Litoměřice vstoupily do utkání s Rebely velice dobře a již ve 4. minutě slavily první branku. Dolejše překonal Krstev a zařídil domácím rychlé vedení. Svůj náskok Stadion navýšil ke konci první třetiny. Nejprve se prosadil před brankou Rebelů Čermák a po něm i Tomáš Doležal. Za hosty snížil Maliník, ale poté přidali další branky Švagrovský a Krstev a domácí již vedli čtyřbrankovým rozdílem. Na začátku poslední dvacetiminutovky Rebelové opět udeřili, individuální akci předvedl Havel. Poslední gól v utkání si však připsal litoměřický Chlapík a domácí nakonec vyhráli vysoko 6:2.

6. kolo

6:2

3:0, 2:1, 1:1

HC Stadion Litoměřice - HC Rebel Havlíčkův Brod

Branky a nahrávky: 4. Krstev (Chabada), 18. Čermák, 19. Doležal (Krstev, Rubeš), 30. Švagrovský (Rubeš), 39. Krstev (Husák, Hašek), 51. Chlapík (Procházka) – 28. Maliník, 44. Havel (Kolafa). Rozhodčí: Petružálek – Koskuba, Šulo. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 960. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2, 6:2. Vhazování: 37:37. Zakázané uvolnění: 7:5. Postavení mimo hru: 3:2.

HC Stadion Litoměřice: Sedláček – Hrbas, Krstev, Šulc, Husák, Žovinec, Smetana, Skřivánek, Málek – Bahenský, Chabada, Čermák – Chlapík, Hašek, Novák – Švagrovský, Rubeš, T. Doležal – Procházka, Brzobohatý, Merta.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Dolejš (41. Opršal) – Novotný, Kolafa, Vágner, Drtina, Korim, Semrád, Zítka – Říha, Polodna, Havel – Berger, Endál, Rytnauer – Maliník, Semorád, Dvořáček – Milfait, Stehlík, Chlubna.

Litoměřice vstoupily do utkání aktivněji a Hrbas se dostal do první šance již ve třiadvacáté vteřině, Dolejš však jeho pokus vytěsnil betonem. Úvodní zákrok si poté připsal i Sedláček, Endál mířil jen do lapačky. První zásah Litoměřic přišel v čase 3:31 po chybě Dolejše. Havlíčkobrodský brankář zaváhal při rozehrávce, puk se dostal k Chabadovi, který mezi kruhy našel Angela Krsteva, jenž se trefil přesně k levé tyči. Domácí úvodní branka nabudila a svého soupeře s přehledem přehrávali, ale pokusy Švagrovského a Nováka gólem neskončily.

První větší šance si Rebelové vytvořili až v polovině třetiny. Drtina rozezvučel tyč, jeho střelu od modré Sedláček neviděl a pouze se ohlédl za odraženým pukem. V přesilové hře Rytnauer vypálil z vrcholu levého kruhu a kotouč Sedláčkovi vypadl z lapačky, naštěstí pro domácí Doležal vyhodil kotouč ven z pásma. Ke konci první třetiny došlo k vyloučení na obou stranách a při hře 4na4 šly Litoměřice do trháku. Nejprve Miloslav Čermák zachytil rozehrávku hostů a ujel sám na Dolejše. Brankář Rebelů první střelu chytil, ovšem domácí útočník svým důrazem procedil puk mezi jeho betony do sítě. Než stačili domácí fanoušci doslavit druhý gól, přidali hokejisté Litoměřic další zásah. Tomáš Doležal napodobil svého kolegu z týmu a rovněž nadvakrát překonal hostujícího gólmana.

Po první přestávce Rebelové začali domácí tlačit a Sedláček měl ihned o práci postaráno. První zásah hostů přišel ve 28. minutě. Domácí rozehrávku vystihl Roman Maliník a tváří v tvář Sedláčkovi zamířil přesně mezi betony domácího gólmana. Litoměřice poté hrály v početní výhodě a svého soupeře zatlačily do obranné třetiny. Proti střele Bahenského Dolejš ještě vyzrál efektivním zákrokem lapačkou. Na střelu Davida Švagrovského už však havlíčkobrodský brankář byl krátký a Stadion tak opět vedl o tři branky.

Na rozdíl čtyř branek Stadion odskočil ve 39. minutě. Novák si za brankou vykoledoval faul soupeře, v nabízené výhodě ještě domácí udrželi puk, který se dostal na modrou k Angelu Krstevovi, jenž svou dělovkou popáté rozsvítil červené světlo za Dolejšem. Začátkem třetí třetiny Rebelové vystřídali brankáře, do brankoviště nastoupil Petr Opršál, který nahradil Daniela Dolejše. Následně se hosté prosadili v přesilové hře a snížili stav utkání na 5:2. Lukáš Havel se z pravého křídla vydal na sólový průnik, dostal se mezi kruhy a prostřelil Sedláčkovy betony.

V 51. minutě se Litoměřice potřetí v utkání prosadily při hře 4na4. Adam Chlapík proskočil ihned po vhazování mezi soupeři a střelou mezi betony překonal brankáře Opršala. Litoměřice si tak nakonec připsaly vysokou výhru 6:2 a přeskočily svého soupeře v tabulce.

Daniel Tvrzník - trenér HC Stadion Litoměřice

Od začátku utkání jsme chtěli hrát aktivní hokej. První třetinu jsme odehráli dobře, i když to nebylo úplně podle našich představ. Vypracovali jsme si několik brankových příležitostí, které jsme proměnili a vedli tři ku nule. Ve druhé a třetí třetině se ale ze hry vytratila trošku kompaktnost, hráči začali strašně moc lítat po ledě, útočníci bekům odjížděli a ti naopak přestávali dávat puky včas hráčům do útoku. Ty dvě třetiny nebyly úplně nejlepší, ale přesto jsme dali pár branek a nepustili soupeře do kontaktu. Za druhou a třetí třetinu hráče moc chválit nebudeme, ale vyhráli jsme šest ku dvěma, takže s výsledkem je spokojenost. Trochu jsme se tohoto utkání báli, protože Havlíčkův Brod má výborný vstup do soutěže, mají zkušené hráče a dobře tým doplnili. My jsme za stavu tři ku nule vyrobili jednu hrubku, kterou soupeř potrestal, ale naštěstí jsme hned opět skórovali a zvýšili náskok, a to byl asi zlomový bod zápasu. Nečekali jsem tak vysoké vítězství, ale jsme rádi, že jsme odehráli vcelku klidný zápas bez strachu o body. Taky jsme chtěli sestavu točit na více hráčů, protože teď se hraje už v pondělí a ve středu a nechtěli jsme hrát jen na tři útoky. Myslím si, že všichni odevzdali dobrou práci, takže s dneškem spokojenost.