, jenž střílel do odkryté branky. Hosté pak museli vložit všechno do útoku. Z toho vyplývaly protiútoky domácích, jako například Šedivého samostatný únik v 55. minutě při oslabení, ale Král kličku do bekhendu vystihl.

Žádná další vyložená příležitost už nepřišla, Havířov si vedení uhlídal a vcelku zaslouženě zvítězil 3:1.

Jan Daneček (trenér AZ Havířov): Trošku jsme byli v nejistotě co s námi udělá zápas po dlouhé pauze a tvrdém tréninku. Myslím, že jsme sehráli dobré utkání, měli jsme dobrý pohyb, jen nás trápila koncovka. Po prohrané první třetině jsme si řekli, že se musíme více tlačit do brány a to nám přineslo obrat ve skóre a nakonec i vítězství.

Daniel Tvrzník (trenér HC Stadion Litoměřice): Na Havířov jsme se poctivě připravovali i za pomocí videa, ale do poloviny zápasu se nám naše taktické záměry nedařily realizovat. Nezachytávali jsme rychlé útoky domácích a ve hře nás držel jen výborný výkon brankáře. Pak se náš výkon zlepšil, ale přesto berou domácí vítězství asi zaslouženě.