T ř e b í č - V rychlém sledu utkání zavítali Litoměřičtí k pondělnímu zápasu na led Třebíče. S desátým týmem tabulky se jim však střelecky nedařilo a brankář hostů tak udržel poprvé v sezoně čisté konto, zároveň to pro Třebíč byla první výhra za tři body před domácím publikem. Dvougólovým střelcem domácích se stal Tomáš Vondráček, třetí trefu si připsal Jan Křivohlávek, Třebíčtí tak zvítězili nad Stadionem 3:0.

7. kolo

3:0

1:0, 1:0, 1:0

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 5. Vondráček (Nahodil, Dietz), 31. Křivohlávek (Kaut), 47. Vondráček (Nahodil, Malena). Rozhodčí: Přikryl – Klein, Toman. Vyloučení: 6:7, navíc Bilčík (TRE) - Švagrovský (LTM) oba 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1110. Střely na branku: 31:16. Průběh utkání: 3:0.

SK Horácká Slavia Třebíč: Čiliak – Rangl, Malena, Hruška, Dietz, Dlapa, Bilčík – Čuřík, Dolníček, Laš – Vondráček, Nahodil, Wasserbauer – Kadela, Kaut, Křivohlávek – Přibyl, Moučka, Čech.

HC Stadion Litoměřice: Sedláček – Hrbas, Krstev, Šulc, Husák, Smetana, Žovinec, Málek, Skřivánek – Jánský, Chabada, Čermák – Novák, Hašek, Chlapík – Škop, Švagrovský, Rubeš – Merta, Brzobohatý, Procházka.

Domácí mužstvo vstoupilo do zápasu svižně a již ve čtvrté minutě dostalo první příležitost k otevření skóre, když mělo výhodu jednoho muže v poli. A svoji šanci dokázali Bílé hvězdy využít. Nahodil zavezl kotouč do útočného pásma, kde jej před branku předložil Tomáši Vondráčkovi, který se štěstím překonal Sedláčka – 1:0. Tato branka šikovného domácího forwarda byla v této sezóně již pátá v pořadí.

Stejnou možnost dostali v polovině deváté minuty i hráči Stadionu. Jejich výhoda trvala však jen minutu, ve které hosté nestihli ani ohrozit domácího gólmana. V polovině prvního dějství dohrávali zkrácenou přesilovou hru pro změnu domácí, ani Sedláček nemusel ukázat své přednosti. Jednička Litoměřic poté lapila střelu Rangla v minutě čtrnácté, a to v další z přesilových her domácích.

Téměř v zápětí po uplynutí trestu Švagrovského, prověřil pohotovost Čiliaka z uctivé vzdálenosti Žovinec. Stadion poté sevřel domácí v jejich obranném pásmu při vyloučení Bilčíka, družina trenéra Pokorného však své vedení udržela.

Dvě minuty před první sirénou si další obranný faul na svoji osobu vysloužil Švagrovský, domácí útočník Čech byl odeslán na trestnou lavici za krvavý zákrok na 2 + 2 minuty. Nabídnutá výhoda pro hosty přinesla pouze střelu Chabady, která minula domácí klec, zbytek první třetiny si domácí v oslabení pohlídali a přesilovou hru Stadionu tak rozpůlili do prostředního dějství.

V něm šli nejprve domácí do tří, aby po chvíli rozšířil počet vyloučených hostující Krstev. Již při rovnovážném stavu na ledě vystrašil Čiliaka Novák. Ve dvacáté třetí minutě, kdy již byly Bílé hvězdy kompletní, nadělal Sedláčkovi hodně starostí svoji jedovkou Hruška, jednička Stadionu jen s vypětím vytěsnila letící touš mimo tři tyče.

Chvíli před polovinou zápasu si zákroky připsali opět oba gólmani. Nejprve Sedláček lapil střelu Maleny a dobře postavený měl i svůj beton při následných dorážkách, poté Čiliak zlikvidoval střely Nováka a Žovince od modré čáry. Když už se hráči s bílou hvězdou na prsou radovali z druhé branky, musel jejich radost korigovat hlavní rozhodčí, který ji pro přihrávku rukou Dolníčka neuznal.

Druhé branky se domácí dočkali v čase 30:30. Kaut vyhrál vhazování přímo na hůl Jana Křivohlávka, který vystřelil a puk zapadl Sedláčkovi přímo mezi betony – 2:0.

Šanci vrátit se do zápasu, dostali hráči Litoměřic ve třicáté sedmé minutě. Ale i s další početní výhodou nenaložili dobře. Jejich kombinaci chyběl moment překvapení a nenadělali domácí čtveřici žádné výraznější problémy. Po druhém dějství se tedy odcházelo do kabin za stavu 2:0 pro domácí.

Začátek třetí třetiny se odehrával především ve středním pásmu, žádný s týmů si nedokázal vytvořit souvislejší tlak. Bílé hvězdy poté přidali na obrátkách a byli odměněni potřetí! Nahodil prosvištěl podobně jako při první brance kolem levého hrazení a před brankou našel domácího střelce Tomáše Vondráčka, který se trefil pod horní tyčku hostující branky - 3:0.

Po třetí brance, ve čtyřicáté osmé minutě, vyzval Švagrovský na souboj Bilčíka. Domácí obránce výzvu přijal, před hostem si nebral servítky a téměř jej vysvlékl z dresu. Oba dva pak za odměnu putovali předčasně do sprchy.

Na začátku padesáté třetí minuty se dopředu znovu hnal rychlonohý Vondráček. Byl zastaven nedovoleně, domácí si zahráli další z přesilových her. Wasserbauer nejprve přestřelil Sedláčkovu branku, gólman Stadionu pak zachránil svůj tým před další pohromou, když na poslední chvíli lapil nebezpečné nahození Rangla.

Závěr zápasu dohráli Bílé hvězdy již v pohodě, nepřipustili žádné komplikace, domácí Marek Čiliak si připisuje první nulu mezi třemi tyčemi v brankovišti Třebíče. Hráči Horácké Slavie si tedy po zásluze připisují všechny tři body za konečné vítězství 3:0.

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: „Myslím si, že jsme dnes podali výborný výkon. Mluvili jsme o tom, nechtěli jsme dostávat moc branek, tak jak tomu bylo loni. Dnes se nám to podařilo – vlastně jsme zastavili nejlíp střílející mužstvo soutěže. Myslím si, že mimo sedmi minut ve druhé třetině, kdy po naší druhé brance trošku koncentrace opadla, kdy hosté rozbalili svůj forčekink a krátkými přihrávkami se dostávali do šancí, tam nás podržel Marek Čiliak. Ve třetí třetině jsme znovu výborně bránili, počkali jsme si trpělivě na kontr, dali jsme třetí gól a zápas jsme bezpečně dovedli do vítězného konce. Znovu opakuji – byl to jeden z našich nejlepších výkonů.“

Jiří Doležal – HC Stadion Litoměřice: „Domácí do utkání vstoupili velmi dobře. Byli agresivní, dobře se pohybovali, zastavovali jsme je jenom za cenu faulu. Jeden z těch faulů domácí potrestali. I když to byl vlastní gól, ten gól platil a my jsme se s tím celou první třetinu trošku prali, nevěděli jsme, jak na to. Od druhé třetiny jsme trošku změnili rozestavení hráčů, myslím si, že hra se tím ve druhé třetině vyrovnala. Rozhodnutí asi padlo po chybě, kterou jsme udělali při buly, kdy jsme špatně rozebrali hráče, dostali jsme branku na 2:0. Třetí gól – prostě chyba na modré čáře, přečíslení, 3:0 a bylo o zápase rozhodnuto.“