Mladá Boleslav vstoupila do utkání aktivněji a hned od začátku se tlačit do útoku. Poprvé se hosté dokázali prosadit ve 13. Minutě, kdy se z přesilové hry prosadil Nouza. Litoměřice se těžko dostávaly před brankáře Valenta, a když už se domácím podařilo vytvořit si šanci, hostující brankář byl pozorný a za sví záda nepustil nic. Druhou branku Bruslařů zaznamenal Loskot, pro kterého nebyl problém doklepnout puk do prázdné branky. Ve třetí třetině se prosadil Mikulík a Mladá Boleslav si odvezla z Litoměřic tři body za výhru 3:0.

16. kolo

0:3

0:1, 0:1, 0:1

HC Stadion Litoměřice - BK Mladá Boleslav

Branky a nahrávky: 13. Nouza (Výborný), 26. Loskot (Rys, Koudelka), 47. Mikulík (Výborný, Nouza). Rozhodčí: Schmejkal, Vampola – Guth, Rittich. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1040. Průběh utkání: 0:3. Vyhraná vhazování: 36 - 34. Střely na branku: 15 - 30. Postavení mimo hru: 1 - 6. Zakázané uvolnění: 3 - 2.

HC Stadion Litoměřice: Přikryl – Šulc, Žovinec, Husák, Hrbas, Evan, Smetana, Málek, Müller – Matai, Čermák, Rubeš – Novák, Hašek, Švagrovský – Škop, Brzobohatý, Chlapík – Schwamberger, Merta, Racek.

BK Mladá Boleslav: Valent – Bohunický, Toman, Protivný, Žabka, Jindra, Němeček, Kulich – Broš, Výborný, Mikulík – Vrbata, Jiránek, Lenc – Koudelka, Nouza, Loskot – Rys.

Hosté se pustili ihned po úvodní buly do útoku a Výborný z první šance zkoušel Přikrylovu pozornost. První zákrok si poté připsal i Valent na druhé straně, šanci Haška vytěsnil do ochranné sítě. V další šanci si Škop s Brzobohatým vyměnili kotouč a druhý jmenovaný před brankou tečoval střílenou přihrávku svého spoluhráče. Valent ale nastavil proti kotouči svůj pravý beton. Do vedení šla Mladá Boleslav v 13. minutě utkání. První početní výhodu dokázal využit po patnácti sekundách Tomáš Nouza, který u pravé tyče protlačil kotouč mezi Přikrylovy betony.

V úvodu druhé třetiny zahrozil Lenc střelou z levého kruhu, ale Přikryl jeho pokus vytěsnil vyrážečkou. Šanci ke skórování měl poté i domácí Novák. Jeho únik za boleslavskou obranu zakončený střelou k levé tyči však Valent zlikvidoval. Do dvoubrankového vedení poslal Středočechy Marek Loskot. Rysovu střelu dokázal bez potíží uklidit za ležícího brankáře domácích.

Litoměřice se snažily protlačit do útočného pásma hostů, ale cesta k Valentovi nebyla vůbec snadná. Boleslavští obránci své obranné pásmo stražili ze všech sil. Když už se podařilo domácím překonat defenzivní hráz hostů, Valent byl připraven a zlikvidoval veškeré pokusy Kališníků. Novák v rychlé šanci, ani Hašek z dorážky nedokázali dostat kotouč do boleslavské branky. Bruslaři mohli ke konci druhé třetiny jít již do tříbrankového vedení. Vrbata se dostal do úniku a navzdory těsné obraně dokázal kotouč protlačit na najíždějícího Lence, který však nedokázal bekhendovou kličkou přelstít Přikryla.

Potřetí překonali hosté Přikryla ve 47. minutě utkání. Nahození Výborného tečoval přesně mezi betony domácího brankáře Milan Mikulík. Boleslavský útočník se poté ocitl v další šanci, tváří v tvář však nedokázal překonat Přikryla. Domácí i přes tříbrankové manko se nadále probíjeli boleslavskou obranou, ale výborně chytajícího Valenta překonat nedokázali a připsali si tak již pátou porážku v řadě. Mladá Boleslav potvrdila roli favorita a z Litoměřic si odvezla tři vítězné body.

Jiří Doležal – trenér HC Stadion Litoměřice

Mladá Boleslav dnes ukázala svou kvalitu. Z naší strany byla nejlepší první třetina, ale pak nám asi trochu odecházela síla. V první třetině jsme měli možnost vstřelit branku, což se nepodařilo. Kdybychom ji dali, třeba by utkání vypadalo jinak. Doslali jsme branku z přesilovky a začalo se nám vše bořit pod nohama. Ale za první třetinu bych chtěl tento tým pochválit. Vlastně by zasloužili pochválit za celý zápas, když se nacházíme v tom stavu v jakém momentálně jsme. Bohužel se už nehraje na krásné branky a my jsme dnes dostali takové dotlačené, ale ty také platí. I my jsme potřebovali takový dát. Pro tento mladý tým je to přínosem zahrát si s tímto soupeřem. Tady se obouchají a je to pro ně dobré do budoucna. Já doufám, že je takové utkání postrčí o trochu výše a budou i přínosem pro tento tým.

PhDr. Marian Jelínek – trenér BK Mladá Boleslav

Jeli jsme do Litoměřic s vědomím, že jsme doma prohráli zápas s Kadaní a dnes jsme ty tři body chtěli získat. Kluci k tomu přistoupili zodpovědně a postupně jsme zvyšovali tempo a tlak a nepřipustili jsme si zbytečné komplikace. S vyjímkou přesilových her. Myslím si, že jsme dnes zvítězili zaslouženě. V přesilovýh hrách byl soupeř nepříjemný. Při hře pět ku pěti měl snad jen dvě vyložené šance a jinak nic. Věděli jsme, že náš dnešní soupeř bude oslabený, ale i nám chyběli hráči, a to konkrétně Pabiška a Klimenta. Hráli jsme proto jen na tři pětky. Samozřejmě, věkový rozdíl byl ve prospěch našeho soupeře, kde hrálo hodně mladých hráčů. Myslím si, že utkání bylo pěkné a nebyl to žádný brutální zápas, i když bylo dost vyloučených.